De voordelen van factoring
Daarnaast kan een factormaatschappij uw debiteurenbeheer uit handen nemen. Zo kun je de cashflow op gang houden. Ook wordt het incasseringstraject door de factormaatschappij uit handen genomen.
Factoring bestaat uit drie onderdelen:
Financiering
De factormaatschappij verschaft jou een financiële buffer. Hierdoor krijg je direct weer werkkapitaal en kun je sneller investeren om de bedrijfsvoering uit te breiden of op gang te houden.
Debiteurenbeheer
Je kan ook het volledige debiteurenbeheer uitbesteden aan de factormaatschappij of slechts één of meerdere debiteuren (klantdossiers).
Afdekking kredietrisico
Een factormaatschappij kan ook het risico dat een debiteur niet betaalt volledig overnemen. er hoeft dan dus geen geen eigen kredietverzekering af te sluiten.
Er wordt onderscheid gemaakt tussen twee soorten factoring. Volgens de traditionele manier van factoring betaal je een percentage van je totale omzet. Volgens de Amerikaanse variant, betaal je alleen een bepaald percentage van de ingediende factuur. Per factuur bepaal je zelf of je deze uitbesteedt aan de factormaatschappij. Het percentage dat je als praktijk betaalt, hangt vaak af van de kredietwaardigheid van de debiteur. Hoe kredietwaardiger deze is, des te lager de rente.
Download voor meer informatie over factoring, de whitepaper Financiering via factoring via De Zaak

Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Jos de Blok: ‘Vereenvoudiging en autonomie leveren 25 procent besparing op in zorg’
21 jan om 14:30 uur5 minBuurtzorg-directeur Jos de Blok stelt dat het Nederlandse zorgstelsel aanzienlijk efficiënter…
Calculus: eerste aanspreekpunt voor bedrijfsvoering in de huisartsenpraktijk
16 dec 2025 5 minWaar kun je dit jaar nog actie op ondernemen? Vijf fiscale tips voor praktijkhouders
10 dec 2025 5 minNZa neemt uitspraak bestuursrechter serieus en start overleg over tarieven
25 nov 2025 4 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) zegt de recente uitspraak van het College van Beroep voor…
Jaarverantwoording: bij capaciteitsproblemen accountant uitstel mogelijk tot 1 oktober 2026
20 nov 2025 4 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) breidt de beleidsregel 'Uitstel jaarverantwoording' uit…
Bevlogen Tandartsen: ‘Een one size fits all-cao is niet passend voor de sector’
18 nov 2025 4 minDe tandartsen Jan Willem Vaartjes, Amée Swart en Geert Landman hebben in augustus de…
Erik van Dam (VvAA): ‘Zzp-wet opnieuw op de lange baan, maar fiscus handhaaft wel’
17 nov 2025 4 minDe ontwikkeling van de nieuwe zzp-wet lijkt opnieuw te stagneren. Het demissionaire kabinet…
KNMT: 'Tijd niet rijp voor onderhandelingen over cao'
5 nov 2025 2 minDe ledenraad van de KNMT heeft het bestuur gevraagd duidelijkheid te bieden over de cao. Op…

Reactie toevoegen