Het 'normale' leven
Ik haal je alvast maar uit de illusie: het is niet mogelijk om het vakantiegevoel voor altijd vast te houden, helaas. Maar uit onderzoek is gebleken dat je het vrij gevoel van vakantie wel degelijk langer vast kunt houden, ook als je allang weer aan het werk bent.
Van wandelen in de bergen, naar spitten door bergen informatie. Dat is hoe de terugkomst op werk er voor de meesten uitziet. Om dat te voorkomen, zet je je vakantie-out-of-office-melding één of (nog beter) twee dagen later dan je daadwerkelijk weer op kantoor bent. Zo creëer je voor jezelf ruimte om eerst het noodzakelijke overzicht terug te krijgen. Een andere tip is om na je vakantie zoveel mogelijk 'ontspanmomenten' in te plannen. Geen strijkwas, geen administratieve taken, geen ‘moetjes’ gedurende je vrije tijd in de week na je vakantie, maar zoveel mogelijk relaxte dingen: wijntjes drinken in de tuin, eten met vrienden, sporten of een avondje lezen in bad. Waar jij ook blij en relaxt van wordt: plan dat deze week in.
Op deze manier kunnen we hopelijk allemaal het vakantiegevoel iets langer vasthouden en ontspannen werken aan allerlei grote en kleine klussen. In ons geval is het een groot event: MedischOndernemen LIVE, 6 & 7 oktober.
Ik zie je graag daar!
Heleen
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25% bij, maar bekostiging blijft knelpunt
4 minHuisartsen in loondienst krijgen er 8,25 procent structureel bij en ontvangen een eenmalige uitkering van 4,25…
Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet
4 minDe KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…
KNMT wil arbeidsvoorwaarden regelen met drie alternatieven
4 minDe KNMT wil praktijkhouders drie alternatieven aanbieden om arbeidsvoorwaarden te regelen: een handboek…
Michel Fortman: ‘Verzuimpreventie vergt draagvlak bij praktijkhouder en mandaat voor praktijkmanager’
5 minHet ziekteverzuim in de zorg blijft hardnekkig hoog en verschuift steeds vaker naar langdurige uitval. Vooral…
Wie zorgt er eigenlijk voor de gezondheid van uw praktijk?
3 minTijdens de Dag van de Praktijkmanager op 21 mei verzorgde Jos Luypaers een masterclass over…
Wet DBA en wet Loontransparantie - hoe kan deze wetgeving bijdragen aan werkgeluk?
5 minDe arbeidsmarkt verandert snel. Nieuwe wetgeving rondom loontransparantie en…
Mascha van Wermeskerken op de PM Dag: ‘Praktijkgeluk vraagt om leiderschap en een stevig fundament’
5 minMascha van Wermeskerken begeleidt mondzorgpraktijken bij het verbeteren van hun organisatie…
Paulien Schwencke over ‘Teamkracht’ bij de PM Dag: ‘Je beseft in een split second hoe je in een team staat’
5 minHoe gedraag jij je zodra de druk oploopt in een team? Neem je automatisch de leiding, trek je…

Reactie toevoegen