11 nieuwe afspraken rondom contractering met zorgverzekeraars

woensdag 13 april 2016
timer 2 min
Hoe kan het jaarlijks terugkerend proces van contractering soepeler verlopen? Huisartsen- en eerstelijnsorganisaties en zorgverzekeraars hebben daarover 11 nieuwe afspraken gemaakt. Deze afspraken gaan direct in, zodat de contracteringsperiode al vanaf 2016 gelijkwaardiger en soepeler kan verlopen.

De afspraken werden gemaakt in het kader van Het Roer Gaat Om. 

 

Onderling vertrouwen, zo min mogelijk administratieve lasten en gelijkwaardigheid vormen de uitgangspunten voor deze afspraken. De basis voor de nieuwe afspraken is dat alle partijen voldoende tijd en ruimte hebben voor evaluatie, overleg, afwegingen, eventuele aanpassingen en administratieve verwerking. Er is ook een vaste tijdslijn voor de contractering afgesproken.


Het Roer Gaat Om

In het traject van Het Roer Gaat Om is uitwerking en verbetering van zogeheten good contracting practices als een belangrijke aanbeveling genoemd om de contractering tussen huisartsen(organisaties) en zorgverzekeraars beter te laten verlopen. De zorgverzekeraars (met uitzondering van DSW Zorgverzekeraar), de LHV, VPHuisartsen en InEen hebben daarom deze set van nieuwe afspraken met elkaar gemaakt. De nieuwe afspraken zijn deels gebaseerd op de richtlijnen die de NZa heeft gegeven in de ‘Regeling transparantie zorginkoopproces Zvw’ voor een goed verlopend contracteerproces.


Voor de toekomst

Daarnaast hebben alle partijen aangegeven het wenselijk te vinden om meer tijd te hebben voor zorgvuldige consultatie en besluitvorming. Daarbij willen ze eerder duidelijkheid kunnen verschaffen aan contractanten over de inhoud van de contracten. Meerjarige contracten maken dit mogelijk, volgens de partijen, zeker wanneer niet jaarlijks grote wettelijke of beleidsaanpassingen plaatshebben. Het streven is daarom om vanaf 2017 uiterlijk op 1 april de gehele cyclus van beleidsvorming voor het daaropvolgende contractjaar te hebben doorlopen. Het ministerie van VWS onderzoekt momenteel wat de meerwaarde is van meerjarige contractering en of, en hoe, VWS het afsluiten van meerjarige contracten kan stimuleren. Hierbij is er aandacht voor het effect van tijdige publicatie van wijzigingen in wet- en regelgeving (NZa-beleidsregels). Nu is 1 juli de uiterste datum hiervoor, wat veel druk geeft op de tijdige afronding van het overleg in de zomer.

bron: Het Roet Gaat Om

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
11 nieuwe afspraken rondom contractering met zorgverzekeraars

Meer artikelen met dit thema

(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Mondzorgclubs naar de rechter vanwege NZa-tarieven

18 jun om 16:00 uurtimer4 min

De KNMT gaat in beroep tegen het besluit van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) over de…

Lees verder »
Afschaffing transitievergoeding (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Kabinet wil per 2027 af van compensatie transitievergoedingen

11 jun om 15:45 uurtimer4 min

Het kabinet heeft aangekondigd per 1 januari 2027 te stoppen met de compensatie voor…

Lees verder »

Toetreden tot een maatschap als medisch specialist: alles wat je moet weten

27 mei om 14:00 uurtimer5 min

Krijg je binnenkort de kans om toe te treden tot een Medisch Specialistisch Bedrijf (MSB)? Dan sta je aan het…

Lees verder »
'Een werkomgeving waarin samenwerking, waardering en ruimte voor eigen ideeën centraal staan, draagt direct bij aan duurzame inzetbaarheid én aantrekkelijk werkgeverschap.' (Foto: Shutterstock)
person_outlineBlog

Wet DBA en wet Loontransparantie - hoe kan deze wetgeving bijdragen aan werkgeluk?

20 mei om 16:30 uurtimer5 min

De arbeidsmarkt verandert snel. Nieuwe wetgeving rondom loontransparantie en…

Lees verder »
Foto: Shutterstock. Volgens de auteurs speelt de fysiotherapeut een sleutelrol in passende preventieve zorg, bij valpreventie en ondersteuning bij gedragsverandering. Toch ontbreken in het beoordelingskader van de NZa juist de indicatoren hiervoor.
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Behoudend toezicht’ NZa remt ontwikkeling en innovatie fysiotherapie, stellen Utrechtse onderzoekers

4 mei om 12:45 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) schetst in het recente Marktonderzoek Fysiotherapeutische…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

LHV pleit voor snellere toetsing van platforms als Moetiknaardedokter.nl

29 apr om 16:30 uurtimer4 min

Uit onderzoek van de NOS blijkt dat online huisartsentool Moetiknaardedokter.nl jarenlang…

Lees verder »
Foto: Shutterstock.
flash_onNieuws

NZa: Zorgaanbieders keerden in 2024 311 miljoen aan dividend uit

16 apr om 10:00 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft op basis van jaarverantwoordingen over 2024 inzicht…

Lees verder »
Erik van Dam (Foto: VvAA)
mic_external_onInterview

Erik van Dam over de aanloop naar de Zelfstandigenwet: ‘Kijk de komende tijd goed hoe je samenwerkt’

2 apr om 10:30 uurtimer5 min

Erik van Dam, senior adviseur Kennismanagement bij VvAA, schetst hoe twee wetstrajecten die ‘…

Lees verder »