Inspectie legt apotheek Jacofarma B.V. aanwijzing op

donderdag 5 april 2018
timer 1 min
De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd in oprichting (IGJ) heeft apotheek Jacofarma B.V. in Barendrecht een aanwijzing opgelegd. In de apotheek was een groot aantal zaken met betrekking tot de getoetste norm niet in orde.

Jacofarma verpakt onder andere geneesmiddelen in medicatierollen: per patiënt en per toedieningstijdstip in rollen plastic folie. Jacofarma is daardoor een zogenoemde GDS-apotheek. Voor GDS-apotheken zijn beroepsnormen vastgesteld. De inspectie heeft de apotheek getoetst op die normen en Jacofarma bleek daar niet aan te voldoen. Onder meer bestaat het risico dat medicijnen verkeerd worden verpakt.

 

Zolang Jacofarma niet aan de vereiste normen voldoet, mag de apotheek geen GDS-activiteiten verrichten. De apotheek heeft de inspectie laten weten dat de GDS-verpakactiviteiten aan een andere apotheek zijn overgedragen. Als Jacofarma niet aan de aanwijzing voldoet, kan de inspectie een last onder dwangsom of een last onder bestuursdwang opleggen. De andere activiteiten van apotheek Jacofarma vallen niet onder de aanwijzing.

Bron: IGJ

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Inspectie legt apotheek Jacofarma B.V. aanwijzing op

Meer artikelen met dit thema

'Een werkomgeving waarin samenwerking, waardering en ruimte voor eigen ideeën centraal staan, draagt direct bij aan duurzame inzetbaarheid én aantrekkelijk werkgeverschap.' (Foto: Shutterstock)
person_outlineBlog

Wet DBA en Loontransparantie - hoe kan deze wetgeving bijdragen aan werkgeluk?

20 mei om 16:30 uurtimer5 min

De arbeidsmarkt verandert snel. Nieuwe wetgeving rondom loontransparantie en…

Lees verder »
Foto: Shutterstock. Volgens de auteurs speelt de fysiotherapeut een sleutelrol in passende preventieve zorg, bij valpreventie en ondersteuning bij gedragsverandering. Toch ontbreken in het beoordelingskader van de NZa juist de indicatoren hiervoor.
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Behoudend toezicht’ NZa remt ontwikkeling en innovatie fysiotherapie, stellen Utrechtse onderzoekers

4 mei om 12:45 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) schetst in het recente Marktonderzoek Fysiotherapeutische…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

LHV pleit voor snellere toetsing van platforms als Moetiknaardedokter.nl

29 apr om 16:30 uurtimer4 min

Uit onderzoek van de NOS blijkt dat online huisartsentool Moetiknaardedokter.nl jarenlang…

Lees verder »
Foto: Shutterstock.
flash_onNieuws

NZa: Zorgaanbieders keerden in 2024 311 miljoen aan dividend uit

16 apr om 10:00 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft op basis van jaarverantwoordingen over 2024 inzicht…

Lees verder »
Erik van Dam (Foto: VvAA)
mic_external_onInterview

Erik van Dam over de aanloop naar de Zelfstandigenwet: ‘Kijk de komende tijd goed hoe je samenwerkt’

2 apr om 10:30 uurtimer5 min

Erik van Dam, senior adviseur Kennismanagement bij VvAA, schetst hoe twee wetstrajecten die ‘…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT licht alternatieven voor cao toe in webinar: 'Praktijkhouders kunnen het zelf aangeven'

1 apr om 10:15 uurtimer4 min

De KNMT heeft een verkenning naar een opvolger van de ingetrokken arbeidsvoorwaardenregeling (AVR) afgerond.…

Lees verder »
Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »