Huisarts uit Lemmer wint met app Het Beste Zorgidee 2016

timer 2 min
De Yoho-app van Karin Groeneveld is verkozen tot Het Beste Zorgidee van 2016. De 47-jarige huisarts uit Lemmer ontving de prijs van 10 duizend euro woensdag uit handen van jurylid Pieter van den Hoogenband. De app koppelt hulpbehoevende senioren aan jongeren die een bijbaantje zoeken.

De Yoho-app verbindt generaties, stelt juryvoorzitter Louise Gunning. “Als huisarts ziet Karin Groeneveld dat steeds meer senioren te maken hebben met eenzaamheid. Het mooie van dit idee is dat het uit een plattelandsgemeente komt waar de bijbaantjes voor jongeren, anders dan in de grote steden, niet voor het oprapen liggen. De Yoho-app brengt die twee groepen samen: ouderen krijgen hulp en jongeren verdienen een zakcentje.”

 

Groeneveld werd op het idee gebracht door haar dochters van 11, 13 en 15. “Veel tieners zoeken een bijbaan en willen tegen betaling van het minimumloon, dat ze ook in een supermarkt zouden krijgen, met alle plezier ouderen helpen. Jongeren kunnen boodschappen doen en grasmaaien, maar ook een wandeling maken en uitleggen hoe een iPhone werkt.”

 

Over Het Beste Zorgidee

Het Beste Zorgidee is een initiatief van ONVZ Zorgverzekeraar, dat hiermee de zorg beter, efficiënter en vooral patiëntvriendelijker wil maken. De zorginnovatiewedstrijd daagt heel Nederland uit om mee te denken hoe de zorg beter, efficiënter en vooral patiëntvriendelijker kan. De wedstrijd werd dit jaar voor de negende keer georganiseerd.

 

De jury werd gevormd door Louise Gunning (universiteitshoogleraar Gezondheid en Maatschappij aan de Universiteit van Amsterdam), Pieter van den Hoogenband (olympisch zwemmer) Pieter Hasekamp (directeur-generaal bij het ministerie van Financiën), Ronald Ockhuysen (hoofdredacteur Het Parool) en Erno Kleijnenberg (voormalig bestuursvoorzitter ONVZ Zorgverzekeraar).

 

Digitaal in de Huisartsenpraktijk

Op 25 november 2016 organiseert MedischOndernemen het congres Digitaal in de Huisartsenpraktijk, waar u inzicht krijgt in het nut en de mogelijkheden van digitale middelen. Klik hier voor meer informatie.


bron: ONVZ

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

'De Zorgverlener 5.0 geeft het goede voorbeeld, zorgt voor zichzelf, voor de patiënten en klanten én voor de wereld.' (Foto: Shutterstock)
person_outlineBlog

Zorgverlener 5.0 komt eraan. Maar waar sta jezelf?

timer5 min

De Zorgverlener 5.0 is geen ver-van-mijn-bed-show meer, schrijft Eveline Bosselaar. De focus van bijvoorbeeld…

Lees verder »

Snelterecht vult vrijgekomen afspraken digitaal opnieuw in

timer3 min

Snelterecht start samen met Gelre ziekenhuizen een pilot waarin patiënten op de wachtlijst digitaal een…

Lees verder »
flash_onNieuws

ZIO breidt programma PlusPraktijk 2.0 uit naar 25 huisartsenpraktijken

timer4 min

Zorggroep ZIO, de regionale huisartsenorganisatie in de regio Maastricht-Heuvelland, breidt het programma…

Lees verder »
Poeya Mohtadili: 'Kunstmatige intelligentie in de tandartsstoel: hulp of houvast?' (Foto: Claudia Kamergorodski voor MO)
mic_external_onInterview

Tandarts Poeya Mohtadili: 'AI wordt onmisbaar in de praktijk, mits jij de baas bent over AI'

timer4 min

De tandartspraktijk ondergaat een stille revolutie, stelt tandarts-praktijkhouder Poeya Mohtadili. Waar…

Lees verder »
Jeroen Boogmans (Foto: FysioRecept)
mic_external_onInterview

Jeroen Boogmans en de prijs van minder doen: 'Ik werk misschien aan mijn eigen faillissement'

timer8 min

‘Als ik eerlijk ben, denk ik dat mensen vaak te snel naar de fysio gaan. Er wordt misschien wel te veel…

Lees verder »
Paul Koning: ‘Ik zie mijn oud-collega’s weer lucht krijgen: tijd en aandacht voor de patiënt, om vijf uur klaar met documenteren. Daarin zit de lol.’ (Foto: Ewald Geerding)
mic_external_onInterview

Paul Koning (OurMind): ‘We gaan eerste lijn, tweede lijn en sociaal domein met elkaar verbinden’

timer5 min

OurMind – ‘de AI-collega van huisartsen en specialisten’ – ontvangt een investering van 2,1 miljoen euro om de…

Lees verder »
Tandartsen Lela Bidar en Alireza Fadaei: 'We zitten in een centrum met huisartsen, diëtisten en apothekers. Met hen willen we graag samenwerken aan passende zorg.' (Foto: Tandartspraktijk BIDENT)
mic_external_onInterview

Tandartspraktijk BIDENT: gedreven en innovatieve tandartsen in Assendelft

timer5 min

Lela Bidar en Alireza Fadaei openden in maart Tandartspraktijk BIDENT in Assendelft. Hun nulpraktijk is…

Lees verder »
Nicky Hekster - Foto: Ewald Geerding
all_inclusiveAchtergrondartikel

Nicky Hekster (AICoalitie4NL): ‘AI is absoluut geen wondermiddel’

timer5 min

Personeelstekorten, vergrijzing en enorme administratieve verplichtingen zetten de zorg onder druk. Volgens…

Lees verder »