Van cursusverkoper tot onderwijsinstelling

maandag 27 juni 2016
timer 3 min
“Edin is in 1997 opgericht door tandarts Jack Plooij. Jack kende ik doordat hij klant was bij het factoringbedrijf waar ik werkte. Ik weet niet eens meer hoe het precies ging, maar we zijn op een gegeven moment overeengekomen dat ik Edin zou overnemen.”

"Het bedrijf was op dat moment voor Jack meer ‘voor erbij’ en ik wilde graag iets voor mezelf doen. Dus heb ik in 2004 de touwtjes in handen genomen."

 

Ondernemen

“Toentertijd gaf Edin cursussen ‘voor en door tandartsen’. Er waren 2 medewerkers en een handjevol semiprofessionele docenten op inhuurbasis. Doordat ik het overnam, kwam er ineens focus op. Ik dacht veel meer vanuit het ondernemerschap. Daarbij had ik vanuit mijn baan bij het factoringbedrijf al een groot netwerk in de tandheelkunde, wat mij erg heeft geholpen. Zo’n netwerk was nodig om Edin te laten groeien, maar je hebt dat niet zomaar. Dat was dus in mijn voordeel. Een ander voordeel is dat ik zelf geen tandarts ben. Daardoor hoef ik mij niet druk te maken over vakinhoudelijke zaken. Ik heb er simpelweg geen verstand van, maar ik weet er net genoeg vanaf om er over mee te kunnen praten zeg ik altijd maar. Ik heb dus ook de ruimte om me volledig te richten op de zakelijke kant van het bedrijf. De tandheelkundige deskundigheid is gewaarborgd bij de docenten en de didactische deskundigheid bij onze twee onderwijskundigen.”

 

Mbo-opleiding

“We groeiden steeds verder door en sinds dit jaar zijn we zelfs een erkend en professioneel mbo-opleidingsinstituut voor tandheelkundig personeel. Dat was eigenlijk nooit een doel op zich maar dat is gaandeweg zo gegaan, onder andere doordat het vanaf 2018 voor nieuwe assistentes verplicht wordt om de mbo-opleiding gevolgd te hebben. Onze eerste groep begint in september en bestaat uit 12-18 studenten. Het doel is om iedere drie maanden een nieuwe groep te laten starten. De opleiding duurt twee jaar.”

 

Toekomst

“Door de groei hebben we nu ook veel meer personeelsleden. We hebben 8 werknemers op kantoor, 15 vaste docenten en 35 freelancers. En bovendien beschikken we sinds 2009 over een eigen opleidingscentrum inclusief praktijk. Nu we een wettelijk erkend opleidingsinstituut zijn, is het de vraag wat het volgende doel is. We kunnen kiezen voor de breedte door bijvoorbeeld ook opleidingen voor doktersassistentes aan te gaan bieden. Of we kiezen voor een deeltijd hbo-opleiding mondzorgkunde. We zijn daar nog niet over uit, maar dat hoeft ook nog niet. Het belangrijkste voor ons is nu eerst continuïteit, daarna gaan we verder kijken. Maar we zijn nog lang niet klaar.”

 

Op donderdag 30 juni organiseert Edin een open dag voor de  MBO-4 opleiding Tandartsassistent. Klik hier voor meer informatie.

 

Edin Dental Academy

Sportlaan 11

3951 CG  Maarn

www.edin.nl

info@edin.nl

0343-449970

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Van cursusverkoper tot onderwijsinstelling

Meer artikelen met dit thema

Bob van Ravensberg - Foto: Fysiovakbond FDV
mic_external_onInterview

Bob van Ravensberg (Fysiovakbond FDV): ‘Elke dag stoppen tien fysiotherapeuten, maar de politiek grijpt niet in’

3 jul om 12:30 uurtimer6 min

Fysiotherapeuten verlaten in groten getale het vak vanwege lage tarieven en een te hoge…

Lees verder »
Laura Bas (Foto: Jitske Seckel)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Laura Bas over vier generaties op de werkvloer: ‘Zoek de verbinding in plaats van de verschillen’

23 jun om 09:00 uurtimer4 min

Generatie Z-expert Laura Bas gaf tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 12 juni een inspirerende keynote over…

Lees verder »
Nora Ennahachi - Foto: eigen foto
all_inclusiveAchtergrondartikel

Nora Ennahachi bij de PM Dag: ‘Begin bij authentiek leiderschap, ontwikkel je en maak je onmisbaar’

17 jun om 16:00 uurtimer5 min

Tijdens een boeiende masterclass deelde Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent en oprichter van Dent…

Lees verder »
Erik van Dam: VvAA
mic_external_onInterview

Erik van Dam (VvAA) over nieuwe zzp-wetten: ‘De wetsvoorstellen gaan alweer op de lange baan’

16 jun om 16:30 uurtimer5 min

De val van het kabinet-Schoof begin juni maakt de inwerkingtreding van nieuwe zzp-wetgeving…

Lees verder »
Foto: Jitske Seckel
flash_onNieuws

Eerste impressie van de Dag van de Praktijkmanager (2025): ‘Zorg dat je impact als leider duurzaam is’

13 jun om 11:30 uurtimer6 min

De Dag van de Praktijkmanager heeft dit jaar als thema ‘het leukste vak ter wereld’. Dagvoorzitter Charlotte…

Lees verder »
Michel Fortman VvAA
mic_external_onInterview

Michel Fortman (VvAA) tijdens de PM Dag: ‘Ziekteverzuim neemt toe, vooral door mentale druk’

6 jun om 14:30 uurtimer5 min

Michel Fortman, senior verzuimadviseur bij VvAA, ziet het ziekteverzuim in de eerstelijnszorg…

Lees verder »

Pieter Schram (Edin Dental Academy): ‘Investeer in je medewerkers, dan groeit je praktijk mee’

20 mei om 09:00 uurtimer5 min

In een tijd waarin goed personeel schaars is en patiënten mondiger worden, is één boodschap bij uitstek urgent…

Lees verder »
Victor Mion: ‘Je managementstijl leer je door te experimenteren, fouten te maken, jezelf en de ander te observeren.’ (Foto: Victor Mion)
mic_external_onInterview

Victor Mion, keynote bij de PM Dag: ‘Iedereen kan leren coachen’

14 mei om 10:00 uurtimer5 min

De moderne praktijkmanager loopt het risico zichzelf in de weg te zitten, stelt Victor Mion.…

Lees verder »