Curatoren kiezen voor Sionsberg 2.0

timer 2 min
Sionsberg Dokkum kan op zelfstandige voet verder. Sionsberg 2.0 is een initiatief van ZuidOostZorg, met de DC groep en Cardiologie Centra Nederland (CCN). In dit plan is sprake van een nieuw op te richten zelfstandig transmuraalcentrum, met op termijn verbreding naar welzijn in Dokkum.

In Dokkum is straks sprake van een zelfstandig zorgcentrum waarin de krachten worden gebundeld van de 0e en de 1e lijnszorg; een 1,5 lijnszorg concept wordt ontwikkeld. Onderdelen van de bestaande poliklinische zorg worden hierin geïntegreerd. Het centrum bestaat in het plan onder andere uit de volgende onderdelen: de al bestaande huisartsenpraktijken, de 24-uurs huisartsenpost en de (spoed)apotheek. Daarnaast kom er een anderhalvelijnscentrum (te ontwikkelen door ZuidOostZorg), een diagnostisch centrum(DC Groep) en een Cardiologie polikliniek met eventueel dagbehandeling ter ondersteuning van de 1ste lijn (CCN). Een belangrijke overweging voor de curatoren om voor dit plan te kiezen is het feit dat hiermee werkgelegenheid behouden blijft van 80 tot mogelijk 100 FTE uit de huidige Sionsberg.


“Innovatief, krachtig en haalbaar”

Samen met de huisartsen, medisch specialisten en de op te richten vastgoed entiteit gaan Zuid Oost Zorg, de DC groep en CCN van start onder de naam Stichting Sionsberg 2.0. Door hun gezamenlijke bijdrage en hun eerdere realisatie van nieuwe zorgconcepten  op verschillende plaatsen in Nederland is dit plan naar de mening van de curatoren innovatief, krachtig en haalbaar. Ook De Friesland Zorgverzekeraar is positief over het plan en heeft richting de curatoren aangegeven de aangeboden zorg te gaan inkopen voor haar klanten. 

 


Actieve inbreng van burgers  

Alle betrokken partijen committeren zich aan actieve deelname in het proces dat Zorgbelang inmiddels is gestart om de burgers te betrekken. Voor zover mogelijk en reëel worden aanbevelingen meegenomen in de toekomstige exploitatie. De overdracht van de curatoren naar de nieuwe eigenaren vindt plaats in de week van 12 januari 2015, waarna er begonnen kan worden met de vervulling van de eerste functies. Na de Sionsbergdag van 17 januari wordt  op 19 januari een persconferentie gehouden waar de verdere invulling van de plannen zal worden geschetst.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Curatoren kiezen voor Sionsberg 2.0

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Huisartsen met bijzondere patiëntgroepen dreigen hun registratie te verliezen

timer3 min

Een klein deel van de huisartsen die met bijzondere patiëntgroepen werken, verwacht de eigen registratie te…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

Nieuwe Zelfstandigenwet biedt een ‘veilige haven’ onder zeven voorwaarden

timer3 min

Zzp’ers en hun opdrachtgevers krijgen een ‘veilige haven’ van zeven voorwaarden die vooraf…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

3 november 'beslissend moment' in cao-onderhandelingen fysiotherapie eerstelijn

timer4 min

Onderhandelaars over een nieuwe Cao Eerstelijn Fysiotherapie hebben op 13 oktober 2026 'belangrijke stappen'…

Lees verder »
Oprichting van een werkgeversvereniging is een belangrijke voorwaarde een cao te kunnen invoeren. Op 29 oktober organiseert de KNMT hierover een gesprek met praktijkhouders
flash_onNieuws

KNMT organiseert avond over oprichting werkgeversvereniging

timer3 min

Mondzorgpraktijken kunnen hun arbeidsvoorwaarden voortaan langs drie routes regelen. Het bestuur van de KNMT…

Lees verder »
KNMT: 'We weten uit de ervaringen van leden ook dat casussen van geval tot geval verschillen, en de feedback van de inspecteurs ook.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Belastingdienst bezoekt mondzorgpraktijken die met zzp-tandartsen werken

timer4 min

Tandartspraktijken die met zzp-tandartsen werken, kunnen een bedrijfsbezoek van de Belastingdienst verwachten.…

Lees verder »

Hoe financieel gezond is jouw praktijk?

timer4 min

Je praktijk draait misschien goed, maar weet je ook hoe jouw onderneming er financieel voor staat? Juist dat…

Lees verder »
Sandra Ubink_foto_Marco de Swart
mic_external_onInterview

Kinderfysio Sandra Ubink wordt zelf praktijkhouder: 'Ik kan nu veel meer mijn creativiteit kwijt'

timer5 min

Juist als ondernemer wil kinderfysiotherapeut Sandra Ubink laten zien wat haar vak te bieden heeft. Terwijl…

Lees verder »
Palliatieve zorg thuis draait grotendeels op de huisarts en de wijkverpleging, maar het overleg en de coördinatie eromheen worden nu niet overal betaald. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

LHV pleit in de Tweede Kamer voor vaste financiering voor palliatieve zorg thuis

timer3 min

De huisarts kan alleen de spil in de palliatieve zorg thuis blijven als de financiering en het netwerk eromheen…

Lees verder »