'Doorsnee tandarts in spagaat tussen wet en kwaliteit'

donderdag 31 maart 2016
timer 2 min
KOM (Keurmerk Onafhankelijke Mondzorg) luidde afgelopen week de alarmbel over Nederlandse tandheelkunde. De tandheelkunde wordt door een grote leugen geperverteerd, zo stellen zij. Kwalitatief goede tandheelkunde zou niet kunnen worden uitgevoerd zonder te 'frauderen'. ANT distantieert zich van de uitspraak.

Het Keurmerk Onafhankelijke Mondzorg baseert zich op een onderzoek dat zij hebben gedaan op het KOM-congres van donderdag 24 maart. 80% van de op het congres aanwezige tandartsen geeft toe te “frauderen” om toch een kwalitatieve behandeling te kunnen geven. 

 

KOM-voorzitter Hans Beekmans constateerde dat de doorsnee tandarts die kwaliteit tracht te leveren, in een spagaat terecht komt tussen wettelijk ontoelaatbaar handelen en de wens om toch kwaliteit en innovatief werk te leveren. Hij roept de politiek op tandartsen de mogelijkheid te geven om echte verrichtingen te mogen declareren en de patiënt weer de zeggenschap terug te geven over de eigen mondzorg. Beekmans gaf toe ook zelf te 'frauderen' om al zijn patiënten de best mogelijke tandheelkunde te kunnen geven. In een reactie laat de voorzitter van Stichting Onafhankelijke Hulpverlening Herman van Nouhuys weten dat ze expres voor het woord fraude hebben gekozen. "Dat moet je natuurlijk wel nuanceren want het is een grijs gebied. Maar door het hard te stellen, willen we graag een signaal afgeven. Je kan het creatief declareren noemen." 

 

ANT

De Associatie Nederlandse Tandartsen liet op hun website weten zich " krachtig te distantieren van het bericht dat 80 procent van de tandartsen zou frauderen. Recent onderzoek van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) toont aan dat fraude in de mondzorg minder dan 1 procent bedraagt. De beroepsvereniging voert een zero-tolerance beleid als het gaat om fraude en lanceert nog dit jaar een speciale website die de tandartsrekening transparanter maakt voor de patiënt."

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
'Doorsnee tandarts in spagaat tussen wet en kwaliteit'

Meer artikelen met dit thema

Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
mic_external_onInterview

Praktijkmanager Fiona Harmsen als minister van VWS: ‘Kies voor vrouwenemancipatie als motor van de mondzorg’

18 dec om 16:00 uurtimer4 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport was? Fiona Harmsen, praktijkmanager van…
Lees verder »
Leefstijlarts Alja Sluiter (Foto: Claudia Kamergorodski)
descriptionArtikel

Zorgvernieuwers aan het woord: Wat zou u doen als minister van VWS?

17 dec om 15:15 uurtimer3 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport werd? Die vraag dringt zich op in deze roerige…
Lees verder »
In hun visie op de arbeidsmarkt schrijven D66 en CDA: 'Voor zzp’ers gaan we meer zekerheid creëren en tegelijkertijd schijnzelfstandigheid voorkomen (Zelfstandigenwet).' Op de foto: informateur Sybrand Buma (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Kabinetsformatie: 'Voor zzp’ers gaan we meer zekerheid creëren'

4 dec om 15:00 uurtimer3 min

In het tussenverslag dat informateur Sybrand Buma samen met D66-leider Rob Jetten en CDA-leider Henri Bontenbal…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

NZa neemt uitspraak bestuursrechter serieus en start overleg over tarieven

25 nov om 16:00 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) zegt de recente uitspraak van het College van Beroep voor…

Lees verder »
Volgens de VvAA schiet de huidige uitstelregeling structureel tekort en leidt deze tot onnodige regeldruk en kwaliteitsrisico’s. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Jaarverantwoording: bij capaciteitsproblemen accountant uitstel mogelijk tot 1 oktober 2026

20 nov om 10:30 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) breidt de beleidsregel 'Uitstel jaarverantwoording' uit…

Lees verder »
De Belastingdienst (Shutterstock)
flash_onNieuws

Erik van Dam (VvAA): ‘Zzp-wet opnieuw op de lange baan, maar fiscus handhaaft wel’

17 nov om 14:15 uurtimer4 min

De ontwikkeling van de nieuwe zzp-wet lijkt opnieuw te stagneren. Het demissionaire kabinet…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
all_inclusiveAchtergrondartikel

Belastingdienst toetst op schijnzelfstandigheid: details vaak doorslaggevend

5 nov om 15:30 uurtimer4 min

Om meer duidelijkheid over de inzet van zzp’ers in de zorg te krijgen, legde de KNMT, samen…

Lees verder »
De ledenraad ziet financiële risico's in een cao: daling van de tarieven, financiële gevolgen van handhaving op schijnzelfstandigheid versus mogelijke loonstijgingen. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT: 'Tijd niet rijp voor onderhandelingen over cao'

5 nov om 12:30 uurtimer2 min

De ledenraad van de KNMT heeft het bestuur gevraagd duidelijkheid te bieden over de cao. Op…

Lees verder »