Huisartsenpraktijken Harderwijk en Hierden lossen wachtlijsten op

donderdag 23 januari 2020
timer 2 min
De 17 huisartsenpraktijken in Harderwijk en Hierden spraken vorig jaar af om ieder 50 nieuwe patiënten aan te nemen. Zo willen zij voorkomen dat iemand zonder huisarts komt te zitten. Op die manier komen er 850 vrije plekken voor aanmeldingen.

Huisartsenpraktijk Drielanden in Harderwijk vulde de 50 plekken vorig jaar al in, meldt een assistente van de praktijk. Oud-huisarts Wim van Kooten is, in dagblad De Stentor, positief over het besluit om nieuwe patiënten aan te nemen. ‘Met deze afspraak hopen we de komende één, twee of misschien drie jaar uit de brand te zijn, afhankelijk van de groei van de gemeente Harderwijk.’

 

Startende huisartsen onzeker over eigen praktijk

Van Kooten benadrukt dat het gaat om een noodoplossing. Om het huisartsentekort écht op te lossen, moeten er meer huisartsen komen. Volgens van Kooten zijn de meeste startende huisartsen onzeker over het starten van een eigen praktijk. ‘Ze werken liever een jaar of drie in dienstverband om zo op te werken naar zelfstandigheid.’ Hij denkt dat die angst niet nodig is. Zelf startte hij zijn praktijk op het moment dat er een overschot aan huisartsen was, terwijl er nu grote tekorten zijn. ‘Recent is een huisarts een eigen praktijk begonnen, terwijl hij niet zeker wist of mensen een nieuwe huisarts wilden. Binnen een jaar zat de praktijk vol.’

 

Huisartsenspreekuur van de assistente

Van Kooten voorziet ook in de regio Harderwijk een tekort aan assistenten. Het takenpakket van zijn assistente is behoorlijk toegenomen. ‘De toekomst is dat de assistente met de juiste opleiding ook een huisartsenspreekuur draait voor de lichtere klachten, zoals een verstuikte enkel, hoesten en oorpijn.’

 

Bron: De Stentor, Harderwijkse huisartsen maken einde aan wachtlijsten en nemen allemaal vijftig nieuwe patiënten aan

Foto: Shutterstock

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Huisartsenpraktijken Harderwijk en Hierden lossen wachtlijsten op

Meer artikelen met dit thema

Rianne Schrijver en Marlies Schippers: ‘Alle elementen samen – vakinhoud, persoonlijke ontwikkeling, leiderschap, teamdynamiek – zorgen ervoor dat je werkgeluk creëert in een organisatie.’ (Foto: KennisConnect)
mic_external_onInterview

KennisConnect coacht teams en leiders in de zorg: ‘Alles draait bij ons om werkgeluk’

11 dec om 11:30 uurtimer5 min
KennisConnect van Rianne Schrijver en Marlies Schippers – beiden apotheker én trainer – is geen gewoon…
Lees verder »
Op het gebied van cao-ontwikkelingen signaleert Eva Izeboud, HR-manager en adviseur bij Visser & Visser, een trend richting zekerheid, vaste arbeidsovereenkomsten en minder structurele flexibiliteit. (Foto: Eva Izeboud)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Webinar ‘HR-actualiteiten’: Overzicht, grip en praktische handvatten voor praktijkmanagers

1 dec om 09:00 uurtimer5 min
Het PraktijkmanagersNetwerk organiseerde op 25 november een webinar over ‘HR-actualiteiten en teamontwikkeling in…
Lees verder »

Adem in, adem uit: zo geef je stress minder grip op je werkdag

27 nov om 12:30 uurtimer4 min

Een werkdag kan soms voelen als een sprint die onverwacht verandert in een marathon. Je start fris, maar…

Lees verder »
De Belastingdienst (Shutterstock)
flash_onNieuws

Erik van Dam (VvAA): ‘Zzp-wet opnieuw op de lange baan, maar fiscus handhaaft wel’

17 nov om 14:15 uurtimer4 min

De ontwikkeling van de nieuwe zzp-wet lijkt opnieuw te stagneren. Het demissionaire kabinet…

Lees verder »
Aantal vrouwen met voltijdbaan groeit spectaculair: stijging van 33 procent in tien jaar. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

‘Beeld dat vrouwen alleen in deeltijd willen werken is achterhaald’

11 nov om 17:00 uurtimer3 min

Het aantal Nederlanders met een voltijdbaan is in tien jaar met bijna vijftien procent…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
all_inclusiveAchtergrondartikel

Belastingdienst toetst op schijnzelfstandigheid: details vaak doorslaggevend

5 nov om 15:30 uurtimer4 min

Om meer duidelijkheid over de inzet van zzp’ers in de zorg te krijgen, legde de KNMT, samen…

Lees verder »

Praten over vermoeidheid is 'taboe in de mondzorg'

22 sep om 09:30 uurtimer3 min

Veel mondzorgprofessionals ervaren dagelijks de keerzijde van hun vak: vermoeidheid,…

Lees verder »
Bob van Ravensberg - Foto: Fysiovakbond FDV
mic_external_onInterview

Bob van Ravensberg (Fysiovakbond FDV): ‘Elke dag stoppen tien fysiotherapeuten, maar de politiek grijpt niet in’

3 jul om 12:30 uurtimer6 min

Fysiotherapeuten verlaten in groten getale het vak vanwege lage tarieven en een te hoge…

Lees verder »