Eerste editie PM Regiomiddagen zeer geslaagd
In drie dagen kwamen ruim 120 deelnemers bijeen om bijgepraat te worden over de veranderende wet- en regelgeving en om tijdens het diner met elkaar ervaringen uit te wisselen.
Veranderingen
In 2017 gaat er veel veranderen op het gebied van wet- en regelgeving: de Wkkgz wordt anders en daarmee de klachtenregeling in de praktijk, de DBA is van kracht en informatieveiligheid wordt steeds strenger gecontroleerd. Hoe ga je daar allemaal mee om?
Na een welkomstwoord van Maaike Straathof (Zwolle en Amsterdam) en Maaike Heijltjes (Eindhoven) legde Fred Bloem (Infomedics) aan de hand van een interactieve presentatie de praktijkmanagers uit hoe zij patiëntinformatie zo goed mogelijk kunnen beveiligen. Daarna nam Anne-Peter van Riet (Edin) het stokje over om alles te vertellen over scholing van medewerkers in de praktijk. Is het verstandig? En zo ja, hoe pak je het dan aan?
Na een korte pauze nam in Zwolle en Eindhoven Anique Huijnen (VvAA) het woord om de praktijkmanagers zoveel mogelijk te vertellen over de nieuwe klachtenregeling die voortkomt uit de Wkkgz. In Amsterdam nam Olga Floris (DokH) dit voor haar rekening. De Wkkgz en bijbehorende klachtenregeling bleek een hoop vragen op te roepen. Nadat deze beantwoord waren, stormde ‘praktijkhouder Renske de Wit’ binnen. Te laat en verbaasd over het feit dat praktijkmanagers bij elkaar waren gekomen, stak zij haar verhaal af over haar eigen praktijkmanager. Nadat ‘Renske’ afsloot met een lied voor de PM’ers, was de act compleet.
DBA
Na een uitgebreid diner waarin de praktijkmanagers de gelegenheid hadden om bij te praten en ervaringen uit te wisselen, stond er in Zwolle en Amsterdam nog één onderwerp op het programma: de wet DBA. Frank Hofstee en Peter de Leeuw (VvAA) praatten de deelnemers bij over de ins en outs van de DBA en alle veranderingen die het met zich meebrengt. In Eindhoven sloten de deelnemers daarna af met een presentatie over de implementatie van eHealth in de praktijk door Saskia Timmer (Changinghealthcare). Genoeg onderwerpen en inzichten passeerden de revue tijdens de evenemten en deze werden dan ook nog even goed nabesproken tijden de borrel.
We zien je graag volgend jaar op de PM Regiomiddagen én op de Dag van de Praktijkmanager.
Om de presentaties van de PM Regiomiddagen te bekijken, klik hier.
Klik hier voor meer afbeeldingen.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Belastingdienst bezoekt mondzorgpraktijken die met zzp-tandartsen werken
4 minTandartspraktijken die met zzp-tandartsen werken, kunnen een bedrijfsbezoek van de Belastingdienst verwachten.…
‘Digitale toegang in de regio lukt alleen met nauwe samenwerking’
4 minRegionale huisartsenorganisaties investeren in digitale toegang tot zorg en welzijn, maar die toegang slaagt…
Dertien brancheorganisaties zetten Green Deal Duurzame Zorg voort tot 2030
4 minDertien brancheorganisaties uit de zorg tekenden op 9 oktober de Green Deal Duurzame Zorg 2027–2030 'Samen…
Edwin van Vulpen (Techni Team): ‘IT moet werken als water uit de kraan’
5 minRuim twintig jaar geleden begon Edwin van Vulpen Techni Team met één doel: zorgverleners zouden geen omkijken…
'Dat maak ik zelf wel uit' hoort in elke zorginstelling op de plank
5 minMag de overheid je vrijheid inperken om je gezondheid te beschermen? In haar laatste boek ‘Dat maak ik zelf wel…
Minister negeert advies: geen extra plekken Tandheelkunde
4 minOnderwijsminister Rianne Letschert verhoogt het aantal opleidingsplekken Tandheelkunde niet, ondanks het…
Topicus helpt bij de omslag naar 'digital first': 'We gaan pas weg als het onderdeel is van je primaire proces'
5 minSlimme technologie levert de huisartsenpraktijk pas tijd op als het team ook anders gaat werken. Dat stellen…
Security specialist over ‘device code phishing’: 'Slachtoffer helpt aanvaller zelf naar binnen'
5 minExpertisecentrum Z-CERT waarschuwde eind september voor phishing met ‘verificatiecodes’, die zich kan…

Reactie toevoegen