Demondnietvergeten.nl: alle informatie over mondzorg voor kwetsbare ouderen op één website

timer 4 min

(Foto: Shutterstock)

Ouderen en mantelzorgers zijn zich meestal bewust van het belang van dagelijkse mondverzorging en mondgezondheid. Tegelijk lukt het ze niet altijd goed hun weg te vinden bij problemen met hun gebit en in de mond. Om hierin te voorzien bundelt de stichting ‘De Mond Niet Vergeten!’ alle informatie rondom mondproblemen en mondverzorging bij kwetsbare ouderen op de vernieuwde website: demondnietvergeten.nl.

De Mond Niet Vergeten! is een verzamelplek met informatie, preventiemogelijkheden, video’s, instructies en ervaringsverhalen. Het platform is een gezamenlijk initiatief van de beroepsverenigingen van tandartsen (KNMT), mondhygiënisten (NVM) en tandprothetici (ONT). Met subsidie van het ministerie van VWS is najaar van 2021 een informatiecampagne gestart om kwetsbare ouderen en hun mantelzorgers bewust te maken van het belang van goede mondverzorging. In radiocommercials en op social media worden ouderen en mantelzorgers gewezen op de mogelijkheid een quickscan over hun mondgezondheid in te vullen. Alle informatie over mondzorg voor kwetsbare ouderen is gebundeld op de site. 

Klachten vaak niet herkend en erkend 

Klachten in de mond worden niet altijd herkend of erkend: ze worden vaak geschaard onder ‘problemen die horen bij het ouder worden’. Ouderen en mantelzorgers nemen ze daarom al snel voor lief. Een voorbeeld van zo’n niet herkende klacht is de droge mond. Als daaraan niets wordt gedaan, kan dit een grote gevolgen hebben voor de mondgezondheid. Een droge mond komt regelmatig voor bij ouderen, meestal veroorzaakt door het gebruik van meerdere medicijnen. De oplossing begint met het bespreken van de klacht met de huisarts, de mondzorgverlener of de apotheek. De site geeft voor de uiteenlopende mondklachten aan of een bezoek aan een mondzorgverlener nodig is. 

De kracht van samenwerking 

Zorgverleners uit verschillende disciplines kunnen terecht op de vernieuwde site. Bij de zorg voor kwetsbare ouderen zijn immers professionals vanuit verschillende disciplines betrokken. Daarbij is het belangrijk dat zij over dezelfde informatie beschikken. De stichting De Mond Niet Vergeten! houdt de site actueel, met links naar andere sites voor aanvullende informatie.  

Links:  

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Poeya Mohtadili: 'Kunstmatige intelligentie in de tandartsstoel: hulp of houvast?' (Foto: Claudia Kamergorodski voor MO)
mic_external_onInterview

Tandarts Poeya Mohtadili: 'AI wordt onmisbaar in de praktijk, mits jij de baas bent over AI'

timer4 min

De tandartspraktijk ondergaat een stille revolutie, stelt tandarts-praktijkhouder Poeya Mohtadili. Waar…

Lees verder »
Jeroen Boogmans (Foto: FysioRecept)
mic_external_onInterview

Jeroen Boogmans en de prijs van minder doen: ‘Fysio’s moeten meer begeleiden en minder behandelen’

timer8 min

‘Als ik eerlijk ben, denk ik dat mensen vaak te snel naar de fysio gaan. Er wordt misschien wel te veel…

Lees verder »
Tandartsen Lela Bidar en Alireza Fadaei: 'We zitten in een centrum met huisartsen, diëtisten en apothekers. Met hen willen we graag samenwerken aan passende zorg.' (Foto: Tandartspraktijk BIDENT)
mic_external_onInterview

Tandartspraktijk BIDENT: gedreven en innovatieve tandartsen in Assendelft

timer5 min

Lela Bidar en Alireza Fadaei openden in maart Tandartspraktijk BIDENT in Assendelft. Hun nulpraktijk is…

Lees verder »
Huisarts Isabel van Hövell-Ullmann: 'Een leuk samenwerkingsmoment kan je de energie geven waardoor je dwars door je agenda heen vliegt.' (Isabel-van-Hovell-Ullman.jpg)
mic_external_onInterview

Huisarts Isabel van Hövell-Ullmann over 'Samen Werkt': ‘Goede samenwerking vraagt perspectivische lenigheid’

timer6 min

Zorgverleners trekken zich steeds vaker terug op hun eigen eiland, signaleert huisarts Isabel van Hövell-…

Lees verder »
‘Praktijkmanagers moeten tegengas durven geven’, stelt Poeya Mohtadili. ‘De manier waarop ik met jou omga, dient ook een model te zijn voor hoe jij met je medewerkers omgaat in de praktijk.' (Foto: Claudia Kamergorodski voor MO)
mic_external_onInterview

Tandarts-praktijkhouder Poeya Mohtadili: ’De stille revolutie in de mondzorg: standaardiseren met een ziel’

timer4 min

De tandartspraktijk ondergaat een stille transformatie, stelt tandarts-praktijkhouder Poeya…

Lees verder »

Haal meer uit je oefenzaal: zo richt je jouw fysiotherapiepraktijk slim en toekomstgericht in

timer4 min

De wereld van de fysiotherapie verandert. De eisen van zorgverzekeraars nemen toe, terwijl vergoedingen onder…

Lees verder »
Nicky Hekster - Foto: Ewald Geerding
all_inclusiveAchtergrondartikel

Nicky Hekster (AICoalitie4NL): ‘AI is absoluut geen wondermiddel’

timer5 min

Personeelstekorten, vergrijzing en enorme administratieve verplichtingen zetten de zorg onder druk. Volgens…

Lees verder »

De zorg van binnenuit verbeteren: erken dat rouw echt bestaat

timer5 min

Fysiotherapeute Eveline Bosselaar roept zorgverleners op eerlijk in de spiegel te kijken en te erkennen dat ze…

Lees verder »