Concept vernieuwde richtlijn medicatieoverdracht klaar

dinsdag 8 november 2016
timer 1 min
Het concept voor de vernieuwde 'Overdracht van medicatiegegevens in de keten' is af. In de richtlijn staat hoe zorgverleners moeten omgaan met de uitwisseling van medicatiegegevens van hun patiënten.

Het medicatieoverzicht is de registratie per patiënt van alle geneesmiddelen (al dan niet op recept) en relevante gegevens over het gebruik daarvan. De overdacht van medicatieoverzichten is een kritiek moment in de zorg. Daar lopen patiënten het risico op patiëntschade of ziekenhuisopname. Dit risico moet worden uitgesloten.

 

In 2008 is daarom een richtlijn Overdracht van medicatiegegevens in de keten vastgesteld. De richtlijn wordt momenteel geactualiseerd omdat er anno 2016 nog steeds geen landelijk werkend systeem is waar alle zorgverleners gebruik van kunnen maken, zoals destijds was voorzien.

 

In de nieuwe richtlijn is duidelijker gemaakt wie waarvoor verantwoordelijk is. Ook is de rol van de patiënt extra benadrukt. Er is daarnaast meer ruimte ontstaan om risico’s af te wegen bij het voorschrijven van medicatie. Ook is de richtlijn sterk vereenvoudigd en daardoor ook fors ingekort

 

U kan hier de richtlijn lezen.

Bron: KNMT

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Concept vernieuwde richtlijn medicatieoverdracht klaar

Meer artikelen met dit thema

Foto: Shutterstock.
flash_onNieuws

NZa: Zorgaanbieders keerden in 2024 311 miljoen aan dividend uit

16 apr om 10:00 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft op basis van jaarverantwoordingen over 2024 inzicht…

Lees verder »
Erik van Dam (Foto: VvAA)
mic_external_onInterview

Erik van Dam over de aanloop naar de Zelfstandigenwet: ‘Kijk de komende tijd goed hoe je samenwerkt’

2 apr om 10:30 uurtimer5 min

Erik van Dam, senior adviseur Kennismanagement bij VvAA, schetst hoe twee wetstrajecten die ‘…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT licht alternatieven voor cao toe in webinar: 'Praktijkhouders kunnen het zelf aangeven'

1 apr om 10:15 uurtimer4 min

De KNMT heeft een verkenning naar een opvolger van de ingetrokken arbeidsvoorwaardenregeling (AVR) afgerond.…

Lees verder »
Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »
flash_onNieuws

Jan Willem Vaartjes bij Dental Expo: ‘Zelfstandig blijven werken en ondernemen in de zorg’

12 feb om 16:00 uurtimer3 min
Op 6 maart geeft Jan Willem Vaartjes – initiatiefnemer van de Vereniging Bevlogen Tandartsen – in samenwerking met…
Lees verder »

Visser & Visser bij de Dental Expo: Ben jij klaar voor de volgende stap in jouw praktijk?

12 feb om 12:00 uurtimer4 min
De tandartsensector staat onder druk: krapte op de arbeidsmarkt, stijgende kosten en veranderende wet- en…
Lees verder »
Alexander Tolmeijer: (Foto: Martin Hols)
mic_external_onInterview

Alexander Tolmeijer als nieuwe minister van VWS: ‘Regeldruk terugdringen en de voedingsindustrie aanpakken’

5 feb om 16:00 uurtimer4 min
Tandarts en Dentiva-directeur Alexander Tolmeijer heeft een uitgesproken visie op de toekomst van de zorg. Als…
Lees verder »