Blog: Je krijgt het voor je kiezen

woensdag 3 februari 2016
timer 2 min
Ook als je het in het leven flink voor de kiezen krijgt, heb je een keuze. Wil je somber zijn en het moeilijk hebben, of blij in plaats van somber zijn? Het is aan jou, maar ik zou het wel weten.

Je herkent ze wel: situaties waar je hoe dan ook mee te dealen hebt. Die niet weggaan en die je maar te slikken hebt (nog zo’n uitdrukking). Veranderde richtlijnen, een waardevolle medewerker die plotseling zijn ontslag indient of een zorgwekkende diagnose. Ik zie bijna letterlijk voor me hoe je de boodschap in kleine brokjes probeert te kauwen. Malen en bijten tot de grote brok vermalen wordt tot behapbare stukjes. Doorgaan tot je het achter de kiezen hebt (ok, nu houd ik op).

 

Maar er zit nog een laag in de uitdrukking ‘het voor je kiezen krijgen’. Kiezen associeer ik namelijk ook met keuzes maken. In mijn beroep als coach spreek ik vaak met mensen die zich slachtoffer voelen van een situatie. Die klagen over alles wat ze voor de kiezen krijgen en zich lamgeslagen voelen. In onze gesprekken komt vaak naar voren dat ze wellicht geen keuze hebben óf ze met de situatie moeten dealen, maar dat ze wél de keuze hebben hoe ze dat doen. Een man vatte het na afloop mooi samen: “Je kunt boos zijn op het leven en het zwaar hebben, of je kunt blij zijn en het zwaar hebben.” Ik weet wel waar ik voor zou kiezen.

 

Wanneer je in je werk of privé voelt dat je het flink voor de kiezen krijgt, sterk je dan met de gedachte dat je altijd een keuze hebt!  

 

Marloes den Heijer – Teambuilder voor (tandarts)praktijken en auteur van het boek Passie in Praktijk – Lessen van ondernemende tandartsen. www.passieinpraktijk.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Blog: Je krijgt het voor je kiezen

Meer artikelen met dit thema

Tandarts Noemi Romero en haar team - Monique Brunt i.s.m. Laurea Socials
all_inclusiveAchtergrondartikel

Werkgeluk in de praktijk: Sleutel tot toekomstbestendige zorg

19 mrt om 12:15 uurtimer5 min
De zorg staat onder druk. De arbeidsmarkt is krap, de zorgvraag neemt toe en teams worden kleiner en diverser.…
Lees verder »
Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »
Dirkje van der Ven: ‘Het beeld dat mensen van zichzelf hebben is dat ze rationele wezens zijn en hartstikke slim zijn. Realistisch gezien is dat niet zo: mensen zijn wel slim, juist omdat ze af en toe op onbewust niveau opereren.’ (Foto: Gedragsland)
mic_external_onInterview

Dirkje van der Ven, keynote bij de PM Dag: ‘Weerstand is geen obstakel, maar een hulpmiddel’

17 mrt om 15:00 uurtimer6 min
Wie gedrag wil veranderen, stuit vrijwel altijd op weerstanden. Dat geldt in de maatschappij, in de zorgsector én…
Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »
flash_onNieuws

Jan Willem Vaartjes bij Dental Expo: ‘Zelfstandig blijven werken en ondernemen in de zorg’

12 feb om 16:00 uurtimer3 min
Op 6 maart geeft Jan Willem Vaartjes – initiatiefnemer van de Vereniging Bevlogen Tandartsen – in samenwerking met…
Lees verder »

Visser & Visser bij de Dental Expo: Ben jij klaar voor de volgende stap in jouw praktijk?

12 feb om 12:00 uurtimer4 min
De tandartsensector staat onder druk: krapte op de arbeidsmarkt, stijgende kosten en veranderende wet- en…
Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
flash_onNieuws

Bij Nader Inzien zoekt gepensioneerde tandartsen voor Amsterdamse vestiging

10 feb om 14:15 uurtimer4 min
De sociale tandartsenpraktijk ‘Bij Nader Inzien’ in Havelte heeft zo veel nieuwe inzichten opgeleverd, dat de…
Lees verder »
Maaike van der Mee (Dutch Dental Academy)
mic_external_onInterview

Maaike van der Mee als minister van VWS: ‘Het ontbreekt regelmatig aan goed werkgeverschap’

5 feb om 11:45 uurtimer5 min
Als Maaike van der Mee minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) wordt, dan zou ze in elk geval een…
Lees verder »