Falende tandarts met noorderzon vertrokken
Zo plaatste hij een brug zonder dat hij eerst goed had onderzocht of dat nodig was. Uit een second opinion bleek dat de hele behandeling zinloos was en de tandarts dat vooraf had moeten weten.
Verdwenen
De vrouw is meerdere keren teruggegaan omdat de brug niet goed zat en heeft enorm veel pijn gehad. De tandarts zelf is met de noorderzon vertrokken. Het tuchtcollege heeft meerdere keren contact met hem proberen te krijgen, op diverse adressen, maar er is geen spoor meer van de man.
Onzorgvuldig
De tuchtrechter neemt dit de tandarts erg kwalijk. ‘Het tandheelkundig handelen is onder de maat geweest. Bovendien is verweerder in de loop van het jaar 2012 voor klaagster onvindbaar geraakt en is dat gebleven. Dit is onzorgvuldig en het past een tandarts niet. Op het laatst vermelde werkadres is hij onbekend. Hierdoor kan hij geen verantwoording afleggen voor zijn handelen, hetgeen hem door het college zwaar wordt aangerekend. Hij onttrekt zich zo aan de tuchtrechtspraak”, zo luidt het oordeel van de tuchtrechter.
De behandelingen vonden plaats in 2011 en 2012. De inschrijving van de tandarts in het BIG-register, waar iedere arts een inschrijving moet hebben, is met een jaar geschorst. Dit is een van de zwaarste straffen die het tuchtcollege kan opleggen.
Bron: ANP
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Cao fysiotherapie 'eerste stap naar toekomstbestendige arbeidsvoorwaarden’
3 minDe werkgevers in de eerstelijnsfysiotherapie hebben met de vakbonden een onderhandelingsresultaat bereikt over…
Huisartsen met bijzondere patiëntgroepen dreigen hun registratie te verliezen
3 minEen klein deel van de huisartsen die met bijzondere patiëntgroepen werken, verwacht de eigen registratie te…
Nieuwe Zelfstandigenwet biedt een ‘veilige haven’ onder zeven voorwaarden
3 minZzp’ers en hun opdrachtgevers krijgen een ‘veilige haven’ van zeven voorwaarden die vooraf…
3 november 'beslissend moment' in cao-onderhandelingen fysiotherapie eerstelijn
4 minOnderhandelaars over een nieuwe Cao Eerstelijn Fysiotherapie hebben op 13 oktober 2026 'belangrijke stappen'…
KNMT organiseert avond over oprichting werkgeversvereniging
3 minMondzorgpraktijken kunnen hun arbeidsvoorwaarden voortaan langs drie routes regelen. Het bestuur van de KNMT…
Belastingdienst bezoekt mondzorgpraktijken die met zzp-tandartsen werken
4 minTandartspraktijken die met zzp-tandartsen werken, kunnen een bedrijfsbezoek van de Belastingdienst verwachten.…
Dertien brancheorganisaties zetten Green Deal Duurzame Zorg voort tot 2030
4 minDertien brancheorganisaties uit de zorg tekenden op 9 oktober de Green Deal Duurzame Zorg 2027–2030 'Samen…
'Dat maak ik zelf wel uit' hoort in elke zorginstelling op de plank
5 minMag de overheid je vrijheid inperken om je gezondheid te beschermen? In haar laatste boek ‘Dat maak ik zelf wel…

Reactie toevoegen