KNGF stuurt brief naar Tweede Kamer over te lage tarieven

donderdag 21 april 2016
timer 2 min
KNGF heeft, samen met het Paramedisch Platform Nederland (PPN), een brief geschreven aan de leden van de Tweede Kamer over de slechte financiële positie van de paramedici, waaronder fysiotherapeuten.

De tarieven zijn de afgelopen zeven jaar niet of nauwelijks aangepast door de Zorgverzekeraars, zo schrijft KNGF. Ze liggen onder de kostprijs waardoor de kwaliteit van de praktijkvoering van fysiotherapeuten in het gedrang komt. De kostprijsberekening die de beroepsvereniging heeft laten uitvoeren, laat zien dat de kostprijs (tarief) voor een behandeling € 35,- tot € 40,- zou moeten zijn. De daadwerkelijk gecontracteerde tarieven liggen daar ver onder, aldus KNGF.

 

Beroepsorganisaties mogen niet onderhandelen over de tarieven met de zorgverzekeraars. De zorgverzekeraars hebben ook geen verplichting om individueel met zorgverleners te onderhandelen. Hierdoor missen fysiotherapeuten de mogelijkheid voor onderhandeling met de zorgverzekeraars. De ACM heeft wellicht een iets soepelere opstelling gekozen over samenwerking bij gesprekken met verzekeraars, maar groen licht voor gezamenlijke onderhandelingen over het tarief is nog niet aan de orde. 

 

Eerstelijnszorgaanbieders hebben regelmatig signalen afgegeven dat het huidige contracteringsproces en hun positie binnen de Zorgverzekeringswet een serieus probleem vormen voor de toekomstbestendigheid van zinnige en zuinige zorg dicht bij huis.  

bron: KNGF

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
KNGF stuurt brief naar Tweede Kamer over te lage tarieven

Meer artikelen met dit thema

De ledenraad ziet financiële risico's in een cao: daling van de tarieven, financiële gevolgen van handhaving op schijnzelfstandigheid versus mogelijke loonstijgingen.  (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT: 'Tijd niet rijp voor onderhandelingen over cao’

5 nov om 12:30 uurtimer2 min

De ledenraad van de KNMT heeft het bestuur gevraagd duidelijkheid te verschaffen over de cao…

Lees verder »
flash_onNieuws

Kleinbedrijf Index Logopedie: 'Nieuwe bedrijfsmodellen en bekostiging nodig'

8 okt om 14:30 uurtimer5 min

Uit de vierde editie van de Kleinbedrijf Index Logopedie blijkt dat veel logopediepraktijken…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
all_inclusiveAchtergrondartikel

Prinsjesdag-webinar: ‘De arbeidsrelatie met zelfstandigen blijft een speerpunt’

2 okt om 13:00 uurtimer5 min
Tijdens Prinsjesdag presenteert het kabinet volgens de traditie de rijksbegroting en fiscale plannen voor het…
Lees verder »
flash_onNieuws

Tandartsen en orthodontisten steunen massaal bezwaarprocedure KNMT tegen NZa

20 aug om 11:30 uurtimer4 min
Meer dan 4.600 praktijkhoudende tandartsen en orthodontisten hebben zich aangesloten bij de bezwaren van de KNMT…
Lees verder »
Arjen van Zon - Eigen foto
mic_external_onInterview

Arjen van Zon (WVF): ‘De malaise in de fysiotherapie heeft een politieke oorzaak’

21 jul om 17:45 uurtimer6 min

Arjen van Zon, voorzitter van de Werkgevers Vereniging Fysiotherapie (WVF), reageert op de…

Lees verder »
Kostenonderzoek - Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

KNMT vecht kostenonderzoek NZa aan bij de rechter

15 jul om 13:00 uurtimer3 min

De KNMT is naar de rechter gestapt om de uitkomsten van het recente kostenonderzoek van de…

Lees verder »
Bob van Ravensberg - Foto: Fysiovakbond FDV
mic_external_onInterview

Bob van Ravensberg (Fysiovakbond FDV): ‘Elke dag stoppen tien fysiotherapeuten, maar de politiek grijpt niet in’

3 jul om 12:30 uurtimer6 min

Fysiotherapeuten verlaten in groten getale het vak vanwege lage tarieven en een te hoge…

Lees verder »
Demissionair minister Daniëlle Jansen (NSC) (Foto: Rijksoverheid/Martin Beekman)
flash_onNieuws

Zorgpartijen en ministerie bereiken akkoord over AZWA

2 jul om 14:00 uurtimer3 min

Na uitvoerige onderhandelingen hebben het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (…

Lees verder »