3 managementlessen van het groep-8-kamp

dinsdag 5 juni 2018
timer 3 min
Van de kinderen en juffen van groep 8 kun je als manager nog heel wat opsteken. Delegeren kunnen die juffen bijvoorbeeld als geen ander.

Vorige week had ik de eer om met mijn zoon mee te mogen op zijn groep-8-kamp. Het waren drie heel vermoeiende maar geweldige dagen. Ik heb niet alleen genoten van de kinderen, die (zonder wifi!) nog net de leeftijd hebben om ongegeneerd te spelen, maar terloops ook nog een paar dingen opgestoken die in mijn werk van pas komen. Deze ‘lessen’ wil ik graag met u delen.

 

Betrek iedereen

Ook bij de kinderen van groep 8, 11 of 12 jaar oud, zie je al dat ze zich in een groep heel verschillend opstellen. Bij een spannend spel maken sommige kinderen zich groot, gaan staan en nemen meteen de leiding. Anderen observeren, nemen een meer analytische houding aan en komen langzaam in actie. Sommige kinderen trekken zich terug. Juist die kinderen probeerde ik te stimuleren door met ze te praten en ze vragen te stellen (toevallig had ik dat net geleerd in een interventiecursus). Daar kwamen mooie dingen uit. 

Ook in de praktijk is dit belangrijk: richt je niet alleen op de mensen die het hardst schreeuwen, maar vraag ook de stille medewerker om zijn of haar mening.

 

Delegeer!

Het viel mij op dat de twee juffen die mee waren ontzettend goed kunnen delegeren. Zelf vind ik dit als perfectionist nog best wel eens lastig, maar de juffen blijven na het eten gewoon zitten en zeggen: “Ik zoek 3 vrijwilligers om de tafel af te ruimen”. Thuis werkt dat niet, hier wel. Als je voldoende autoriteit hebt en je de sfeer creëert van ‘we moeten het met zijn allen doen’ zijn de kinderen geneigd om te helpen. Dat geldt ongetwijfeld ook voor medewerkers.

 

Creëer herinneringen

Wie herinnert niet zijn eigen schoolverlaterskamp? Bij mij is het al 33 jaar geleden en ik herinner het me nog goed. Er ontstaat door zo’n gedeelde ervaring een enorme saamhorigheid. Je leert elkaar op een heel andere manier kennen.

Ook met uw praktijk is het heel waardevol om samen uit de sleur te breken en gezamenlijke herinneringen te creëren. Doe eens wat anders met uw bedrijfsuitje: ga overnachten, sporten, dansen, knutselen. Er zal nog lang over worden doorgepraat

 

Arjan Wijnands is sectorspecialist Medische en Vrije Beroepen bij ABN AMRO  ( arjan.wijnands@nl.abnamro.com )

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
3 managementlessen van het groep-8-kamp

Meer artikelen met dit thema

Tandarts Noemi Romero en haar team - Monique Brunt i.s.m. Laurea Socials
all_inclusiveAchtergrondartikel

Werkgeluk in de praktijk: Sleutel tot toekomstbestendige zorg

19 mrt om 12:15 uurtimer5 min
De zorg staat onder druk. De arbeidsmarkt is krap, de zorgvraag neemt toe en teams worden kleiner en diverser.…
Lees verder »
Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »
Dirkje van der Ven: ‘Het beeld dat mensen van zichzelf hebben is dat ze rationele wezens zijn en hartstikke slim zijn. Realistisch gezien is dat niet zo: mensen zijn wel slim, juist omdat ze af en toe op onbewust niveau opereren.’ (Foto: Gedragsland)
mic_external_onInterview

Dirkje van der Ven, keynote bij de PM Dag: ‘Weerstand is geen obstakel, maar een hulpmiddel’

17 mrt om 15:00 uurtimer6 min
Wie gedrag wil veranderen, stuit vrijwel altijd op weerstanden. Dat geldt in de maatschappij, in de zorgsector én…
Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »
flash_onNieuws

Jan Willem Vaartjes bij Dental Expo: ‘Zelfstandig blijven werken en ondernemen in de zorg’

12 feb om 16:00 uurtimer3 min
Op 6 maart geeft Jan Willem Vaartjes – initiatiefnemer van de Vereniging Bevlogen Tandartsen – in samenwerking met…
Lees verder »

Visser & Visser bij de Dental Expo: Ben jij klaar voor de volgende stap in jouw praktijk?

12 feb om 12:00 uurtimer4 min
De tandartsensector staat onder druk: krapte op de arbeidsmarkt, stijgende kosten en veranderende wet- en…
Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
flash_onNieuws

Bij Nader Inzien zoekt gepensioneerde tandartsen voor Amsterdamse vestiging

10 feb om 14:15 uurtimer4 min
De sociale tandartsenpraktijk ‘Bij Nader Inzien’ in Havelte heeft zo veel nieuwe inzichten opgeleverd, dat de…
Lees verder »
Maaike van der Mee (Dutch Dental Academy)
mic_external_onInterview

Maaike van der Mee als minister van VWS: ‘Het ontbreekt regelmatig aan goed werkgeverschap’

5 feb om 11:45 uurtimer5 min
Als Maaike van der Mee minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) wordt, dan zou ze in elk geval een…
Lees verder »