Huisartsen en VGZ nog steeds in conflict
De huisartsen hebben nog altijd geen contract met zorgverzekeraar VGZ. Daardoor krijgen zij sinds 1 januari geen vergoeding voor onder meer het plaatsen van een spiraaltje en kleine chirurgische ingrepen.
Artsen mogen de behandelingen nog wel uitvoeren, maar krijgen dan niet betaald. Daarom zullen zij, naar eigen zeggen, patiënten doorverwijzen naar het ziekenhuis. De behandelingen zijn daar veel duurder, waardoor de verzekerde in één klap zijn eigen risico kwijt is.
Conflict
Al sinds november hebben de huisartsen een conflict met VGZ, de verzekeraar die actief is met negen merken, waaronder IZZ en Univé. Vooral onder dokters in Noord-Holland en Limburg is er veel verzet. Zij hebben grote financiële en principiële bezwaren bij de contracten en weigeren 'te tekenen bij het kruisje', zoals verzekeraar VGZ aan hen vraagt.
De huisartsen vinden het onacceptabel dat VGZ hun aanzienlijk minder wil betalen voor betrekkelijk simpele chirurgische ingrepen, zoals gewrichtsinjecties, sterilisatie en het verwijderen van vetbulten. Ook voor de eerste psychische behandelingen is er minder geld. Voorbeeldverrichting in deze strijd is inmiddels het plaatsen van een spiraaltje. Daarvoor kreeg de huisarts vorig jaar nog 55 euro en dat wordt in het nieuwe jaar 18 euro. Terwijl zo'n verrichting in het ziekenhuis al snel 500 euro kost.
De verzekeraar werpt tegen dat deze verlaging het gevolg is van landelijke wetgeving en dat de huisartsen in ruil voor die korting juist voor elke patiënt een vergoeding krijgen van 4 cent. De Tweede Kamer wil zo'n vorm van vergoeding zodat de dokters minder financiële prikkels voelen om ingrepen te doen terwijl die eigenlijk niet nodig zijn.
In een reactie laat VGZ weten dat de verzekeraar zich 'tot het uiterste zal inspannen' om te komen tot een 'goed en realistisch aanbod'.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Praktijkhouders met een bv: Maak vóór 1 juli verantwoording voor WNT rond
4 minTandartsen en andere praktijkhouders met een bv moeten vóór 1 juli aantonen dat ze voldoen aan de Wet normering…
Fysiotherapeut Harry Geurkink: ‘We hebben tempelwachters nodig in de zorg’
4 min'Wat maken ze er een puinhoop van in de zorg', klinkt geregeld in kranten, op televisie en op…
Mondzorgclubs naar de rechter vanwege NZa-tarieven
4 minDe KNMT gaat in beroep tegen het besluit van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) over de…
Kabinet wil per 2027 af van compensatie transitievergoedingen
4 minHet kabinet heeft aangekondigd per 1 januari 2027 te stoppen met de compensatie voor…
Toetreden tot een maatschap als medisch specialist: alles wat je moet weten
5 minKrijg je binnenkort de kans om toe te treden tot een Medisch Specialistisch Bedrijf (MSB)? Dan sta je aan het…
Wet DBA en wet Loontransparantie - hoe kan deze wetgeving bijdragen aan werkgeluk?
5 minDe arbeidsmarkt verandert snel. Nieuwe wetgeving rondom loontransparantie en…
‘Behoudend toezicht’ NZa remt ontwikkeling en innovatie fysiotherapie, stellen Utrechtse onderzoekers
4 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) schetst in het recente Marktonderzoek Fysiotherapeutische…
LHV pleit voor snellere toetsing van platforms als Moetiknaardedokter.nl
4 minUit onderzoek van de NOS blijkt dat online huisartsentool Moetiknaardedokter.nl jarenlang…

Reactie toevoegen