Waarom jouw to-do-lijst niet werkt

maandag 6 mei 2013
timer 2 min
Zoals de meeste mensen heb je waarschijnlijk een soort van 'to-do' lijst op je werk. En omdat je niet opstandig bent, ken je waarschijnlijk aan elke taak een soort van prioriteit toe en werk je de lijst van boven naar onder af.

Waarom uw to-do-lijst niet werkt

Volgens Getting Things Done-goeroe David Allen leidt deze aanpak maar tot een ding: totale mislukking.

Op zijn zachtst gezegd is het niet de efficiëntste manier van werken. Volgens Allen houdt een typisch to-do lijst geen rekening met het verschuiven van prioriteiten gedurende de werkdag. Ze nemen ook geen menselijke factoren in overweging, zoals de tijd van de dag dat je het productiefst bent.

David Allen: "Er is geen systeem of formule die er automatisch voor zorgt dat je dagelijks taken afwerkt." Daarom adviseert Allen de implementatie van een systeem waarbij je gebruik maakt van vier eenvoudige criteria om te beslissen welke to-do's u aan kunt pakken. Dit zijn:

Context: Wat kan ik doen waar ik nu ben?
Tijd: Wanneer moet ik iets anders doen?
Energie: Hoe fris ben ik?
Prioriteit: Wat levert me het meeste op als ik het nu doe?


Dit leidt tot een geheel nieuwe manier van kijken naar jouw to-do lijst. Je weet waarschijnlijk al dat als je uitsluitend kijkt naar zakelijke doelstellingen, en factoren als energiepeil en beschikbare tijd negeert, het vaak op een mislukking uitdraait. Neem in plaats daarvan de genoemde punten in overweging als je naar je takenlijst kijkt, en het werkt een stuk prettiger.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
MedischOndernemen artikel

Meer artikelen met dit thema

 Rianne Schrijver en Marlies Schipper (KennisConnect)
mic_external_onInterview

Rianne Schrijver en Marlies Schippers bij de PM Dag: 'Bepaal je positie en spreek je uit'

28 apr om 13:45 uurtimer5 min

Wat maakt dat mensen met plezier, energie en betrokkenheid hun werk doen? In de workshop ‘Werkgeluk in de…

Lees verder »

Vier tips voor een zorgeloze hr- en salarisadministratie

27 apr om 16:00 uurtimer4 min

Een correct salaris op het juiste moment. Voor werknemers is dat vanzelfsprekend. Maar in de…

Lees verder »
Merijn Ruis (eigen foto)
mic_external_onInterview

'Gelukspsycholoog' Merijn Ruis: ‘Sociale verbinding is veruit het belangrijkste’

9 apr om 13:45 uurtimer6 min

Psycholoog Merijn Ruis is al sinds zijn studietijd gefascineerd door menselijk geluk. Volgens…

Lees verder »
Erik van Dam (Foto: VvAA)
mic_external_onInterview

Erik van Dam over de aanloop naar de Zelfstandigenwet: ‘Kijk de komende tijd goed hoe je samenwerkt’

2 apr om 10:30 uurtimer5 min

Erik van Dam, senior adviseur Kennismanagement bij VvAA, schetst hoe twee wetstrajecten die ‘…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT licht alternatieven voor cao toe in webinar: 'Praktijkhouders kunnen het zelf aangeven'

1 apr om 10:15 uurtimer4 min

De KNMT heeft een verkenning naar een opvolger van de ingetrokken arbeidsvoorwaardenregeling (AVR) afgerond.…

Lees verder »
Ben Tiggelaar: ‘Werkgevers moeten zich niet afvragen: hoe ga ik om met Millennials en Gen Z’ers? Maar: hoe speel ik in op de behoeften van medewerkers in verschillende levensfasen?’ (Foto: Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Gedragswetenschapper Ben Tiggelaar: ‘Stereotypen’ over generaties zijn ‘moderne astrologie’

31 mrt om 12:00 uurtimer4 min

‘De meeste studies naar generatieverschillen deugen niet.’ Dat stelt Ben Tiggelaar,…

Lees verder »
Tandarts Noemi Romero en haar team - Monique Brunt i.s.m. Laurea Socials
all_inclusiveAchtergrondartikel

Werkgeluk in de praktijk: Sleutel tot toekomstbestendige zorg

19 mrt om 12:15 uurtimer5 min
De zorg staat onder druk. De arbeidsmarkt is krap, de zorgvraag neemt toe en teams worden kleiner en diverser.…
Lees verder »
Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »