Marjan Siegers over herstart mondzorg: ‘Wij waren er twee weken geleden al klaar voor’
‘Vanaf 16 maart waren we druk bezig om alles te lezen over het virus, de hygiënemaatregelen, de richtlijnen en uitspraken van virologen. Als praktijk heb je tijd nodig om alles goed neer te zetten en na te denken over richtlijnen, protocollen en het inzetten van hygiënemaatregelen’, stelt Marjan Siegers.
Denk je dat het veilig is om de reguliere zorg weer op te pakken?
‘Ja, de tandarts is erop getraind om elke patiënt te benaderen alsof die besmet is, door handschoenen en een mondkapje te gebruiken en na elke patiënt de ruimte schoon te maken. Daarnaast zijn er in elke mond ook altijd al veel bacteriën aanwezig. Natuurlijk is het besmettingsgevaar niet 0, maar je hebt in de supermarkt een veel grotere kans om besmet te raken dan bij de tandarts.’
Bestaat er onder medewerkers ook angst voor besmetting?
‘In het weekend voordat alles dichtging, hielden wij een crisisoverleg op zondag. Een paar van onze assistentes waren erg angstig voor het virus, vooral voor besmetting van familieleden. Op dat moment boden wij een luisterend oor en gaven wij aan dat iedereen die het niet aandurft, uit de behandelkamer blijft. De assistente is nodig om dingen aan te geven, maar kan weer weg nadat dat is gebeurd. Daarnaast hebben wij ons goed ingelezen en zijn wij continu in gesprek gegaan met het personeel. Er is veel voorlichting geweest en nu nemen wij de Leidraad Mondzorg Corona weer door en kijken wij hoe we dat gaan inzetten. De angst is inmiddels gelukkig weg en de meesten staan te trappelen om weer te beginnen.’
De rest van het artikel vind je op mo.plek.co. Dé tool om in contact te komen met collega-praktijkmanagers. Lees nieuws, tips, documenten en wissel ervaringen met elkaar uit. Stel vragen via de ‘durf te vragen groep’ over alles binnen je vakgebied. Maak groepen aan en deel documenten, stel vragen en maak afspraken. Verder vind je een overzicht van alle regiosessies, trainingen en congressen. In MO Plek heb je alle informatie op één plek.
Nog geen lid van het PraktijkmanagersNetwerk? Meld je hier aan en ontdek de voordelen.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Neergestoken tandarts Anett Wenzel: 'Zonder dossier gaan mijn alarmbellen rinkelen'
4 minTandarts Anett Wenzel uit Utrecht neemt geen nieuwe patiënten meer aan die geen dossier kunnen overleggen. Dat…
KNMT kritisch over nieuwe Zelfstandigenwet: 'Duidelijker, maar niet eenvoudiger'
4 minEind september komt minister Thierry Aartsen met het concept van de Zelfstandigenwet, waarmee hij een einde wil…
VWS-begroting 2027 verheft ‘passende zorg’ tot norm
4 minDe totale zorguitgaven lopen in 2027 op tot 118 miljard euro, drie procent meer dan dit jaar. Het kabinet-…
LHV en InEen: 'Overheid moet niet op stoel zorgverlener gaan zitten'
4 minBeroepsorganisaties LHV en InEen zien weinig nieuws in de begroting van het ministerie van VWS die…
Wet Loontransparantie: zo bereid je jouw organisatie voor op 2027
3 minGelijke beloning voor gelijkwaardig werk is al jarenlang een wettelijk uitgangspunt. Toch bestaat er nog steeds…
Nieuwe LHV-tool vergelijkt waarnemen en loondienst
3 minDe LHV heeft de nieuwe LHV Inkomstentool-huisarts gelanceerd, waarmee huisartsen het financiële verschil tussen…
Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet
4 minDe KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…
KNMT wil arbeidsvoorwaarden regelen met drie alternatieven
4 minDe KNMT wil praktijkhouders drie alternatieven aanbieden om arbeidsvoorwaarden te regelen: een handboek…

Reactie toevoegen