'De Lieve Tandarts' bezorgt patiënten en medewerkers positief gevoel

woensdag 9 september 2020
timer 3 min
'De Lieve Tandarts' is een bemiddelingsplatform dat als doel heeft mensen met ‘drempelvrees’ weer bij de tandarts op bezoek te laten gaan. Mondgezondheidscentrum Amersfoort is bij dit platform aangesloten. Deze praktijk doet het net even anders dan grote tandartspraktijken. Patiënten krijgen veel aandacht, zodat ze met een positief gevoel naar huis gaan en medewerkers vinden het fijn vinden om er te werken.

Er zijn maar weinig mensen die met plezier voor de periodieke controle naar hun tandarts gaan. Sommigen mijden de tandarts zelfs. Bij Mondgezondheidscentrum Amersfoort doen de medewerkers het daarom anders. ‘Wij nemen de tijd. Je moet gehoord, gezien en geholpen worden. Dan stap je met een positief gevoel weer naar buiten’, zegt Iris Oehlers.


Ze begrijpt dat mensen niet graag hun tandarts bezoeken of de controle uitstellen. ‘Alles gaat vaak heel snel in een tandartspraktijk. Wij willen juist de tijd nemen. Een afspraak duurt soms wel een uur. We willen patiënten leren kennen en gaan uit van een persoonlijke benadering. Dat wordt gewaardeerd.’

 

Keurmerk De Lieve Tandarts

Mondgezondheidscentrum Amersfoort is er voor iedereen, maar wil het tegenovergestelde zijn van de grote tandartspraktijken. ‘Voor patiënten én voor medewerkers. Iedereen moet het fijn vinden om bij ons te werken, het prettig vinden om ons te bezoeken en vervolgens met een positief gevoel naar huis gaan', legt Iris uit. 'Als tandarts wil je goede zorg verlenen en dat duurt dan soms iets langer. Die ruimte creëren wij en door onze aanpak zijn wij officieel onderdeel van ‘De Lieve Tandarts’.

 

Bemiddelingsplatform

De Lieve Tandarts is een bemiddelingsplatform. 'Je kan je als praktijk niet zomaar aansluiten bij het platform. Op basis van verschillende criteria bepalen ze of je echt een lieve tandarts bent. Ze kijken bijvoorbeeld of je angstige mensen op hun gemak stelt, de tijd neemt en de patiënt altijd vooropstelt. Pas dan mag je het keurmerk dragen.'

 

CSI: Clean Smile Investigation

Een lieve aanpak is niet de enige manier waarop Mondgezondheidscentrum Amersfoort zich onderscheidt. Oehlers heeft het CSI-Kid-concept bedacht, omdat goede mondzorg op jonge leeftijd begint. CSI staat voor ‘Clean Smile Investigation’. In een ingericht lab laat ze kinderen spelenderwijs onderzoeken waarom een schoon gebit belangrijk is.
 
 

Link:  Mondgezondheidscentrum Amersfoort Amersfoort In de buurt: ‘Bij deze tandarts stap je met een goed gevoel naar buiten’ , 1 september 2020

Foto: Iris Oehlers, Mondgezondheidscentrum Amersfoort

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
'De Lieve Tandarts' bezorgt patiënten en medewerkers positief gevoel

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Jan Willem Vaartjes bij Dental Expo: ‘Zelfstandig blijven werken en ondernemen in de zorg’

12 feb om 16:00 uurtimer3 min
Op 6 maart geeft Jan Willem Vaartjes – initiatiefnemer van de Vereniging Bevlogen Tandartsen – in samenwerking met…
Lees verder »

Visser & Visser bij de Dental Expo: Ben jij klaar voor de volgende stap in jouw praktijk?

12 feb om 12:00 uurtimer4 min
De tandartsensector staat onder druk: krapte op de arbeidsmarkt, stijgende kosten en veranderende wet- en…
Lees verder »
Alexander Tolmeijer: (Foto: Martin Hols)
mic_external_onInterview

Alexander Tolmeijer als nieuwe minister van VWS: ‘Regeldruk terugdringen en de voedingsindustrie aanpakken’

5 feb om 16:00 uurtimer4 min
Tandarts en Dentiva-directeur Alexander Tolmeijer heeft een uitgesproken visie op de toekomst van de zorg. Als…
Lees verder »
Charlotte van den Wall Bake tijdens de Dag van de Praktijkmanager 2025. Foto: Jitske Seckel
mic_external_onInterview

Charlotte van den Wall Bake als minister van VWS: ‘Ik zou van werkgeluk een topprioriteit maken’

15 jan om 16:00 uurtimer4 min

Charlotte van den Wall Bake is coach, trainer en spreker en begeleidt al ruim twintig jaar zorgprofessionals.…

Lees verder »
Nora Ennahachi: 'Er is in de mondzorg een tekort aan empathisch leiderschap.' (Fotografie: MyDent/Dent Management)
mic_external_onInterview

Nora Ennahachi (MyDent) als minister van VWS: ‘Ik zou bewust naast zorgverleners en burgers gaan staan’

14 jan om 10:30 uurtimer5 min

Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent, een grote tandartspraktijk in Utrecht en…

Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
mic_external_onInterview

Praktijkmanager Fiona Harmsen als minister van VWS: ‘Kies voor vrouwenemancipatie als motor van de mondzorg’

18 dec 2025 timer4 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport was? Fiona Harmsen, praktijkmanager van…
Lees verder »
Leefstijlarts Alja Sluiter (Foto: Claudia Kamergorodski)
descriptionArtikel

Zorgvernieuwers aan het woord: Wat zou u doen als minister van VWS?

17 dec 2025 timer3 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport werd? Die vraag dringt zich op in deze roerige…
Lees verder »
In hun visie op de arbeidsmarkt schrijven D66 en CDA: 'Voor zzp’ers gaan we meer zekerheid creëren en tegelijkertijd schijnzelfstandigheid voorkomen (Zelfstandigenwet).' Op de foto: informateur Sybrand Buma (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Kabinetsformatie: 'Voor zzp’ers gaan we meer zekerheid creëren'

4 dec 2025 timer3 min

In het tussenverslag dat informateur Sybrand Buma samen met D66-leider Rob Jetten en CDA-leider Henri Bontenbal…

Lees verder »