Buurtzorg kiest Joost de Blok als opvolger van vader Jos

dinsdag 12 december 2023
timer 2 min

Jos de Blok (Foto: Buurtzorg)

Buurtzorg Nederland heeft Joost de Blok benoemd als medebestuurder naast zijn vader Jos de Blok, met de intentie dat Joost op termijn zijn vader zal opvolgen. De raad van toezicht baseert de beslissing op de overtuiging dat Joost de beste kandidaat is, los van zijn relatie tot Jos de Blok.

De noodzaak van een opvolgingsplan ontstond door gezondheidsklachten van Jos de Blok in 2017. De vraag ontstond hoe principes en gedachtegoed van Buurtzorg succesvol kunnen worden overgedragen voor continuïteit van de organisatie, schrijft Zorgvisie.

Joost de Blok

Verpleegkundige en projectmedewerker

Joost de Blok (30) is een voormalig wijkverpleegkundige zoals zijn vader. Hij heeft ervaring binnen Buurtzorg en bekleedde verschillende functies, waaronder projectmedewerker. Joost benadrukt zijn voorkeur voor de wijkverpleging boven het protocolgericht werken in ziekenhuizen vanwege de vrijheid en creativiteit die het biedt. Oorspronkelijk had hij niet de ambitie om zijn vader op te volgen. Na gesprekken over de toekomst en door gezondheidsproblemen van zijn vader, groeide zijn betrokkenheid. Door een uitgebreide procedure wilde de raad van toezicht ervoor zorgen dat Joost de Blok zichzelf meer moest bewijzen dan een externe kandidaat.

Geen familiebedrijf

Door gesprekken en adviezen bij externe experts én medewerkers binnen Buurtzorg, wilde de raad voorkomen dat de benoeming ‘de schijn van een familiebedrijf’ zou wekken. Het draagvlak binnen Buurtzorgteams werd geëvalueerd door gesprekken met coördinatoren, regiocoaches en vertegenwoordigers. De continuïteit van het Buurtzorg-gedachtegoed gold daarbij als cruciaal voor de organisatie. Joost de Blok wordt beschreven als een goede aanvulling op zijn vader, met een eigen stijl en een meer inhoudelijke benadering van discussies. Jos de Blok zal voorlopig een belangrijke rol blijven spelen.

Links:

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Tandarts Noemi Romero en haar team - Monique Brunt i.s.m. Laurea Socials
all_inclusiveAchtergrondartikel

Werkgeluk in de praktijk: Sleutel tot toekomstbestendige zorg

19 mrt om 12:15 uurtimer5 min
De zorg staat onder druk. De arbeidsmarkt is krap, de zorgvraag neemt toe en teams worden kleiner en diverser.…
Lees verder »
Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »
Dirkje van der Ven: ‘Het beeld dat mensen van zichzelf hebben is dat ze rationele wezens zijn en hartstikke slim zijn. Realistisch gezien is dat niet zo: mensen zijn wel slim, juist omdat ze af en toe op onbewust niveau opereren.’ (Foto: Gedragsland)
mic_external_onInterview

Dirkje van der Ven, keynote bij de PM Dag: ‘Weerstand is geen obstakel, maar een hulpmiddel’

17 mrt om 15:00 uurtimer6 min
Wie gedrag wil veranderen, stuit vrijwel altijd op weerstanden. Dat geldt in de maatschappij, in de zorgsector én…
Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »
flash_onNieuws

Jan Willem Vaartjes bij Dental Expo: ‘Zelfstandig blijven werken en ondernemen in de zorg’

12 feb om 16:00 uurtimer3 min
Op 6 maart geeft Jan Willem Vaartjes – initiatiefnemer van de Vereniging Bevlogen Tandartsen – in samenwerking met…
Lees verder »

Visser & Visser bij de Dental Expo: Ben jij klaar voor de volgende stap in jouw praktijk?

12 feb om 12:00 uurtimer4 min
De tandartsensector staat onder druk: krapte op de arbeidsmarkt, stijgende kosten en veranderende wet- en…
Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
flash_onNieuws

Bij Nader Inzien zoekt gepensioneerde tandartsen voor Amsterdamse vestiging

10 feb om 14:15 uurtimer4 min
De sociale tandartsenpraktijk ‘Bij Nader Inzien’ in Havelte heeft zo veel nieuwe inzichten opgeleverd, dat de…
Lees verder »
Maaike van der Mee (Dutch Dental Academy)
mic_external_onInterview

Maaike van der Mee als minister van VWS: ‘Het ontbreekt regelmatig aan goed werkgeverschap’

5 feb om 11:45 uurtimer5 min
Als Maaike van der Mee minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) wordt, dan zou ze in elk geval een…
Lees verder »