Heerlense kinderen krijgen brief over tandartsbezoek
Zorgverzekeraar CZ ging vorig jaar in gesprek met de gemeente Heerlen, lokale tandartsen en de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Tandheelkunde (KNMT). Het sturen van een brief stuitte toen op bezwaren vanwege de privacywetgeving. Na de pilot van zorgverzekeraar DSW om ouders aan te schrijven, gaf de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) aan dat deze actie was toegestaan. CZ besloot na de uitspraak de brief te versturen, meldt KNMT.
Een op de vier kinderen niet naar tandarts
Ivo Koenen, mondzorginkoper van CZ, vertelt dat het tandartsbezoek van kinderen in Heerlen lager ligt dan gemiddeld. Naar schatting gaat het om een op de vier kinderen, in sommige wijken zelfs een op drie kinderen, die niet naar de tandarts gaat. Het gemiddelde in Nederland ligt op twintig procent.
Brief van CZ
CZ benadrukt in de brief aan ouders van kinderen in Heerlen dat een bezoek aan de tandarts voor kinderen onder de 18 jaar gratis is. Verder is een lijst bijgesloten van tandartspraktijken waar kinderen zonder vaste tandarts terecht kunnen. Naast de brief stimuleert de verzekeraar de bestaande aanpak door ouders van de betreffende kinderen via social media te bereiken.
Implementeren in andere delen van het land
Koenen stelt dat de actie van CZ ook in andere delen van het land kan worden uitgevoerd. Een voorwaarde is wel dat er voldoende samenwerking is met lokale tandartsen en er voldoende praktijken zijn die kinderen nog willen inschrijven. Verder neemt de gemeente Heerlen het bevorderen van tandartsbezoek van kinderen op in het coalitieakkoord van het stadsbestuur.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
VWS-begroting 2027 verheft ‘passende zorg’ tot norm
4 minDe totale zorguitgaven lopen in 2027 op tot 118 miljard euro, drie procent meer dan dit jaar. Het kabinet-…
LHV en InEen: 'Overheid moet niet op stoel zorgverlener gaan zitten'
4 minBeroepsorganisaties LHV en InEen zien weinig nieuws in de begroting van het ministerie van VWS die…
Wet Loontransparantie: zo bereid je jouw organisatie voor op 2027
3 minGelijke beloning voor gelijkwaardig werk is al jarenlang een wettelijk uitgangspunt. Toch bestaat er nog steeds…
Nieuwe LHV-tool vergelijkt waarnemen en loondienst
3 minDe LHV heeft de nieuwe LHV Inkomstentool-huisarts gelanceerd, waarmee huisartsen het financiële verschil tussen…
Visser & Visser organiseert Prinsjesdagbijeenkomsten voor (zorg)ondernemers
2 minWelke impact hebben de plannen van Prinsjesdag op uw praktijk of zorgonderneming? Die vraag staat centraal…
Nieuwe cao Huisartsen in loondienst definitief: 8,25% loonsverhoging
4 minDe werkgeverspartijen hebben ingestemd met het onderhandelingsresultaat voor een nieuwe cao Huisartsen in…
Je salarisadministratie is uitbesteed. Is de zorgkennis dat ook?
4 minVeel zorgpraktijken besteden hun salarisadministratie uit. Logisch, want salarisverwerking is complex en…
5 praktische tips om tijd en geld te besparen met jouw administratie
4 minDe boekhouding is pas echt efficiënt als deze compleet is. Toch blijkt in de praktijk dat juist daar vaak het…

Reactie toevoegen