Blog: Help! Een griepgolf

zondag 13 maart 2016
timer 2 min
Vorige maand was het weer zover: Nederland werd geteisterd door een griepgolf. Ook in onze praktijk was het raak, meerdere medewerkers meldden zich ziek. De eerste vraag die rijst is: Gaan we dit redden?

We hebben het gered. Door een paar extra tandjes bij te zetten, elkaar zo goed mogelijk te helpen en een positieve instelling. Maar dat het gelukt is, danken we ook aan een aantal inspanningen die we juist verrichten in de perioden dat we allemaal gezond zijn.


Je kunt het dak namelijk het beste repareren als de zon schijnt. Oftewel, juist in perioden dat iedereen gezond is kun je je als praktijk voorbereiden op een griepgolf die ongetwijfeld weer een keer komt.  De beste aanpak is voor elke praktijk weer anders. Ter inspiratie schets ik wat hierin voor onze praktijk de leidraad is.


Taken overnemen

We leiden onze medewerkers zo breed mogelijk op zodat ze, als het nodig is, ook elders bij kunnen springen. Zo weten al onze medewerkers de weg achter de balie. Iedereen weet hoe je een afspraak in moet plannen, hoe de software werkt en wat er van je verwacht wordt wanneer je de telefoon aanneemt. Zo kun je elkaar makkelijker helpen op het moment dat er personeelsleden wegvallen. Ook op andere plekken in de praktijk proberen we zoveel mogelijk van elkaar te leren zodat we bij kunnen springen als dat nodig is. 


Collega praktijk

We onderhouden ons netwerk met collega praktijken. Wanneer een collega praktijk omhoog zit, willen wij best eens bijspringen. En wat je zelf geeft, krijg je vaak op een goed moment terug.  

 

Op het moment dat een griepgolf je overvalt, geldt vervolgens maar een ding: alle zeilen bijzetten en samen de schouders eronder om de planning van die dag te halen.  Ebt de griepgolf vervolgens weg, dan spreek ik waardering uit voor de inzet die iedereen getoond heeft. Want niets is motiverender dan een compliment. Dat zie je bij een volgende griepgolf dubbel en dwars terug.


Doris Post

Praktijkmanager Kliniek Tandheelkunde Sneek

www.tandartssneek.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Blog: Help! Een griepgolf

Meer artikelen met dit thema

Paulien Schwencke: ‘Juist als iedereen zich bewust wordt van zijn eigen invloed, kan er echt iets veranderen.’ (Foto: VvAA)
mic_external_onInterview

Paulien Schwencke over ‘Teamkracht’ bij de PM Dag: ‘Je beseft in een split second hoe je in een team staat’

7 mei om 17:15 uurtimer5 min

Hoe gedraag jij je zodra de druk oploopt in een team? Neem je automatisch de leiding, trek je…

Lees verder »
‘Veel medewerkers vertrekken omdat ze zich niet gehoord, gezien of gewaardeerd voelen.’ (Foto:  Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Maaike van der Mee en Gracita Linger over verzuim: ‘Goed voor je personeel zorgen is de voorwaarde voor een gezonde praktijk’

6 mei om 13:10 uurtimer5 min

Verzuim groeit uit tot een structureel probleem in de mondzorg. Het bedreigt de continuïteit…

Lees verder »
 Rianne Schrijver en Marlies Schipper (KennisConnect)
mic_external_onInterview

Rianne Schrijver en Marlies Schippers bij de PM Dag: 'Bepaal je positie en spreek je uit'

28 apr om 13:45 uurtimer5 min

Wat maakt dat mensen met plezier, energie en betrokkenheid hun werk doen? In de workshop ‘Werkgeluk in de…

Lees verder »

Vier tips voor een zorgeloze hr- en salarisadministratie

27 apr om 16:00 uurtimer4 min

Een correct salaris op het juiste moment. Voor werknemers is dat vanzelfsprekend. Maar in de…

Lees verder »
Merijn Ruis (eigen foto)
mic_external_onInterview

'Gelukspsycholoog' Merijn Ruis: ‘Sociale verbinding is veruit het belangrijkste’

9 apr om 13:45 uurtimer6 min

Psycholoog Merijn Ruis is al sinds zijn studietijd gefascineerd door menselijk geluk. Volgens…

Lees verder »
Erik van Dam (Foto: VvAA)
mic_external_onInterview

Erik van Dam over de aanloop naar de Zelfstandigenwet: ‘Kijk de komende tijd goed hoe je samenwerkt’

2 apr om 10:30 uurtimer5 min

Erik van Dam, senior adviseur Kennismanagement bij VvAA, schetst hoe twee wetstrajecten die ‘…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT licht alternatieven voor cao toe in webinar: 'Praktijkhouders kunnen het zelf aangeven'

1 apr om 10:15 uurtimer4 min

De KNMT heeft een verkenning naar een opvolger van de ingetrokken arbeidsvoorwaardenregeling (AVR) afgerond.…

Lees verder »
Ben Tiggelaar: ‘Werkgevers moeten zich niet afvragen: hoe ga ik om met Millennials en Gen Z’ers? Maar: hoe speel ik in op de behoeften van medewerkers in verschillende levensfasen?’ (Foto: Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Gedragswetenschapper Ben Tiggelaar: ‘Stereotypen’ over generaties zijn ‘moderne astrologie’

31 mrt om 12:00 uurtimer4 min

‘De meeste studies naar generatieverschillen deugen niet.’ Dat stelt Ben Tiggelaar,…

Lees verder »