Blog: Heb je even?

timer 2 min
Ik steek mijn hoofd om de hoek en spreek mijn assistente aan. “Heb je even? Is die mailing er nou al uit?” De focus ligt op de patiënt en dus moeten dit soort kleine obstakels zo snel mogelijk uit de weg geruimd worden. Maar is dit nou wel de goede manier?

In de meeste gevallen niet. Want wat gebeurt er? Mijn assistente is op het moment van mijn interruptie met de planning bezig. Met ‘mijn momentje tussendoor’ haal ik haar uit haar werkflow. Ze raakt geïrriteerd, is de draad kwijt, en loopt vertraging op met haar planning. Mijn vraag landt vervolgens niet en de mailing blijft alsnog een paar dagen liggen. Gevolg: de stress loopt op en het resultaat is nul. De assistenten op hun beurt halen mij als praktijkmanager ook wel eens uit mijn werkflow. Het is een valkuil die we allemaal wel kennen.


Maar laten wij als leidinggevenden het goede voorbeeld geven. Wat is voor mij eigenlijk de trigger om mijn assistente te storen in haar werk met iets ‘dat niet kan wachten’? Ik wil het uit mijn hoofd hebben, zekerheid hebben dat de organisatie op rolletjes blijft lopen. Maar ik bereik het tegenovergestelde.

 

Urgentie

Een soepele organisatie vraagt zo min mogelijk onderbrekingen van de werkflow. Maak dus onderscheid tussen zaken die urgent zijn en zaken die wel even kunnen wachten. Wanneer we elkaar alleen nog onderbreken voor urgente zaken, kunnen we op meer aandacht rekenen van degene die we aanspreken.

 

Zoek voor de zaken die wel even kunnen wachten het goede moment uit. Een kort gesprek op een goed gekozen moment heeft meer resultaat dan een interruptie tijdens een werkflow. Maar stel dat korte gesprek ook niet te lang uit. Want het feit dat een zaak wel even kan wachten, betekent nog niet dat deze niet belangrijk is.

 

Doris Post

Praktijkmanager Kliniek Tandheelkunde Sneek

www.tandartssneek.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Blog: Heb je even?

Meer artikelen met dit thema

Minister Thierry Aartsen: 'Wie conform die spelregels werkt, weet zeker dat er als zelfstandige kan worden gewerkt.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT kritisch over nieuwe Zelfstandigenwet: 'Duidelijker, maar niet eenvoudiger'

timer4 min

Eind september komt minister Thierry Aartsen met het concept van de Zelfstandigenwet, waarmee hij een einde wil…

Lees verder »

Edin Dental Academy biedt assistenten én praktijken perspectief: 'Je laat zien: als je bij ons komt werken, is dit je groeipad'

timer5 min

Een van de grote uitdagingen in de huidige mondzorg is het boeien en binden van personeel. Edin Dental Academy…

Lees verder »
LHV Inkomstentool-huisarts is gebaseerd op de nieuwe cao en actuele wet- en regelgeving, en doorgerekend en gevalideerd door een accountantsbureau. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Nieuwe LHV-tool vergelijkt waarnemen en loondienst

timer3 min

De LHV heeft de nieuwe LHV Inkomstentool-huisarts gelanceerd, waarmee huisartsen het financiële verschil tussen…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Tandartsen en mondhygiënisten willen minder rompslomp bij samenwerking

timer4 min

Tandartsen en mondhygiënisten moeten met minder papieren rompslomp opgezadeld worden als ze willen samenwerken…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

Financieel herstel bij fysiopraktijken en groeiende belangstelling voor fysio-assistent

timer3 min

Fysiotherapiepraktijken staan er financieel beter voor. De omzet groeit voor het zevende kwartaal op rij en…

Lees verder »
De LHV erkent dat de aankondiging van een nieuwe cao met loonsverhogingen voor praktijkhouders kan voelen als een dubbele belasting. (Foto; Shutterstock)
flash_onNieuws

Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25% bij, maar bekostiging blijft knelpunt

timer4 min

Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25 procent structureel bij en ontvangen een eenmalige uitkering van 4,25…

Lees verder »
'De KNMT wil dat tandarts-zzp'ers naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de mondzorg.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet

timer4 min

De KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…

Lees verder »
'Het alternatief moet op een breed draagvlak onder de leden kunnen rekenen.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT wil arbeidsvoorwaarden regelen met drie alternatieven

timer4 min

De KNMT wil praktijkhouders drie alternatieven aanbieden om arbeidsvoorwaarden te regelen: een handboek…

Lees verder »