€ 1000 bonus voor ‘unieke inzet zorgpersoneel’ tijdens coronacrisis
Nadat een motie voor betere beloning voor zorgpersoneel het deze week na drie keer stemmen niet haalde, besloot het kabinet tot een bonus van 1000 euro netto.
Het geld is bedoeld voor verpleegkundigen, verzorgenden, helpenden, schoonmakers en het andere ondersteunend personeel in alle sectoren van de zorg. Dus de verpleeghuiszorg, ziekenhuiszorg, ambulancezorg, gehandicaptenzorg, revalidatiezorg, wijkverpleging, jeugdzorg, geestelijke gezondheidszorg en andere zorgsectoren.
Loket voor 1 oktober open
Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport zorgt er in overleg met zorginstellingen voor dat het geld terechtkomt bij de mensen voor wie het bedoeld is. Tijdens de zomer wordt verder uitgewerkt hoe de subsidie zo goed, en zo eenvoudig mogelijk kan worden uitgekeerd. Daarbij is het uitgangspunt dat de administratieve last voor zorginstellingen zo laag mogelijk blijft. Het streven is om het loket waar de bonus kan worden aangevraagd uiterlijk 1 oktober te openen.
Link: Rijksoverheid

Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Jan Willem Vaartjes bij Dental Expo: ‘Zelfstandig blijven werken en ondernemen in de zorg’
12 feb om 16:00 uur3 minVisser & Visser bij de Dental Expo: Ben jij klaar voor de volgende stap in jouw praktijk?
12 feb om 12:00 uur4 minBij Nader Inzien zoekt gepensioneerde tandartsen voor Amsterdamse vestiging
10 feb om 14:15 uur4 minMaaike van der Mee als minister van VWS: ‘Het ontbreekt regelmatig aan goed werkgeverschap’
5 feb om 11:45 uur5 minJos de Blok: ‘Vereenvoudiging en autonomie leveren 25 procent besparing op in zorg’
21 jan om 14:30 uur5 minBuurtzorg-directeur Jos de Blok stelt dat het Nederlandse zorgstelsel aanzienlijk efficiënter…

Reactie toevoegen