Besparen deel 2: Kantoorkosten

donderdag 10 maart 2016
timer 3 min
Besparen is ook verdienen! MedischOndernemen presenteert in samenwerking met Bespaarbedrijf.nl deze serie over bespaarkansen in uw praktijk. Deze week kijken we naar besparingen op kantoorkosten, internet en telefonie.

Op het gebied van kantoorkosten zijn in de regel altijd aanzienlijke besparingen te realiseren. Echter zijn dit ook de kosten waar de gemiddelde medisch ondernemer het minste aandacht voor heeft. Dat is zonde. De ontwikkelingen, vooral op het gebied van bijvoorbeeld telefonie en internet, gaan snel. Vaak kan voor dezelfde dienstverlening een aanzienlijke lagere prijs worden betaald, of kan voor dezelfde prijs een beter product worden gekocht. 

 

Geen langlopende contracten

Dat het loont om regelmatig naar uw kosten te kijken, is al vaker aangetoond. Op het gebied van kantoorkosten is dit niet anders. U kunt wellicht voor dezelfde dienstverlening een betere prijs krijgen. Tegelijkertijd is uw onderneming ook in ontwikkeling waardoor de dienstverlening die enkele jaren geleden passend was, dat wellicht nu niet meer is.

 

Ook de markt ontwikkelt zich. Telefoonproviders ontwikkelen nieuwe abonnementen, leveranciers van kantoorartikelen verzinnen nieuwe businessmodellen. Dit maakt het extra interessant om met enige regelmaat naar deze kosten te kijken. Ook moet dit gegeven worden meegewogen in de overweging hoelang een contract met een dienstverlener wordt aangegaan. De dienstverlening die nu als standaard geldt, is misschien over twee of drie jaar wel volledig achterhaald.

 

Inkoop

Voor het realiseren van een besparing op kantoorkosten geldt ook hier dat u begint met het definiëren van de dienstverlening en het benoemen wat voor u hierin het belangrijkste is. Op het gebied van kantoorkosten en vooral op het gebied van telefonie en internet is dit een belangrijke stap in het proces. Steevast zullen leveranciers van deze diensten u proberen te overtuigen dat u beter een sneller en kwalitatief hoogwaardiger product moet afnemen. In sommige gevallen zal dit inderdaad waar zijn. Echter loopt u hiermee ook het risico hetzelfde of zelfs meer te betalen voor een product dat weliswaar ‘beter’ maar niet ‘passender’ is. U schiet dan dus uw doel voorbij. Vraag u bij iedere afwijking af of u hier inderdaad beter mee geholpen bent en wijk niet zomaar af van de oorspronkelijke vraagstelling.

 

Quick Wins

Wanneer u kiest om eens kritisch naar uw bedrijfskosten te (laten) kijken, zijn kantoorkosten bij uitstek geschikt om bij te beginnen. Vaak zijn dit kosten die wat minder gevoelig liggen, mede doordat de relatie met een leverancier hierin een wat minder grote rol speelt. Wanneer er vertrouwen ontstaat dat er beparingen te realiseren zijn, is de stap te maken naar de wat gevoeligere kosten. Hierover in de volgende edities meer.

 

Niet altijd overstappen

Is het dan de bedoeling om ieder jaar te switchen van leverancier? Nee, zeker niet wanneer de samenwerking goed verloopt en er een niet te hoge prijs wordt betaald. Echter door regelmatig de check te doen of u nog goed zit, houdt u ook uw huidige leveranciers scherp en zullen zij zich wellicht iets meer inspannen om u als klant tevreden te houden.

 

Drs. K.N. Abcouwer is consultant bij bespaarbedrijf.nl dat op ‘no cure, no pay’- basis bespaartrajecten uit handen neemt.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Calculus: eerste aanspreekpunt voor bedrijfsvoering in de huisartsenpraktijk

16 dec om 16:15 uurtimer5 min
De moderne huisartsenpraktijk is uitgegroeid tot een organisatie met artsen, divers personeel, regionale…
Lees verder »

Waar kun je dit jaar nog actie op ondernemen? Vijf fiscale tips voor praktijkhouders

10 dec om 13:30 uurtimer5 min
Met het jaareinde in zicht, is dit het moment om na te gaan of je op fiscaal gebied nog actie moet ondernemen.…
Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

NZa neemt uitspraak bestuursrechter serieus en start overleg over tarieven

25 nov om 16:00 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) zegt de recente uitspraak van het College van Beroep voor…

Lees verder »
Volgens de VvAA schiet de huidige uitstelregeling structureel tekort en leidt deze tot onnodige regeldruk en kwaliteitsrisico’s. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Jaarverantwoording: bij capaciteitsproblemen accountant uitstel mogelijk tot 1 oktober 2026

20 nov om 10:30 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) breidt de beleidsregel 'Uitstel jaarverantwoording' uit…

Lees verder »
Bevlogen Tandartsen werkt aan initiatieven zoals een ‘zzp-maatschapmodel’, richtlijnen voor salarisstructuren, een kennisbot voor regelgeving en actiemiddelen voor conflicten. (Foto: Bevlogen Tandartsen)
flash_onNieuws

Bevlogen Tandartsen: ‘Een one size fits all-cao is niet passend voor de sector’

18 nov om 12:00 uurtimer4 min

De tandartsen Jan Willem Vaartjes, Amée Swart en Geert Landman hebben in augustus de…

Lees verder »
De Belastingdienst (Shutterstock)
flash_onNieuws

Erik van Dam (VvAA): ‘Zzp-wet opnieuw op de lange baan, maar fiscus handhaaft wel’

17 nov om 14:15 uurtimer4 min

De ontwikkeling van de nieuwe zzp-wet lijkt opnieuw te stagneren. Het demissionaire kabinet…

Lees verder »
De ledenraad ziet financiële risico's in een cao: daling van de tarieven, financiële gevolgen van handhaving op schijnzelfstandigheid versus mogelijke loonstijgingen. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT: 'Tijd niet rijp voor onderhandelingen over cao'

5 nov om 12:30 uurtimer2 min

De ledenraad van de KNMT heeft het bestuur gevraagd duidelijkheid te bieden over de cao. Op…

Lees verder »
flash_onNieuws

Kleinbedrijf Index Logopedie: 'Nieuwe bedrijfsmodellen en bekostiging nodig'

8 okt om 14:30 uurtimer5 min

Uit de vierde editie van de Kleinbedrijf Index Logopedie blijkt dat veel logopediepraktijken…

Lees verder »