€ 1000 bonus voor ‘unieke inzet zorgpersoneel’ tijdens coronacrisis

vrijdag 26 juni 2020
timer 1 min
Zorgmedewerkers die in hun werk direct of indirect de gevolgen van de uitbraak van het coronavirus hebben ondervonden krijgen een bonus van 1000 euro netto. Hiermee laten de Tweede Kamer en het kabinet hun waardering en dankbaarheid blijken voor ‘al het harde werk’ dat zorgprofessionals tijdens de coronacrisis hebben verricht.

Nadat een motie voor betere beloning voor zorgpersoneel het deze week na drie keer stemmen niet haalde, besloot het kabinet tot een bonus van 1000 euro netto.

 

Het geld is bedoeld voor verpleegkundigen, verzorgenden, helpenden, schoonmakers en het andere ondersteunend personeel in alle sectoren van de zorg. Dus de verpleeghuiszorg, ziekenhuiszorg, ambulancezorg, gehandicaptenzorg, revalidatiezorg, wijkverpleging, jeugdzorg, geestelijke gezondheidszorg en andere zorgsectoren. 

 

Loket voor 1 oktober open

Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport zorgt er in overleg met zorginstellingen voor dat het geld terechtkomt bij de mensen voor wie het bedoeld is. Tijdens de zomer wordt verder uitgewerkt hoe de subsidie zo goed, en zo eenvoudig mogelijk kan worden uitgekeerd. Daarbij is het uitgangspunt dat de administratieve last voor zorginstellingen zo laag mogelijk blijft. Het streven is om het loket waar de bonus kan worden aangevraagd uiterlijk 1 oktober te openen.

 

Link: Rijksoverheid

Foto: Shutterstock

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
€ 1000 bonus voor ‘unieke inzet zorgpersoneel’ tijdens coronacrisis

Meer artikelen met dit thema

'Een werkomgeving waarin samenwerking, waardering en ruimte voor eigen ideeën centraal staan, draagt direct bij aan duurzame inzetbaarheid én aantrekkelijk werkgeverschap.' (Foto: Shutterstock)
person_outlineBlog

Wet DBA en Loontransparantie - hoe kan deze wetgeving bijdragen aan werkgeluk?

20 mei om 16:30 uurtimer5 min

De arbeidsmarkt verandert snel. Nieuwe wetgeving rondom loontransparantie en…

Lees verder »
Mascha van Wermeskerken: ‘Praktijkgeluk is niet iemand een zakje paaseitjes geven. Het is veel breder: zorg dat je hele organisatie staat als een huis.’ (Foto: Marleen Sahetapy Fotografie)
mic_external_onInterview

Mascha van Wermeskerken op de PM Dag: ‘Praktijkgeluk vraagt om leiderschap en een stevig fundament’

11 mei om 12:00 uurtimer5 min

Mascha van Wermeskerken begeleidt mondzorgpraktijken bij het verbeteren van hun organisatie…

Lees verder »
Paulien Schwencke: ‘Juist als iedereen zich bewust wordt van zijn eigen invloed, kan er echt iets veranderen.’ (Foto: VvAA)
mic_external_onInterview

Paulien Schwencke over ‘Teamkracht’ bij de PM Dag: ‘Je beseft in een split second hoe je in een team staat’

7 mei om 17:15 uurtimer5 min

Hoe gedraag jij je zodra de druk oploopt in een team? Neem je automatisch de leiding, trek je…

Lees verder »
‘Veel medewerkers vertrekken omdat ze zich niet gehoord, gezien of gewaardeerd voelen.’ (Foto:  Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Maaike van der Mee en Gracita Linger over verzuim: ‘Goed voor je personeel zorgen is de voorwaarde voor een gezonde praktijk’

6 mei om 13:10 uurtimer5 min

Verzuim groeit uit tot een structureel probleem in de mondzorg. Het bedreigt de continuïteit…

Lees verder »
 Rianne Schrijver en Marlies Schipper (KennisConnect)
mic_external_onInterview

Rianne Schrijver en Marlies Schippers bij de PM Dag: 'Bepaal je positie en spreek je uit'

28 apr om 13:45 uurtimer5 min

Wat maakt dat mensen met plezier, energie en betrokkenheid hun werk doen? In de workshop ‘Werkgeluk in de…

Lees verder »

Vier tips voor een zorgeloze hr- en salarisadministratie

27 apr om 16:00 uurtimer4 min

Een correct salaris op het juiste moment. Voor werknemers is dat vanzelfsprekend. Maar in de…

Lees verder »
Foto: Shutterstock.
flash_onNieuws

NZa: Zorgaanbieders keerden in 2024 311 miljoen aan dividend uit

16 apr om 10:00 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft op basis van jaarverantwoordingen over 2024 inzicht…

Lees verder »
Merijn Ruis (eigen foto)
mic_external_onInterview

'Gelukspsycholoog' Merijn Ruis: ‘Sociale verbinding is veruit het belangrijkste’

9 apr om 13:45 uurtimer6 min

Psycholoog Merijn Ruis is al sinds zijn studietijd gefascineerd door menselijk geluk. Volgens…

Lees verder »