Het desinfecteren van gecontamineerde lucht wordt belangrijk
Het onderzoek “Aerosol and Surface Stability of SARS-CoV-2 as Compared with SARS-CoV-1”* toont o.a. aan dat SARS-CoV-2 gedurende de duur van het experiment (3 uur) levensvatbaar is in aërosolen, met een verlaging van de infectieuze titer van 103,5 tot 102,7 TCID50 per liter lucht. Naast de beschermende maatregelen en voorzorgsmaatregelen, zoals triage, zou het goed zijn om ook de lucht in ruimtes waar mensen behandeld worden of veel spreken, te zuiveren.
Luchtdesinfectiesysteem
UV-C-technologie wordt al tientallen jaren in de zorg gebruikt als desinfectiemethode. De grootste uitdaging hierbij was altijd de methode van levering. De kamer moest worden verlaten en een behoorlijke tijd leeg blijven. De UV-C is alleen effectief in een directe lijn hetgeen vaak niet mogelijk was wanneer men door wilde werken. Vidashield, een product van een Amerikaanse fabrikant van medische verlichtingsapparatuur voor operatiekamers, heeft daar een unieke gepatenteerde oplossing voor gevonden. Een continu 24/7/365dagen luchtdesinfectiesysteem veilig en fraai weggewerkt in het plafond (met of zonder Ledverlichting) echter in directe lijn met patiënt of sprekers. Het is aangetoond dat Vidashield tot 99,9% van de door de lucht verspreide pathogenen die mens en dier aantasten, vermindert.
Eerstelijnspraktijken
Vidashield is een grote doorbraak voor aerosolbehandeling in eerstelijnspraktijken zoals die van bijvoorbeeld tandartsen, huisartsen, fysiotherapeuten en logopedisten, maar zeker ook in ziekenhuizen, poliklinieken, centra voor langdurige zorg, ouderenzorgcentra, veterinaire zorginstellingen en zelfs scholen en kantoren. Overal waar mensen worden blootgesteld aan aerosolen, kan Vidashield een aanzienlijk verschil maken. Verschillende tandartspraktijken in Nederland zien dit in en hebben deze panelen reeds aangekocht.
Vidashield omvat een ultraviolette (UV) lamp, een filter en een ventilator die de lucht lokaal zal recirculeren. De intake en uitlaatschotten zijn onder een hoek van 30 ° geplaatst, waardoor voorkomen wordt dat dezelfde lucht herhaaldelijk wordt gerecirculeerd. Lucht wordt in de unit aangezogen, gefilterd en gedesinfecteerd en vervolgens weer afgevoerd naar het lokale luchtruim. Het systeem is eenvoudig op te hangen en te onderhouden.
Wilt u meer weten? Vraag informatie aan of bezoek Vidashield, distributeur in de Benelux.
*Bron: Aerosol and Surface Stability of SARS-CoV-2 as Compared with SARS-CoV-1 van Neeltje van Doremalen, Ph.D. and Trenton Bushmaker, B.Sc., National Institute of Allergy and Infectious Diseases, Engl J Med. 2020 Mar 17
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
KNMT kritisch over nieuwe Zelfstandigenwet: 'Duidelijker, maar niet eenvoudiger'
4 minMinister Thierry Aartsen presenteerde 1 oktober het concept van de Zelfstandigenwet, waarmee hij een einde wil…
Agressie in de mondzorg: drie op de vier praktijken krijgt ermee te maken
3 minAgressie tegen tandartsen en hun team neemt toe, zo blijkt uit recente mediaberichten. Drie op de vier…
Neergestoken tandarts Anett Wenzel: 'Zonder dossier gaan mijn alarmbellen rinkelen'
4 minTandarts Anett Wenzel uit Utrecht neemt geen nieuwe patiënten meer aan die geen dossier kunnen overleggen. Dat…
VWS-begroting 2027 verheft ‘passende zorg’ tot norm
4 minDe totale zorguitgaven lopen in 2027 op tot 118 miljard euro, drie procent meer dan dit jaar. Het kabinet-…
LHV en InEen: 'Overheid moet niet op stoel zorgverlener gaan zitten'
4 minBeroepsorganisaties LHV en InEen zien weinig nieuws in de begroting van het ministerie van VWS die…
Wet Loontransparantie: zo bereid je jouw organisatie voor op 2027
3 minGelijke beloning voor gelijkwaardig werk is al jarenlang een wettelijk uitgangspunt. Toch bestaat er nog steeds…
Nieuwe LHV-tool vergelijkt waarnemen en loondienst
3 minDe LHV heeft de nieuwe LHV Inkomstentool-huisarts gelanceerd, waarmee huisartsen het financiële verschil tussen…
Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet
4 minDe KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…

Reactie toevoegen