Tandarts ook langs middelbare scholen in Arnhem
Een op de vijf kinderen gaat niet naar de tandarts, terwijl dit wel vanuit het basispakket wordt vergoed. Vooral in achterstandswijken laten veel kinderen hun gebit nooit controleren. De terugkeer van de schooltandarts moet hier verandering in brengen. Een haal- en brengservice brengt kinderen van de school naar de tandarts en weer terug.
Ook voortgezet en speciaal onderwijs
Op voorstel van de ChristenUnie gaat deze schooltandarts niet alleen langs bij kinderen in het basisonderwijs, maar ook bij het voortgezet onderwijs en het speciaal onderwijs. De gemeente moet het project aanjagen en scholen overtuigen om mee te doen. In samenspraak met de GGD zullen scholen geen extra werk hebben aan de schooltandarts om weerstand uit angst voor tijdverlies te voorkomen. Het project breidt eventueel uit met een tandartsbus, die langs scholen zal rijden.
Uniek in Nederland
Raoul Trentelman, directeur van JVT Mondzorg, noemt de uitbreiding van tandzorg naar het middelbaar onderwijs uniek in Nederland. Zijn organisatie specialiseert zich in tandzorg voor kinderen en zal het initiatief in Arnhem gedeeltelijk invullen. (Zie: ‘Arnhem laat een op vijf kinderen links liggen qua mondzorg’).
Rol zorgverzekeraars
Zorgverzekeraars vergoeden de tandartscontroles en de voorlichting over voeding en poetsen van het project in Arnhem. Daarnaast zullen zij de ouders gaan informeren over deze nieuwe service. Verder gaan zorgverzekeraars in het hele land hun verzekerden met kinderen, die niet naar de tandarts gaan, voortaan gerichter informeren, meldt brancheorganisatie Zorgverzekeraars Nederland. Deze uitspraak kwam nadat de Autoriteit Persoonsgegevens liet weten dat het is toegestaan.
Bron: AD, Tandarts komt ook langs bij tieners op middelbare scholen in Arnhem
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Fysiotherapeut Harry Geurkink: ‘We hebben tempelwachters nodig in de zorg’
4 min'Wat maken ze er een puinhoop van in de zorg', klinkt geregeld in kranten, op televisie en op…
Mondzorgclubs naar de rechter vanwege NZa-tarieven
4 minDe KNMT gaat in beroep tegen het besluit van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) over de…
Kabinet wil per 2027 af van compensatie transitievergoedingen
4 minHet kabinet heeft aangekondigd per 1 januari 2027 te stoppen met de compensatie voor…
Toetreden tot een maatschap als medisch specialist: alles wat je moet weten
5 minKrijg je binnenkort de kans om toe te treden tot een Medisch Specialistisch Bedrijf (MSB)? Dan sta je aan het…
Wet DBA en wet Loontransparantie - hoe kan deze wetgeving bijdragen aan werkgeluk?
5 minDe arbeidsmarkt verandert snel. Nieuwe wetgeving rondom loontransparantie en…
‘Behoudend toezicht’ NZa remt ontwikkeling en innovatie fysiotherapie, stellen Utrechtse onderzoekers
4 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) schetst in het recente Marktonderzoek Fysiotherapeutische…
LHV pleit voor snellere toetsing van platforms als Moetiknaardedokter.nl
4 minUit onderzoek van de NOS blijkt dat online huisartsentool Moetiknaardedokter.nl jarenlang…
NZa: Zorgaanbieders keerden in 2024 311 miljoen aan dividend uit
4 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft op basis van jaarverantwoordingen over 2024 inzicht…

Reactie toevoegen