ABN AMRO roept zorginstellingen op tot bezuinigen en efficiënter gebruik medicijnen

maandag 11 september 2017
timer 2 min
Nederland heeft de ambitie om voor 2050 een volledig circulaire economie te realiseren. Hiervoor moet er echter wel iets veranderen, zo stelt ABN AMRO. De bank stelt in haar rapport ‘Healthcare: minder afval, meer delen en eten op maat’ dat duizenden grote en kleine zorgaanbieders hiervoor moeten omschakelen naar een nieuw businessmodel.

Verspilling

 

In de zorg komen twee soorten grondstoffenverspilling voor: via grondstof en via afval. Vastgoed heeft een aandeel van zo’n 50 tot 55 % in de totale milieubelasting van zorginstellingen. Dit zou aanzienlijk kunnen worden verlaagd door een eventuele toename van nieuwbouw. Daarnaast is er het afval dat zorginstellingen produceren. Dit bestaat vooral uit papier, verpakkingen en medische toepassingen, gemiddeld 1,3 kilo per patiënt en 1000 kilo per bed in de langdurige zorg. De ABN AMRO stelt dat de zorgsector een beleid moet gaan uitvoeren om deze zogenoemde ‘zorgafvalberg’ te verkleinen.


Afstemmen medicijngebruik

 

Ook is er op het gebied van verspilling van voedsel en medicijnen veel winst te behalen, zo suggereert de bank. Zo kan er bijvoorbeeld minder medicijnen aan patiënten worden voorgeschreven en kan er meer rekening worden gehouden met de voedselvoorkeuren van de zorgvragers.


Biologisch materiaal

 

De ABN AMRO geeft verschillende suggesties voor de overgang naar een circulaire economie in de zorg. Zo kunnen de personeelskleding, de naaldencontainers en handschoenen volgens de bank prima gemaakt worden van biologisch materiaal, zo vertelt Anja van Balen, Sector Banker Healthcare van ABN AMRO. Daarnaast kunnen leveranciers van zorginstellingen een bijdrage leveren door producten zoals verlichting, deuren, bedden en kranen na vervanging terug te nemen en in een ander ziekenhuis neer te zetten.




Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
ABN AMRO roept zorginstellingen op tot bezuinigen en efficiënter gebruik medicijnen

Meer artikelen met dit thema

Arjen van Zon - Eigen foto
mic_external_onInterview

Arjen van Zon (WVF): ‘De malaise in de fysiotherapie heeft een politieke oorzaak’

17 jul om 12:45 uurtimer6 min

Arjen van Zon, voorzitter van de Werkgevers Vereniging Fysiotherapie (WVF), reageert op de…

Lees verder »
Kostenonderzoek - Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

KNMT vecht kostenonderzoek NZa aan bij de rechter

15 jul om 13:00 uurtimer3 min

De KNMT is naar de rechter gestapt om de uitkomsten van het recente kostenonderzoek van de…

Lees verder »
Bob van Ravensberg - Foto: Fysiovakbond FDV
mic_external_onInterview

Bob van Ravensberg (Fysiovakbond FDV): ‘Elke dag stoppen tien fysiotherapeuten, maar de politiek grijpt niet in’

3 jul om 12:30 uurtimer6 min

Fysiotherapeuten verlaten in groten getale het vak vanwege lage tarieven en een te hoge…

Lees verder »
Demissionair minister Daniëlle Jansen (NSC) (Foto: Rijksoverheid/Martin Beekman)
flash_onNieuws

Zorgpartijen en ministerie bereiken akkoord over AZWA

2 jul om 14:00 uurtimer3 min

Na uitvoerige onderhandelingen hebben het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (…

Lees verder »

Zelfstandig specialist worden? Wat je moet weten over toetreden tot een maatschap

20 jun om 09:30 uurtimer3 min

Voor veel medisch specialisten is toetreden tot een maatschap een belangrijke mijlpaal in hun loopbaan. Het…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deadline jaarverantwoording: uiterlijk 31 mei aanleveren

7 mei om 11:00 uurtimer4 min

Zorgaanbieders moeten uiterlijk 31 mei hun jaarverantwoording over 2024 indienen, tenzij zij voor 31 maart…

Lees verder »
person_outlineBlog

De digitale apothekersrevolutie: automatiseer uw administratie

15 apr om 12:18 uurtimer4 min

Als apotheker of beherend apotheker heeft u dagelijks te maken met een breed takenpakket. Zorgverlening staat…

Lees verder »
Fotoshoot-Zen-you-smile-praktijk-LR-3.jpg
flash_onNieuws

‘Sociale Tandarts’ Nejoud Alkaabi: ‘Breng de tandartszorg terug in het basispakket’

20 mrt om 10:30 uurtimer3 min

In Rotterdam-West opent tandartspraktijk Zen You Smile tijdens de ramadan haar deuren voor mensen die geen geld…

Lees verder »