Bied uw patiënt eens een biertje aan (van de rechter mag het)

donderdag 14 juli 2016
timer 2 min
Een biertje aanbieden aan uw patiënt: het mag als uw gemeente meedoet met de pilot van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De pilot hoeft namelijk niet te stoppen, heeft de rechtbank in Den Haag besloten.

De Koninklijke SlijtersUnie spande een kort geding aan tegen de Vereniging van Nederlandse Gemeenten omdat de SlijtersUnie van mening is dat de door VNG geïnitieerde ‘pilot mengvormen winkel/horeca’ burgermeesters vraagt de Drank- en Horecawet (DHW) te overtreden.  De rechtbank vindt de rol van de VNG als overkoepelende organisatie beperkt. Het is aan de individuele gemeentebesturen om deel te nemen aan de proef: "De SlijtersUnie heeft onvoldoende aannemelijk gemaakt dat de VNG iets doet wat niet mag," aldus de rechtbank. 

 

Volgens de voorzitter van de SlijtersUnie, Ron Andes, gaat het niet alleen om de schade die slijters lijden, maar ook om risico op schade bij het publiek: "Daarbij kan dan in het bijzonder gedacht worden aan kwetsbare groepen, alcohol-afhankelijken en jeugdigen. De pilot creëert juist die risico's die de DHW probeert in te dammen. De DHW probeert zoveel mogelijk impulsaankopen van alcohol te voorkomen."


Tandarts

Minstens 50 gemeenten experimenteren op dit moment met alcohol in winkels, zo meldt EenVandaag. Ook een tandarts in Amsterdam schenkt bier. "Ik zie daar geen probleem in. Het is gewoon een biertje om tot rust te komen," aldus tandarts Vriesman tegen de actualiteitenrubriek. 

bron: EenVandaag

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Bied uw patiënt eens een biertje aan (van de rechter mag het)

Meer artikelen met dit thema

Foto: Shutterstock. Volgens de auteurs speelt de fysiotherapeut een sleutelrol in passende preventieve zorg, bij valpreventie en ondersteuning bij gedragsverandering. Toch ontbreken in het beoordelingskader van de NZa juist de indicatoren hiervoor.
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Behoudend toezicht’ NZa remt ontwikkeling en innovatie fysiotherapie, stellen Utrechtse onderzoekers

4 mei om 12:45 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) schetst in het recente Marktonderzoek Fysiotherapeutische…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

LHV pleit voor snellere toetsing van platforms als Moetiknaardedokter.nl

29 apr om 16:30 uurtimer4 min

Uit onderzoek van de NOS blijkt dat online huisartsentool Moetiknaardedokter.nl jarenlang…

Lees verder »
Foto: Shutterstock.
flash_onNieuws

NZa: Zorgaanbieders keerden in 2024 311 miljoen aan dividend uit

16 apr om 10:00 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft op basis van jaarverantwoordingen over 2024 inzicht…

Lees verder »
Erik van Dam (Foto: VvAA)
mic_external_onInterview

Erik van Dam over de aanloop naar de Zelfstandigenwet: ‘Kijk de komende tijd goed hoe je samenwerkt’

2 apr om 10:30 uurtimer5 min

Erik van Dam, senior adviseur Kennismanagement bij VvAA, schetst hoe twee wetstrajecten die ‘…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT licht alternatieven voor cao toe in webinar: 'Praktijkhouders kunnen het zelf aangeven'

1 apr om 10:15 uurtimer4 min

De KNMT heeft een verkenning naar een opvolger van de ingetrokken arbeidsvoorwaardenregeling (AVR) afgerond.…

Lees verder »
Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »
flash_onNieuws

Jan Willem Vaartjes bij Dental Expo: ‘Zelfstandig blijven werken en ondernemen in de zorg’

12 feb om 16:00 uurtimer3 min
Op 6 maart geeft Jan Willem Vaartjes – initiatiefnemer van de Vereniging Bevlogen Tandartsen – in samenwerking met…
Lees verder »