Boete van een ton vanwege onjuiste declaraties en administratie
Na een gezamenlijke melding van ziektekostenverzekeraars is de NZa een onderzoek begonnen dat betrekking had op de periode 1 januari 2011 tot en met 13 maart 2015. De huisartsenpraktijk declareerde veelvuldig de hogere tarieven voor avond-, nacht- en weekenddiensten (ANW), terwijl de huisarts aangesloten was bij een huisartsenpost. Deze ANW-tarieven mogen naar het oordeel van de NZa alleen in rekening worden gebracht door huisartsen die niet zijn aangesloten bij een huisartsenpost.
Verder was de administratie niet op orde. Uit de administratie werd niet duidelijk of en zo ja, welke zorg was geleverd. En evenmin of deze zorg juist was gedeclareerd. De zorgautoriteit noemt dit zorgelijk omdat de burger niet alleen is gebaat bij goede zorg, maar ook bij het goed administreren en declareren van deze zorg.
De NZa wijst erop dat onjuist declareren de betaalbaarheid van de huisartsenzorg schaadt. Daarnaast zorgen onjuist declarerende huisartsen voor oneerlijke concurrentie en brengen zij schade toe aan de reputatie van collega's die wel goed declareren.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
VWS-begroting 2027 verheft ‘passende zorg’ tot norm
4 minDe totale zorguitgaven lopen in 2027 op tot 118 miljard euro, drie procent meer dan dit jaar. Het kabinet-…
LHV en InEen: 'Overheid moet niet op stoel zorgverlener gaan zitten'
4 minBeroepsorganisaties LHV en InEen zien weinig nieuws in de begroting van het ministerie van VWS die…
Wet Loontransparantie: zo bereid je jouw organisatie voor op 2027
3 minGelijke beloning voor gelijkwaardig werk is al jarenlang een wettelijk uitgangspunt. Toch bestaat er nog steeds…
Nieuwe LHV-tool vergelijkt waarnemen en loondienst
3 minDe LHV heeft de nieuwe LHV Inkomstentool-huisarts gelanceerd, waarmee huisartsen het financiële verschil tussen…
Visser & Visser organiseert Prinsjesdagbijeenkomsten voor (zorg)ondernemers
2 minWelke impact hebben de plannen van Prinsjesdag op uw praktijk of zorgonderneming? Die vraag staat centraal…
Nieuwe cao Huisartsen in loondienst definitief: 8,25% loonsverhoging
4 minDe werkgeverspartijen hebben ingestemd met het onderhandelingsresultaat voor een nieuwe cao Huisartsen in…
Je salarisadministratie is uitbesteed. Is de zorgkennis dat ook?
4 minVeel zorgpraktijken besteden hun salarisadministratie uit. Logisch, want salarisverwerking is complex en…
5 praktische tips om tijd en geld te besparen met jouw administratie
4 minDe boekhouding is pas echt efficiënt als deze compleet is. Toch blijkt in de praktijk dat juist daar vaak het…

Reactie toevoegen