Onderhandelaarsakkoord nieuwe cao Huisartsenzorg

timer 3 min

De nieuwe cao Huisartsenzorg introduceert onder meer een Persoonlijk Levensfase Budget (PLB) (Foto: Shutterstock)

Werkgeverspartijen InEen en LHV hebben met de Nederlandse Vereniging van Doktersassistenten, de Nederlandse Vereniging van Praktijkondersteuners, FNV Zorg & Welzijn en CNV Zorg & Welzijn een onderhandelaarsakkoord bereikt over een nieuwe cao Huisartsenzorg. De cao leidt tot een inkomensverbetering van tien procent voor de meeste werknemers, verbetering van duurzame inzet en verruiming van onkostenvergoedingen, zo meldt werkgeversorganisatie InEen

Het onderhandelaarsakkoord over de nieuwe cao Huisartsenzorg heeft een looptijd van achttien maanden en leidt tot een inkomensverbetering van in totaal tien procent voor de meerderheid van de werknemers in de huisartsenzorg. Naast loonsverhogingen bevat het akkoord een aantal belangrijke afspraken, waaronder de introductie van een Persoonlijk Levensfase Budget (PLB) vanaf januari 2024, verruiming van vergoedingen voor woon-werkverkeer en diverse onkosten, en maatregelen ter bevordering van duurzame inzetbaarheid.

Gefaseerde invoering

De loonsverhogingen worden gefaseerd ingevoerd, met een initiële verhoging van 5% voor schalen 1 tot en met 9 en 4% voor schalen 10 en hoger vanaf 1 februari 2024. Verdere verhogingen van 2,5% vinden plaats op 1 november 2024 en 1 mei 2025 voor alle schalen. Duurzame inzetbaarheid wordt benadrukt met afspraken over pauzes, zuivere werktijd, recht op onbereikbaarheid, voorrang bij roosters en diensten, en een verlaging van de leeftijd voor verplichte nachtdiensten naar 60 jaar.

Persoonlijk Levensfase Budget

De introductie van het Persoonlijk Levensfase Budget (PLB) vanaf 2024, met een toekenning van 10 uur in 2024 en jaarlijks 20 uur vanaf 2025, draagt bij aan duurzame inzetbaarheid. Vergoedingen voor woon-werkverkeer, overwerk, thuiswerken en diverse onkosten worden verruimd, evenals buitengewoon verlof bij overlijden. Daarnaast wordt groener werken gestimuleerd, en er wordt onderzocht of een overgang naar FWG 3.0 mogelijk is als alternatieve invulling voor functiewaardering en de huidige FWHZ-systematiek.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Minister Thierry Aartsen: 'Wie conform die spelregels werkt, weet zeker dat er als zelfstandige kan worden gewerkt.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT kritisch over nieuwe Zelfstandigenwet: 'Duidelijker, maar niet eenvoudiger'

timer4 min

Eind september komt minister Thierry Aartsen met het concept van de Zelfstandigenwet, waarmee hij een einde wil…

Lees verder »

Edin Dental Academy biedt assistenten én praktijken perspectief: 'Je laat zien: als je bij ons komt werken, is dit je groeipad'

timer5 min

Een van de grote uitdagingen in de huidige mondzorg is het boeien en binden van personeel. Edin Dental Academy…

Lees verder »
Het kabinet wil dat er scherpe keuzes gemaakt worden over wat passende zorg is. Minister Hermans: 'Omdat we nu al zien dat het tekort aan mensen groot is en de kosten blijven oplopen, moeten we ook keuzes maken.’ (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

VWS-begroting 2027 verheft ‘passende zorg’ tot norm

timer4 min

De totale zorguitgaven lopen in 2027 op tot 118 miljard euro, drie procent meer dan dit jaar. Het kabinet-…

Lees verder »
LHV en InEen zien geen grote verrassingen in de Miljoenennota van het eerste kabinet-Jetten. (Foto: Ministerie van Financiën)
flash_onNieuws

LHV en InEen: 'Overheid moet niet op stoel zorgverlener gaan zitten'

timer4 min

Beroepsorganisaties LHV en InEen zien weinig nieuws in de begroting van het ministerie van VWS die…

Lees verder »

Wet Loontransparantie: zo bereid je jouw organisatie voor op 2027

timer3 min

Gelijke beloning voor gelijkwaardig werk is al jarenlang een wettelijk uitgangspunt. Toch bestaat er nog steeds…

Lees verder »
LHV Inkomstentool-huisarts is gebaseerd op de nieuwe cao en actuele wet- en regelgeving, en doorgerekend en gevalideerd door een accountantsbureau. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Nieuwe LHV-tool vergelijkt waarnemen en loondienst

timer3 min

De LHV heeft de nieuwe LHV Inkomstentool-huisarts gelanceerd, waarmee huisartsen het financiële verschil tussen…

Lees verder »

Visser & Visser organiseert Prinsjesdagbijeenkomsten voor (zorg)ondernemers

timer2 min

Welke impact hebben de plannen van Prinsjesdag op uw praktijk of zorgonderneming? Die vraag staat centraal…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Tandartsen en mondhygiënisten willen minder rompslomp bij samenwerking

timer4 min

Tandartsen en mondhygiënisten moeten met minder papieren rompslomp opgezadeld worden als ze willen samenwerken…

Lees verder »