Een teamuitje lost je problemen niet op

timer 2 min
Heb je problemen in je team? Lijkt een gezellig teamuitje de oplossing? Vergeet het maar! Lees hier hoe je problemen écht oplost.

Regelmatig hoor ik mensen vertellen hoe een teamuitje wordt aangegrepen om het gedoe in het team eens ‘lekker te vergeten en een frisse start te maken met elkaar’. Dat lijkt soms, onder het genot van wat alcohol, nog bijna te lukken ook! Maar helaas. Uiteindelijk stapelen ergernissen zich in de praktijk gewoon weer op en is de gezellige dag snel weer vergeten.


Denken dat je een samenwerkingsprobleem op kunt lossen met een uitje is hetzelfde als denken dat je iemands gezondheidsproblemen oplost door een gaatje te vullen. Als er niet iets fundamenteels verandert in iemands gedachten, normen en handelen, is het dweilen met de kraan open.


Sterker nog, door te doen alsof het wél op te lossen is met een uitje of simpel te vullen is met composiet, verklein je zelfs de kans dat het werkelijke probleem oplost. Iemand anders lijkt bijna verantwoordelijk voor de oplossing, namelijk de teammanager (‘we krijgen gewoon te weinig tijd om gezellig te kletsen samen’) of de tandarts (‘dan vult ie toch gewoon even dat gaatje’). Problemen lossen pas echt op als degene die ze (mede) veroorzaakt er verantwoordelijkheid voor neemt. Dat betekent dus dat hij/zij zich erin verdiept en zijn gedrag aanpast. Daarbij kun je natuurlijk wel iemand ondersteunen. Je kunt bijvoorbeeld als mediator mensen begeleiden een conflict uit te spreken of iemand goede poetsinstructies geven.


Bedenk dus de volgende keer dat je een probleem op aan het lossen bent: ben ik een gaatje aan het vullen of geef ik een poetsinstructie? Zo help je iemand écht een probleem op te lossen. Succes!

 

Marloes den Heijer - Leiderschapscoach voor tandartsen – www.passieinpraktijk.nl  

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Een teamuitje lost je problemen niet op

Meer artikelen met dit thema

De LHV erkent dat de aankondiging van een nieuwe cao met loonsverhogingen voor praktijkhouders kan voelen als een dubbele belasting. (Foto; Shutterstock)
flash_onNieuws

Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25% bij, maar bekostiging blijft knelpunt

timer4 min

Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25 procent structureel bij en ontvangen een eenmalige uitkering van 4,25…

Lees verder »
'De KNMT wil dat tandarts-zzp'ers naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de mondzorg.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet

timer4 min

De KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…

Lees verder »
'Het alternatief moet op een breed draagvlak onder de leden kunnen rekenen.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT wil arbeidsvoorwaarden regelen met drie alternatieven

timer4 min

De KNMT wil praktijkhouders drie alternatieven aanbieden om arbeidsvoorwaarden te regelen: een handboek…

Lees verder »
Marc d'Ancona en Michel Fortman: ‘In deze tijd met oplopend verzuim hebben praktijken alle baat bij vroegtijdige signalering en preventie door stevige praktijkmanagers.’ (Foto: Ewald Geerdink)
mic_external_onInterview

Michel Fortman: ‘Verzuimpreventie vergt draagvlak bij praktijkhouder en mandaat voor praktijkmanager’

timer5 min

Het ziekteverzuim in de zorg blijft hardnekkig hoog en verschuift steeds vaker naar langdurige uitval. Vooral…

Lees verder »
Jos Luypaers: 'Juist praktijkhouders en praktijkmanagers bevinden zich dagelijks op het snijvlak van bovenstroom en onderstroom.' (Foto: Jos Luypaers)
person_outlineBlog

Wie zorgt er eigenlijk voor de gezondheid van uw praktijk?

timer3 min

Tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 21 mei verzorgde Jos Luypaers een masterclass over…

Lees verder »
'Een werkomgeving waarin samenwerking, waardering en ruimte voor eigen ideeën centraal staan, draagt direct bij aan duurzame inzetbaarheid én aantrekkelijk werkgeverschap.' (Foto: Shutterstock)
person_outlineBlog

Wet DBA en wet Loontransparantie - hoe kan deze wetgeving bijdragen aan werkgeluk?

timer5 min

De arbeidsmarkt verandert snel. Nieuwe wetgeving rondom loontransparantie en…

Lees verder »
Mascha van Wermeskerken: ‘Praktijkgeluk is niet iemand een zakje paaseitjes geven. Het is veel breder: zorg dat je hele organisatie staat als een huis.’ (Foto: Marleen Sahetapy Fotografie)
mic_external_onInterview

Mascha van Wermeskerken op de PM Dag: ‘Praktijkgeluk vraagt om leiderschap en een stevig fundament’

timer5 min

Mascha van Wermeskerken begeleidt mondzorgpraktijken bij het verbeteren van hun organisatie…

Lees verder »
Paulien Schwencke: ‘Juist als iedereen zich bewust wordt van zijn eigen invloed, kan er echt iets veranderen.’ (Foto: VvAA)
mic_external_onInterview

Paulien Schwencke over ‘Teamkracht’ bij de PM Dag: ‘Je beseft in een split second hoe je in een team staat’

timer5 min

Hoe gedraag jij je zodra de druk oploopt in een team? Neem je automatisch de leiding, trek je…

Lees verder »