De zomer: Vertragen om te versnellen

vrijdag 22 juli 2016
timer 2 min
“Graag wel nog even voor de vakantie hoor!” Dat heb je vast vaak gehoord de afgelopen weken. Stap niet in de valkuil om je rot te rennen voor vertrek in een poging alles nog ‘even’ weg te werken. Neem juist de tijd om te reflecteren zodat je er na je ontspannen vakantie weer vol voor kunt gaan.

Wat is dat toch, dat de zomerperiode een soort onzichtbare grens is? Alsof de wereld in de herfst vergaat. Grote kans dat je de afgelopen periode héél hard gewerkt hebt om al die zaken weg te werken. Het resultaat? In het gunstigste geval een kortere to-do-list, maar in ieder geval een verloren eerste week van je vakantie omdat je alleen maar bij moest slapen. Dat lijkt me niet helemaal de bedoeling.


Neem een omweg

Ken je de uitspraak: ‘Heb je haast? Neem dan een omweg!’ Doe eens gek en probeer het eens. Plan een moment voor jezelf om achterover te gaan leunen. Gun jezelf de tijd en ruimte om te reflecteren op je werk. Nee, je werkt er geen to-do-punt mee weg, maar je krijgt er wel meer overzicht, vertrouwen en rust door. En dat helpt je de juiste prioriteiten te stellen. Vertraag even om daarna te versnellen.


Deze vragen kunnen je op weg helpen:

  • Welke successen heb ik dit jaar behaald? Wat was mijn bijdrage hieraan?
  • Waar ben ik trots op als ik terugblik op de afgelopen maanden? Welke kwaliteiten heb ik ingezet om dit voor elkaar te krijgen? 
  • Welke taken staan nog voor mij open? Hoe belangrijk en urgent zijn deze werkelijk? Moet ik dit per se nog voor de vakantie doen? 
  • Wat zou mij helpen om met een ontspannen gevoel op vakantie te gaan? 
  • Stel, ik sta op de kerstborrel en blik trots en voldaan terug op het najaar. Wat is er dan gebeurd?


Is dit mosterd na de maaltijd omdat je al vakantie hebt gehad? Prik dan alsnog een reflectiemoment en zet ook die van volgend jaar zomer alvast in de agenda. Werken áán je werk hoort ook bij je werk!

 

Marloes den Heijer

Teambuilder voor (tandarts)praktijken en auteur van het boek Passie in Praktijk -  Lessen van ondernemende tandartsen

www.passieinpraktijk.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
De zomer: Vertragen om te versnellen

Meer artikelen met dit thema

Bob van Ravensberg - Foto: Fysiovakbond FDV
mic_external_onInterview

Bob van Ravensberg (Fysiovakbond FDV): ‘Elke dag stoppen tien fysiotherapeuten, maar de politiek grijpt niet in’

3 jul om 12:30 uurtimer6 min

Fysiotherapeuten verlaten in groten getale het vak vanwege lage tarieven en een te hoge…

Lees verder »
Laura Bas (Foto: Jitske Seckel)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Laura Bas over vier generaties op de werkvloer: ‘Zoek de verbinding in plaats van de verschillen’

23 jun om 09:00 uurtimer4 min

Generatie Z-expert Laura Bas gaf tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 12 juni een inspirerende keynote over…

Lees verder »
Nora Ennahachi - Foto: eigen foto
all_inclusiveAchtergrondartikel

Nora Ennahachi bij de PM Dag: ‘Begin bij authentiek leiderschap, ontwikkel je en maak je onmisbaar’

17 jun om 16:00 uurtimer5 min

Tijdens een boeiende masterclass deelde Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent en oprichter van Dent…

Lees verder »
Erik van Dam: VvAA
mic_external_onInterview

Erik van Dam (VvAA) over nieuwe zzp-wetten: ‘De wetsvoorstellen gaan alweer op de lange baan’

16 jun om 16:30 uurtimer5 min

De val van het kabinet-Schoof begin juni maakt de inwerkingtreding van nieuwe zzp-wetgeving…

Lees verder »
Foto: Jitske Seckel
flash_onNieuws

Eerste impressie van de Dag van de Praktijkmanager (2025): ‘Zorg dat je impact als leider duurzaam is’

13 jun om 11:30 uurtimer6 min

De Dag van de Praktijkmanager heeft dit jaar als thema ‘het leukste vak ter wereld’. Dagvoorzitter Charlotte…

Lees verder »
Michel Fortman VvAA
mic_external_onInterview

Michel Fortman (VvAA) tijdens de PM Dag: ‘Ziekteverzuim neemt toe, vooral door mentale druk’

6 jun om 14:30 uurtimer5 min

Michel Fortman, senior verzuimadviseur bij VvAA, ziet het ziekteverzuim in de eerstelijnszorg…

Lees verder »

Pieter Schram (Edin Dental Academy): ‘Investeer in je medewerkers, dan groeit je praktijk mee’

20 mei om 09:00 uurtimer5 min

In een tijd waarin goed personeel schaars is en patiënten mondiger worden, is één boodschap bij uitstek urgent…

Lees verder »
Victor Mion: ‘Je managementstijl leer je door te experimenteren, fouten te maken, jezelf en de ander te observeren.’ (Foto: Victor Mion)
mic_external_onInterview

Victor Mion, keynote bij de PM Dag: ‘Iedereen kan leren coachen’

14 mei om 10:00 uurtimer5 min

De moderne praktijkmanager loopt het risico zichzelf in de weg te zitten, stelt Victor Mion.…

Lees verder »