Blog: Zorg neemt tijd, maar tijd kost geld

donderdag 12 maart 2015
timer 2 min
Uit de RADAR uitzending van maandag 9 maart: “Medisch noodzakelijke behandelingen niet meer vergoed..” Niet iets simpels als ontsierende wrat of een rimpeltje, nee serieuze kwalen. Bijvoorbeeld problemen als hangende oogleden ten gevolge van verslappende musculatuur die alle zicht ontnemen: geen vergoeding. Alsof de verzekeraars willen bewijzen “wij zijn niets ontziend”.

Voorbeeld 2: Hersteloperatie na het verwijderen van een borsttumor, een groot verschil in omvang van beide borsten: vergroting van de gedeeltelijk verwijderde borst is niet medisch noodzakelijk, dus geen vergoeding. Verzekeraarsadvies: Waarom niet de gezonde borst verkleinen tot het formaat van de gedeeltelijk verwijderde?

 

Nog een voorbeeld: Een patiënte met een zeer knobbelige huidziekte, ook op oogleden, kan niets meer zien. Opereren? Niet noodzakelijk zegt de verzekeraar. Of magoperaties bij zware obesen, medisch noodzakelijk, de meters wapperend vel  vol smettende kwabben en onwelriekende plooien verwijderen, een gevolg van een verzekerde behandeling, niet. Dat valt aan de Nederlandse verzekerde  en aan artsen niet uit te leggen. Onbegrip alom. Er is een nieuw soort arts opgestaan,  die zonder medische opleiding diagnose stelt: Dokter Economicus  Dr. Duitenteller, Hoofd van de Weigersectie van zorgverziekeraars.

 

Zorg neemt tijd, maar tijd kost geld. Wet voor goede zorg, de Wet BIG heeft tot doel dat patiënten zich wenden tot een hulpverlener van hun keuze: een echte dokter, het kruidenvrouwtje of een zalfkwakker. Dokters met titelbescherming, niemand mag zich arts noemen of dat zelfs maar suggereren. Tuchtrecht is in de BIG, kwaliteitswet, geregeld. Een lijst met gevaarlijke voorbehouden handelingen geeft aan dat niet iedereen mag gaan snijden, boren, gevaarstralen en prikken. Er blijkt een zeer gevaarlijke handeling niet te zijn voorbehouden aan artsen, tandartsen apothekers etc., namelijk de Diagnostiek, dat is geen handeling maar denkwerk. Dit denkwerk heeft zijn basis in vele jaren studie. Dr Duitenteller doet de diagnostiek en geeft bindend behandeladvies. Aan een oog blind? Verwijder ook het andere oog. Effectief en goedkoop maar ziekmakend beschamend. Wet BIG legt het af tegen de wetten van de markt van dr Duitenteller. 

Bart Admiraal, tandartsjurist (@AdmiraalBart)

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Blog: Zorg neemt tijd, maar tijd kost geld

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Tandartsen en orthodontisten steunen massaal bezwaarprocedure KNMT tegen NZa

20 aug om 11:30 uurtimer4 min
Meer dan 4.600 praktijkhoudende tandartsen en orthodontisten hebben zich aangesloten bij de bezwaren van de KNMT…
Lees verder »
Arjen van Zon - Eigen foto
mic_external_onInterview

Arjen van Zon (WVF): ‘De malaise in de fysiotherapie heeft een politieke oorzaak’

21 jul om 17:45 uurtimer6 min

Arjen van Zon, voorzitter van de Werkgevers Vereniging Fysiotherapie (WVF), reageert op de…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

Mondzorgalliantie: ‘Kom met een uniforme regeling voor financieel kwetsbare mensen’

16 jul om 11:30 uurtimer2 min

De twaalf grootste gemeenten pleiten gezamenlijk voor het verbeteren van de toegang tot…

Lees verder »
Foto Eddy van Hijum - door Martijn Beekman/Rijksoverheid
flash_onNieuws

Verdere aanpak schijnzelfstandigheid: bewijslast verschuift naar werkgever

8 jul om 12:00 uurtimer3 min

Het demissionaire kabinet gaat door met hervorming van de arbeidsmarkt met het wetsvoorstel…

Lees verder »
Demissionair minister Daniëlle Jansen (NSC) (Foto: Rijksoverheid/Martin Beekman)
flash_onNieuws

Zorgpartijen en ministerie bereiken akkoord over AZWA

2 jul om 14:00 uurtimer3 min

Na uitvoerige onderhandelingen hebben het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (…

Lees verder »

Zelfstandig specialist worden? Wat je moet weten over toetreden tot een maatschap

20 jun om 09:30 uurtimer3 min

Voor veel medisch specialisten is toetreden tot een maatschap een belangrijke mijlpaal in hun loopbaan. Het…

Lees verder »
Erik van Dam: VvAA
mic_external_onInterview

Erik van Dam (VvAA) over nieuwe zzp-wetten: ‘De wetsvoorstellen gaan alweer op de lange baan’

16 jun om 16:30 uurtimer5 min

De val van het kabinet-Schoof begin juni maakt de inwerkingtreding van nieuwe zzp-wetgeving…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deadline jaarverantwoording: uiterlijk 31 mei aanleveren

7 mei om 11:00 uurtimer4 min

Zorgaanbieders moeten uiterlijk 31 mei hun jaarverantwoording over 2024 indienen, tenzij zij voor 31 maart…

Lees verder »