Blog: Hulp inschakelen = falen?!

timer 2 min
Veel ondernemers en managers vinden het een zwaktebod om hulp in te schakelen. Alsof ze daarmee toegeven zelf te falen. Herkenbaar, maar heel onjuist. Vinden dat je alles zelf moet kunnen, dát is pas falen!

De drempel om hulp in te schakelen is erg hoog voor veel ondernemers en managers. Het idee bekruipt ze dat ze daarmee toegeven het zelf niet te kunnen en dus erkennen te falen.

 

Eindeloos veel belemmerende gedachten komen in ze op: ‘Ik heb er al zoveel managementboeken over gelezen, dat moet ik toch gewoon kunnen?’ ‘Ik ben toch een intelligente volwassene, dat hoor ik toch gewoon even te doen?’ ‘Anderen doen het toch ook zonder hulp?’ Maar hoe waar zijn die gedachten? Als het allemaal zo makkelijk zou zijn, waarom zijn er dan zoveel boeken over geschreven?

 

Je faalt niet wanneer je hulp inschakelt. Sterker nog, in mijn ogen faal je op het moment dat je in een hardnekkige probleemsituatie zit die je maar niet zelf opgelost krijgt en dan blíjft vinden dat je het alleen op moet kunnen lossen.  Het is nou juist een teken van kracht, zelfkennis en moed om iemand om hulp te vragen. Een goede adviseur is zich bewust van deze kwetsbaarheid en zal je op een passende manier helpen. Het liefst ook nog op zo’n manier dat jij in de toekomst vergelijkbare problemen zélf op kunt lossen.


Neem eens even een paar minuten om te reflecteren op jouw overtuigingen. Welke problemen vind je dat je zelf op moet kunnen lossen? Hoe succesvol ben je daar werkelijk in? Welke overtuigingen belemmeren je om hulp in te schakelen? Als je die zou weerleggen, wie zou je dan om advies kunnen vragen?

 

Dan faal je niet, maar toon je juist je kracht.

 

Marloes den Heijer – Teambuilder voor (tandarts)praktijken en auteur van het boek Passie in Praktijk – Lessen van ondernemende tandartsen. www.passieinpraktijk.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Blog: Hulp inschakelen = falen?!

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Huisartsen met bijzondere patiëntgroepen dreigen hun registratie te verliezen

timer3 min

Een klein deel van de huisartsen die met bijzondere patiëntgroepen werken, verwacht de eigen registratie te…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

Nieuwe Zelfstandigenwet biedt een ‘veilige haven’ onder zeven voorwaarden

timer3 min

Zzp’ers en hun opdrachtgevers krijgen een ‘veilige haven’ van zeven voorwaarden die vooraf…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

3 november 'beslissend moment' in cao-onderhandelingen fysiotherapie eerstelijn

timer4 min

Onderhandelaars over een nieuwe Cao Eerstelijn Fysiotherapie hebben op 13 oktober 2026 'belangrijke stappen'…

Lees verder »
Oprichting van een werkgeversvereniging is een belangrijke voorwaarde een cao te kunnen invoeren. Op 29 oktober organiseert de KNMT hierover een gesprek met praktijkhouders
flash_onNieuws

KNMT organiseert avond over oprichting werkgeversvereniging

timer3 min

Mondzorgpraktijken kunnen hun arbeidsvoorwaarden voortaan langs drie routes regelen. Het bestuur van de KNMT…

Lees verder »
KNMT: 'We weten uit de ervaringen van leden ook dat casussen van geval tot geval verschillen, en de feedback van de inspecteurs ook.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Belastingdienst bezoekt mondzorgpraktijken die met zzp-tandartsen werken

timer4 min

Tandartspraktijken die met zzp-tandartsen werken, kunnen een bedrijfsbezoek van de Belastingdienst verwachten.…

Lees verder »
Sandra Ubink_foto_Marco de Swart
mic_external_onInterview

Kinderfysio Sandra Ubink wordt zelf praktijkhouder: 'Ik kan nu veel meer mijn creativiteit kwijt'

timer5 min

Juist als ondernemer wil kinderfysiotherapeut Sandra Ubink laten zien wat haar vak te bieden heeft. Terwijl…

Lees verder »
Minister Thierry Aartsen: 'Wie conform die spelregels werkt, weet zeker dat er als zelfstandige kan worden gewerkt.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT kritisch over nieuwe Zelfstandigenwet: 'Duidelijker, maar niet eenvoudiger'

timer4 min

Minister Thierry Aartsen presenteerde 1 oktober het concept van de Zelfstandigenwet, waarmee hij een einde wil…

Lees verder »
‘Mensen voelen zich pas eigenaar van iets als ze er grip op hebben, er alles vanaf weten én er zelf in hebben geïnvesteerd.’ (Foto: Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Eigenaarschap in de praktijk: Wie zet het vuilnis buiten als Marie met vakantie is?

timer4 min

Hoe zorg je dat iedereen zich mede-eigenaar voelt van de praktijk en dat ieder teamlid uit…

Lees verder »