Tips en valkuilen voor effectief leidinggeven
5 tips
- Maak de toekomst. Beantwoord de vraag 'waar gaa we naartoe?' en zorg dat de mensen rondom je begrijpen hoe die reis eruit ziet.
- Zorg ervoor dat de zaken worden gedaan. Wat je weet wordt wat je doet. De vraagstelling hierbij luidt: 'Hoe kunnen we er zeker van zijn dat we daar komen waar we naartoe willen?'
- Neem ook jonge medewerkers aan
- Vorm de volgende generatie. Goede bazen verzekeren resultaten op korte termijn, terwijl ze ook de competenties verzekeren die de praktijk straks nodig heeft
- Inversteer in jezelf. De basis van deze code is persoonlijke bekwaamheid. Effectieve leiders kunnen niet worden gereduceerd tot wat ze weten en doen. Wie ze als mens zijn heeft alles te maken met wat ze kunnen bereiken met en via anderen.
6 valkuilen
In moeilijke tijden hebben leidinggevenden de neiging genoegen te nemen met minder kwaliteit. Dit is een van de valkuilen. Hier zijn ze alle zes:
- Concessies doen aan kwaliteit
- Besparen op de verkeerde dingen
- Minder aandacht schenken aan interne en externe contacten
- Medewerkers met handen en voeten binden
- Werkdruk te veel verhogen
- Wachten op het moment dat het vanzelf beter gaat
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
KNMT kritisch over nieuwe Zelfstandigenwet: 'Duidelijker, maar niet eenvoudiger'
4 minEind september komt minister Thierry Aartsen met het concept van de Zelfstandigenwet, waarmee hij een einde wil…
Edin Dental Academy biedt assistenten én praktijken perspectief: 'Je laat zien: als je bij ons komt werken, is dit je groeipad'
5 minEen van de grote uitdagingen in de huidige mondzorg is het boeien en binden van personeel. Edin Dental Academy…
Nieuwe LHV-tool vergelijkt waarnemen en loondienst
3 minDe LHV heeft de nieuwe LHV Inkomstentool-huisarts gelanceerd, waarmee huisartsen het financiële verschil tussen…
Tandartsen en mondhygiënisten willen minder rompslomp bij samenwerking
4 minTandartsen en mondhygiënisten moeten met minder papieren rompslomp opgezadeld worden als ze willen samenwerken…
Financieel herstel bij fysiopraktijken en groeiende belangstelling voor fysio-assistent
3 minFysiotherapiepraktijken staan er financieel beter voor. De omzet groeit voor het zevende kwartaal op rij en…
Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25% bij, maar bekostiging blijft knelpunt
4 minHuisartsen in loondienst krijgen er 8,25 procent structureel bij en ontvangen een eenmalige uitkering van 4,25…
Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet
4 minDe KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…
KNMT wil arbeidsvoorwaarden regelen met drie alternatieven
4 minDe KNMT wil praktijkhouders drie alternatieven aanbieden om arbeidsvoorwaarden te regelen: een handboek…

Reactie toevoegen