Blog: Het teamuitje

donderdag 19 mei 2016
timer 2 min
We kijken er elk jaar weer naar uit: het jaarlijks teamuitje. Het belangrijkste van die dag is dat we het leuk hebben. Tegelijkertijd is het leerzaam om elkaar eens mee te maken in een heel andere situatie.

Dat begint al bij het plannen van het teamuitje. In onze praktijk bepalen we samen de bestemming en verdelen we de taken: vervoer regelen, dingen uitzoeken, prijzen vergelijken en een planning voor die dag maken. We doen tijdens het uitje géén vakinhoudelijke zaken. We willen gewoon lol hebben. Ieder jaar doen we weer wat anders. Een kerstmarkt in Duitsland, een golfclinic of een kookworkshop met lokale streekproducten. Afgelopen jaar gingen we naar Vlieland. Veel voorpret zit al in de voorbereiding: wat gaan we doen, waar gaan we eten, welke boot gaan we pakken? Want als het om Vlieland gaat begint het feest natuurlijk al met de bootreis. 

 

We bouwen ook een vorm van teambuilding in. Die uitdaging zoeken we in steeds een andere activiteit. Op Vlieland kozen we voor een groepsfietstocht met tandems. De opdracht was om via GPS een aantal tussenstops te vinden. Dat gaf ons als groep een gezamenlijke missie. Daarnaast moesten we op onze tandems ook als duo’s goed zien samen te werken. In de praktijk werken we natuurlijk ook veel samen, maar op een hele andere manier dan dat nu vereist was. Het bracht ons allemaal even uit de comfortzone en gaf ons de gelegenheid om nieuwe dingen met elkaar te beleven. Ondanks dat we ver weg blijven van vakinhoudelijke zaken, zijn we dus tijdens het teamuitje wel degelijk bezig met de kwaliteit van onze praktijk. 

 

Tussen de (fiets)bedrijven door was er natuurlijk ook ruimte voor een beloning. Lokale horecaondernemers zorgden tijdens de tussenstops voor een warm onthaal en verwenden ons met culinaire hapjes. Voor ons is het teamuitje dus een mooie en educatieve manier om elkaar ook eens van een andere kant te leren kennen, maar vooral ook een dag waarop we samen veel plezier beleven!

 

Doris Post

Praktijkmanager Kliniek Tandheelkunde Sneek

www.tandartssneek.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Blog: Het teamuitje

Meer artikelen met dit thema

Tandarts Noemi Romero en haar team - Monique Brunt i.s.m. Laurea Socials
all_inclusiveAchtergrondartikel

Werkgeluk in de praktijk: Sleutel tot toekomstbestendige zorg

19 mrt om 12:15 uurtimer5 min
De zorg staat onder druk. De arbeidsmarkt is krap, de zorgvraag neemt toe en teams worden kleiner en diverser.…
Lees verder »
Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »
Dirkje van der Ven: ‘Het beeld dat mensen van zichzelf hebben is dat ze rationele wezens zijn en hartstikke slim zijn. Realistisch gezien is dat niet zo: mensen zijn wel slim, juist omdat ze af en toe op onbewust niveau opereren.’ (Foto: Gedragsland)
mic_external_onInterview

Dirkje van der Ven, keynote bij de PM Dag: ‘Weerstand is geen obstakel, maar een hulpmiddel’

17 mrt om 15:00 uurtimer6 min
Wie gedrag wil veranderen, stuit vrijwel altijd op weerstanden. Dat geldt in de maatschappij, in de zorgsector én…
Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »
flash_onNieuws

Jan Willem Vaartjes bij Dental Expo: ‘Zelfstandig blijven werken en ondernemen in de zorg’

12 feb om 16:00 uurtimer3 min
Op 6 maart geeft Jan Willem Vaartjes – initiatiefnemer van de Vereniging Bevlogen Tandartsen – in samenwerking met…
Lees verder »

Visser & Visser bij de Dental Expo: Ben jij klaar voor de volgende stap in jouw praktijk?

12 feb om 12:00 uurtimer4 min
De tandartsensector staat onder druk: krapte op de arbeidsmarkt, stijgende kosten en veranderende wet- en…
Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
flash_onNieuws

Bij Nader Inzien zoekt gepensioneerde tandartsen voor Amsterdamse vestiging

10 feb om 14:15 uurtimer4 min
De sociale tandartsenpraktijk ‘Bij Nader Inzien’ in Havelte heeft zo veel nieuwe inzichten opgeleverd, dat de…
Lees verder »
Maaike van der Mee (Dutch Dental Academy)
mic_external_onInterview

Maaike van der Mee als minister van VWS: ‘Het ontbreekt regelmatig aan goed werkgeverschap’

5 feb om 11:45 uurtimer5 min
Als Maaike van der Mee minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) wordt, dan zou ze in elk geval een…
Lees verder »