Huisarts moet zelf stagevergoeding gaan betalen
De werkgever, waar de stagiair stage loopt of heeft gelopen, moet per 1 januari 2016 de stagevergoeding direct uitbetalen aan de stagiair in plaats van SSFH. SSFH zal per 1 januari van dit jaar, dus met terugwerkende kracht, de uitkeringsprocedure van de stagevergoeding wijzigen. Alle stagiairs en werkgevers om wie het gaat, worden apart door SSFH hierover geïnformeerd. Op de SSFH-site vindt u alle informatie .
Nieuwe aanvraagprocedure
In de Cao Huisartsenzorg en Cao SSFH is geregeld dat de stagiair recht heeft op een stagevergoeding. Dit blijft zo. Vanaf 20 mei 2016 kan alleen nog de werkgever (stagebieder) een aanvraag indienen voor zowel de stagevergoeding als de vergoeding praktijkbegeleiding. Deze twee vergoedingen kunnen in één keer aangevraagd worden. SSFH betaalt de vergoedingen uit na afloop van de stage. Om te voorkomen dat de werkgever meerdere keren gegevens in moet vullen, kan gewacht worden met het indienen van de aanvraag tot ná 1 september 2016. Kijk hier voor meer informatie over het aanvragen van de vergoeding(en)
Stage die eindigt ná 1 september 2016
Loopt de stage af ná 1 september 2016? Wacht dan met het indienen van een aanvraag tot ná 1 september 2016. Per 1 september 2016 introduceert SSFH namelijk voor de werkgevers een nieuw aanvraagsysteem waarmee het aanvragen van vergoedingen zo gemakkelijk mogelijk wordt gemaakt. Werkgevers leveren eenmalig extra informatie aan en krijgen dan toegang tot een eigen pagina in het nieuwe SSFH-subsidieportaal. Via dit systeem kunnen werkgevers simpel en eenvoudig stagevergoedingen en vergoeding praktijkbegeleiding voor stagiairs regelen.
In dit nieuwe portaal kunnen ook aanvragen ingediend worden voor stages die tussen 1 januari en 1 september 2016 zijn afgerond en die nog niet eerder bij SSFH zijn aangevraagd. SSFH zal voorlopig coulant omgaan met de voorwaarde dat een aanvraag uiterlijk vier maanden na afloop van de stage moet zijn ingediend.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
VWS-begroting 2027 verheft ‘passende zorg’ tot norm
4 minDe totale zorguitgaven lopen in 2027 op tot 118 miljard euro, drie procent meer dan dit jaar. Het kabinet-…
LHV en InEen: 'Overheid moet niet op stoel zorgverlener gaan zitten'
4 minBeroepsorganisaties LHV en InEen zien weinig nieuws in de begroting van het ministerie van VWS die…
Wet Loontransparantie: zo bereid je jouw organisatie voor op 2027
3 minGelijke beloning voor gelijkwaardig werk is al jarenlang een wettelijk uitgangspunt. Toch bestaat er nog steeds…
Nieuwe LHV-tool vergelijkt waarnemen en loondienst
3 minDe LHV heeft de nieuwe LHV Inkomstentool-huisarts gelanceerd, waarmee huisartsen het financiële verschil tussen…
Visser & Visser organiseert Prinsjesdagbijeenkomsten voor (zorg)ondernemers
2 minWelke impact hebben de plannen van Prinsjesdag op uw praktijk of zorgonderneming? Die vraag staat centraal…
Nieuwe cao Huisartsen in loondienst definitief: 8,25% loonsverhoging
4 minDe werkgeverspartijen hebben ingestemd met het onderhandelingsresultaat voor een nieuwe cao Huisartsen in…
Je salarisadministratie is uitbesteed. Is de zorgkennis dat ook?
4 minVeel zorgpraktijken besteden hun salarisadministratie uit. Logisch, want salarisverwerking is complex en…
5 praktische tips om tijd en geld te besparen met jouw administratie
4 minDe boekhouding is pas echt efficiënt als deze compleet is. Toch blijkt in de praktijk dat juist daar vaak het…

Reactie toevoegen