'Doorsnee tandarts in spagaat tussen wet en kwaliteit'
Het Keurmerk Onafhankelijke Mondzorg baseert zich op een onderzoek dat zij hebben gedaan op het KOM-congres van donderdag 24 maart. 80% van de op het congres aanwezige tandartsen geeft toe te “frauderen” om toch een kwalitatieve behandeling te kunnen geven.
KOM-voorzitter Hans Beekmans constateerde dat de doorsnee tandarts die kwaliteit tracht te leveren, in een spagaat terecht komt tussen wettelijk ontoelaatbaar handelen en de wens om toch kwaliteit en innovatief werk te leveren. Hij roept de politiek op tandartsen de mogelijkheid te geven om echte verrichtingen te mogen declareren en de patiënt weer de zeggenschap terug te geven over de eigen mondzorg. Beekmans gaf toe ook zelf te 'frauderen' om al zijn patiënten de best mogelijke tandheelkunde te kunnen geven. In een reactie laat de voorzitter van Stichting Onafhankelijke Hulpverlening Herman van Nouhuys weten dat ze expres voor het woord fraude hebben gekozen. "Dat moet je natuurlijk wel nuanceren want het is een grijs gebied. Maar door het hard te stellen, willen we graag een signaal afgeven. Je kan het creatief declareren noemen."
ANT
De Associatie Nederlandse Tandartsen liet op hun website weten zich " krachtig te distantieren van het bericht dat 80 procent van de tandartsen zou frauderen. Recent onderzoek van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) toont aan dat fraude in de mondzorg minder dan 1 procent bedraagt. De beroepsvereniging voert een zero-tolerance beleid als het gaat om fraude en lanceert nog dit jaar een speciale website die de tandartsrekening transparanter maakt voor de patiënt."
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
KNMT kritisch over nieuwe Zelfstandigenwet: 'Duidelijker, maar niet eenvoudiger'
4 minEind september komt minister Thierry Aartsen met het concept van de Zelfstandigenwet, waarmee hij een einde wil…
VWS-begroting 2027 verheft ‘passende zorg’ tot norm
4 minDe totale zorguitgaven lopen in 2027 op tot 118 miljard euro, drie procent meer dan dit jaar. Het kabinet-…
LHV en InEen: 'Overheid moet niet op stoel zorgverlener gaan zitten'
4 minBeroepsorganisaties LHV en InEen zien weinig nieuws in de begroting van het ministerie van VWS die…
Wet Loontransparantie: zo bereid je jouw organisatie voor op 2027
3 minGelijke beloning voor gelijkwaardig werk is al jarenlang een wettelijk uitgangspunt. Toch bestaat er nog steeds…
Nieuwe LHV-tool vergelijkt waarnemen en loondienst
3 minDe LHV heeft de nieuwe LHV Inkomstentool-huisarts gelanceerd, waarmee huisartsen het financiële verschil tussen…
Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet
4 minDe KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…
KNMT wil arbeidsvoorwaarden regelen met drie alternatieven
4 minDe KNMT wil praktijkhouders drie alternatieven aanbieden om arbeidsvoorwaarden te regelen: een handboek…
Voorzieningenrechter: 'Geen acute noodsituatie in fysiotherapie door tarieven'
3 minDe voorzieningenrechter deed donderdag uitspraak in de kort gedingen die een groot aantal…

Reactie toevoegen