De Ontregelbus komt naar u toe om regeldruk te verminderen

woensdag 16 oktober 2019
timer 2 min
Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) nam dit jaar vanuit het programma '(Ont)regel de zorg' initiatieven om de regeldruk in de zorg te verminderen. Nieuw binnen het programma is de Ontregelbus. De bus trekt het land in om zorginstellingen te helpen om de interne regeldruk te ontrafelen, ontregelen en ontknopen.

Werknemers in de zorg hebben veel te maken met slechte of overbodige regels, die een grote regeldruk veroorzaken. Het ministerie van VWS zette onder meer schrapsessies op om van deze regels af te komen.

 

Het  ‘ontregelteam’

Daarbij lag de focus tot nu toe vooral op het wegnemen van knelpunten op landelijk niveau. Het zogeheten ‘ontregelteam’ gaat dit najaar met de bus op pad om de regeldruk binnen zorginstellingen zelf te helpen verminderen, samen met zorgverleners en managers. Het team helpt organisaties om ter plekke de regels te verbeteren of te schrappen.

 

Het traject

De Ontregelbus rijdt ongeveer vijf maanden door het land en gaat op bezoek bij tientallen instellingen in de zorg. Het team ondersteunt zorgverleners in drie sessies om concreet aan de slag te gaan met de regeldruk binnen de praktijk. Daarnaast krijgen de instellingen hulp van een externe Ontregelcoach, die helpt met het terugdringen van de interne regels waar de werkvloer de meeste regeldruk ervaart.

 

Kijk voor meer informatie op: (Ont)regel de zorg

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
De Ontregelbus komt naar u toe om regeldruk te verminderen

Meer artikelen met dit thema

Afvaren op een ijsberg aan wet- en regelgeving

16 okt om 16:00 uurtimer5 min

We staan aan de vooravond van een onomkeerbare verschraling van de zorg, voorspelt Alexander Tolmeijer,…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
all_inclusiveAchtergrondartikel

Prinsjesdag-webinar: ‘De arbeidsrelatie met zelfstandigen blijft een speerpunt’

2 okt om 13:00 uurtimer5 min
Tijdens Prinsjesdag presenteert het kabinet volgens de traditie de rijksbegroting en fiscale plannen voor het…
Lees verder »
Tandartsen krijgen dankzij de Wlz een uurtarief van 207 euro (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

‘Mondzorg kwetsbare ouderen is een graaicultuur geworden’

19 sep om 09:15 uurtimer4 min

EenVandaag deed onderzoek naar de praktijken van mondzorgketens, die in verpleeghuizen veel…

Lees verder »
Foto: Valerie Kuypers/Rijksoverheid
flash_onNieuws

IZA-monitor over eerste lijn: groei capaciteit én wachttijden

11 sep om 16:15 uurtimer4 min
Twee jaar na de start van het Integraal Zorgakkoord (IZA) zijn de effecten in de praktijk nog niet echt zichtbaar…
Lees verder »
flash_onNieuws

Tandartsen en orthodontisten steunen massaal bezwaarprocedure KNMT tegen NZa

20 aug om 11:30 uurtimer4 min
Meer dan 4.600 praktijkhoudende tandartsen en orthodontisten hebben zich aangesloten bij de bezwaren van de KNMT…
Lees verder »
Arjen van Zon - Eigen foto
mic_external_onInterview

Arjen van Zon (WVF): ‘De malaise in de fysiotherapie heeft een politieke oorzaak’

21 jul om 17:45 uurtimer6 min

Arjen van Zon, voorzitter van de Werkgevers Vereniging Fysiotherapie (WVF), reageert op de…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

Mondzorgalliantie: ‘Kom met een uniforme regeling voor financieel kwetsbare mensen’

16 jul om 11:30 uurtimer2 min

De twaalf grootste gemeenten pleiten gezamenlijk voor het verbeteren van de toegang tot…

Lees verder »
Foto Eddy van Hijum - door Martijn Beekman/Rijksoverheid
flash_onNieuws

Verdere aanpak schijnzelfstandigheid: bewijslast verschuift naar werkgever

8 jul om 12:00 uurtimer3 min

Het demissionaire kabinet gaat door met hervorming van de arbeidsmarkt met het wetsvoorstel…

Lees verder »