“EHealth speelt nu, niet over 5 jaar”

maandag 10 oktober 2016
timer 2 min
Veel artsen zien ertegenop om eHealth te implementeren in de praktijk en stellen het daarom uit. Maar dat is helemaal niet nodig, zegt Saskia Timmer van Changing Healthcare. “Als je het planmatig en in onderdelen aanpakt, dan is het behapbaar.”

“Het lijkt misschien een ‘ver-van-mijn-bed-show’, maar dat is eHealth absoluut niet,” vertelt Timmer. “De overheid heeft de ambitie uitgesproken om er sterk op in te zetten en daarnaast ziet zij eHealth een van de oplossingen voor een steeds groter wordend capaciteitsprobleem.” Maar de directeur van Changing Healthcare snapt de angst ook wel. “EHealth is echt een containerbegrip. Het bestaat uit allerlei onderdelen: gebruik van apps, eConsults, online afspraken maken, enzovoorts. Daardoor zien huisartsen er ook vaak tegenop, omdat het zo veel lijkt en bovenop het normale werk komt. Bij goede implementatie is dat echter niet zo, het kan het werk juist ondersteunen. Als een huisarts mail krijgt met een vraag van een patiënt, kan hij de mail op zijn moment beantwoorden, in plaats van herhaaldelijk te moeten bellen omdat hij de voicemail treft.

 

Valkuilen

Volgens Timmer speelt de assistente een belangrijke rol bij de implementatie van eHealth. “Zij is de spil in de organisatie. Zij weet precies welke veranderingen invloed heeft op wie.” Een praktijkhouder hoeft het dus niet allemaal zelf te doen. “De rol van de assistente in een implementatietraject wordt vaak onderbelicht.”

 

Een andere valkuil is dat eHealth wordt geïmplementeerd terwijl er te weinig kennis is binnen de praktijk. “Huisartsen zijn vakgerichte mensen. Het is niet gek als zij niet alle kennis over eHealth paraat hebben.” Maar dat hoeft ook niet. Changing Healthcare ontwikkelde handvatten om de implementatie eenvoudiger te maken. “Als huisarts hoef je het wiel niet opnieuw uit te vinden. Je kan zoveel van anderen leren.”

 

Digitaal in de huisartsenpraktijk

Op het congres Digitaal in de huisartsenpraktijk van 25 november spreekt Saskia Timmer over de implementatie van eHealth. U krijgt inzicht in mogelijke voor- en nadelen van het gebruik van eHealth. Discussie, vragen, antwoorden, en oplossingen. Dat is het doel van deze sessie. Klik hier voor meer informatie.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Foto Shutterstock
all_inclusiveAchtergrondartikel

Hikos helpt patiënten door de ‘medische doolhof’: Een extra paar ogen op afstand

30 jun om 12:30 uurtimer5 min

Bij het online platform Hikos kunnen patiënten via beeldbellen overleggen met een specialist…

Lees verder »

ZorgSom & Partners en Voorpraktijken bundelen krachten voor optimale ondersteuning van mondzorgpraktijken

20 jun om 10:55 uurtimer4 min

ZorgSom & Partners en Voorpraktijken kondigen een samenwerking aan die zich richt op het verbeteren van…

Lees verder »

Ksyos helpt de laag complexe zorg buiten het ziekenhuis te organiseren

4 jun om 15:00 uurtimer4 min

Recent is voormalig internist-infectioloog Joop Arends als medisch directeur gestart bij Ksyos. Hij blikt terug…

Lees verder »
person_outlineBlog

De digitale apothekersrevolutie: automatiseer uw administratie

15 apr om 12:18 uurtimer4 min

Als apotheker of beherend apotheker heeft u dagelijks te maken met een breed takenpakket. Zorgverlening staat…

Lees verder »

Perspectief huisarts is verbeterd door regionale samenwerking, nieuwe concepten en digitalisering

7 apr om 16:00 uurtimer5 min

De huisartsenbranche staat door verschillende factoren onder druk, maar het perspectief is verbeterd. Rabobank…

Lees verder »
person_outlineBlog

Op weg naar echte en virtuele dokters in de maatschap

18 mrt om 10:00 uurtimer4 min

In april 2023 schreef ik in een column in MedischOndernemen: 'Ik wens u veel personeel'. Want zonder goede…

Lees verder »
flash_onNieuws

Miljoenen voor ‘Innovation Booster 2025’ in de mondzorg. Consortia kunnen PPS-projectvoorstellen indienen

10 feb om 08:34 uurtimer3 min

Het ORANGEHealth-consortium heeft 3,45 miljoen euro subsidie ontvangen van Health~Holland om de mondzorg in…

Lees verder »

Vcare en Fonkelzorg over ‘de AI-revolutie’ in de eerste lijn: AI verbetert bereikbaarheid, triage én consulten

3 feb om 15:15 uurtimer5 min

De opkomst van kunstmatige intelligentie-toepassingen in de huisartsenpraktijk gaat razendsnel. Tegelijkertijd…

Lees verder »