Een teamuitje lost je problemen niet op

dinsdag 26 juni 2018
timer 2 min
Heb je problemen in je team? Lijkt een gezellig teamuitje de oplossing? Vergeet het maar! Lees hier hoe je problemen écht oplost.

Regelmatig hoor ik mensen vertellen hoe een teamuitje wordt aangegrepen om het gedoe in het team eens ‘lekker te vergeten en een frisse start te maken met elkaar’. Dat lijkt soms, onder het genot van wat alcohol, nog bijna te lukken ook! Maar helaas. Uiteindelijk stapelen ergernissen zich in de praktijk gewoon weer op en is de gezellige dag snel weer vergeten.


Denken dat je een samenwerkingsprobleem op kunt lossen met een uitje is hetzelfde als denken dat je iemands gezondheidsproblemen oplost door een gaatje te vullen. Als er niet iets fundamenteels verandert in iemands gedachten, normen en handelen, is het dweilen met de kraan open.


Sterker nog, door te doen alsof het wél op te lossen is met een uitje of simpel te vullen is met composiet, verklein je zelfs de kans dat het werkelijke probleem oplost. Iemand anders lijkt bijna verantwoordelijk voor de oplossing, namelijk de teammanager (‘we krijgen gewoon te weinig tijd om gezellig te kletsen samen’) of de tandarts (‘dan vult ie toch gewoon even dat gaatje’). Problemen lossen pas echt op als degene die ze (mede) veroorzaakt er verantwoordelijkheid voor neemt. Dat betekent dus dat hij/zij zich erin verdiept en zijn gedrag aanpast. Daarbij kun je natuurlijk wel iemand ondersteunen. Je kunt bijvoorbeeld als mediator mensen begeleiden een conflict uit te spreken of iemand goede poetsinstructies geven.


Bedenk dus de volgende keer dat je een probleem op aan het lossen bent: ben ik een gaatje aan het vullen of geef ik een poetsinstructie? Zo help je iemand écht een probleem op te lossen. Succes!

 

Marloes den Heijer - Leiderschapscoach voor tandartsen – www.passieinpraktijk.nl  

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Een teamuitje lost je problemen niet op

Meer artikelen met dit thema

Bob van Ravensberg - Foto: Fysiovakbond FDV
mic_external_onInterview

Bob van Ravensberg (Fysiovakbond FDV): ‘Elke dag stoppen tien fysiotherapeuten, maar de politiek grijpt niet in’

3 jul om 12:30 uurtimer6 min

Fysiotherapeuten verlaten in groten getale het vak vanwege lage tarieven en een te hoge…

Lees verder »
Laura Bas (Foto: Jitske Seckel)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Laura Bas over vier generaties op de werkvloer: ‘Zoek de verbinding in plaats van de verschillen’

23 jun om 09:00 uurtimer4 min

Generatie Z-expert Laura Bas gaf tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 12 juni een inspirerende keynote over…

Lees verder »
Nora Ennahachi - Foto: eigen foto
all_inclusiveAchtergrondartikel

Nora Ennahachi bij de PM Dag: ‘Begin bij authentiek leiderschap, ontwikkel je en maak je onmisbaar’

17 jun om 16:00 uurtimer5 min

Tijdens een boeiende masterclass deelde Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent en oprichter van Dent…

Lees verder »
Erik van Dam: VvAA
mic_external_onInterview

Erik van Dam (VvAA) over nieuwe zzp-wetten: ‘De wetsvoorstellen gaan alweer op de lange baan’

16 jun om 16:30 uurtimer5 min

De val van het kabinet-Schoof begin juni maakt de inwerkingtreding van nieuwe zzp-wetgeving…

Lees verder »
Foto: Jitske Seckel
flash_onNieuws

Eerste impressie van de Dag van de Praktijkmanager (2025): ‘Zorg dat je impact als leider duurzaam is’

13 jun om 11:30 uurtimer6 min

De Dag van de Praktijkmanager heeft dit jaar als thema ‘het leukste vak ter wereld’. Dagvoorzitter Charlotte…

Lees verder »
Michel Fortman VvAA
mic_external_onInterview

Michel Fortman (VvAA) tijdens de PM Dag: ‘Ziekteverzuim neemt toe, vooral door mentale druk’

6 jun om 14:30 uurtimer5 min

Michel Fortman, senior verzuimadviseur bij VvAA, ziet het ziekteverzuim in de eerstelijnszorg…

Lees verder »

Pieter Schram (Edin Dental Academy): ‘Investeer in je medewerkers, dan groeit je praktijk mee’

20 mei om 09:00 uurtimer5 min

In een tijd waarin goed personeel schaars is en patiënten mondiger worden, is één boodschap bij uitstek urgent…

Lees verder »
Victor Mion: ‘Je managementstijl leer je door te experimenteren, fouten te maken, jezelf en de ander te observeren.’ (Foto: Victor Mion)
mic_external_onInterview

Victor Mion, keynote bij de PM Dag: ‘Iedereen kan leren coachen’

14 mei om 10:00 uurtimer5 min

De moderne praktijkmanager loopt het risico zichzelf in de weg te zitten, stelt Victor Mion.…

Lees verder »