KNGF stuurt brief naar Tweede Kamer over te lage tarieven
De tarieven zijn de afgelopen zeven jaar niet of nauwelijks aangepast door de Zorgverzekeraars, zo schrijft KNGF. Ze liggen onder de kostprijs waardoor de kwaliteit van de praktijkvoering van fysiotherapeuten in het gedrang komt. De kostprijsberekening die de beroepsvereniging heeft laten uitvoeren, laat zien dat de kostprijs (tarief) voor een behandeling € 35,- tot € 40,- zou moeten zijn. De daadwerkelijk gecontracteerde tarieven liggen daar ver onder, aldus KNGF.
Beroepsorganisaties mogen niet onderhandelen over de tarieven met de zorgverzekeraars. De zorgverzekeraars hebben ook geen verplichting om individueel met zorgverleners te onderhandelen. Hierdoor missen fysiotherapeuten de mogelijkheid voor onderhandeling met de zorgverzekeraars. De ACM heeft wellicht een iets soepelere opstelling gekozen over samenwerking bij gesprekken met verzekeraars, maar groen licht voor gezamenlijke onderhandelingen over het tarief is nog niet aan de orde.
Eerstelijnszorgaanbieders hebben regelmatig signalen afgegeven dat het huidige contracteringsproces en hun positie binnen de Zorgverzekeringswet een serieus probleem vormen voor de toekomstbestendigheid van zinnige en zuinige zorg dicht bij huis.

Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Vier tips voor een zorgeloze hr- en salarisadministratie
27 apr om 16:00 uur4 minEen correct salaris op het juiste moment. Voor werknemers is dat vanzelfsprekend. Maar in de…
NZa: Zorgaanbieders keerden in 2024 311 miljoen aan dividend uit
16 apr om 10:00 uur4 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft op basis van jaarverantwoordingen over 2024 inzicht…
Fysiotherapie draait recordomzet én ziet marges afnemen: ‘Ruim helft praktijkhouders overweegt verkoop’
11 mrt om 16:00 uur5 minVisser & Visser bij de Dental Expo: Ben jij klaar voor de volgende stap in jouw praktijk?
12 feb om 12:00 uur4 minJos de Blok: ‘Vereenvoudiging en autonomie leveren 25 procent besparing op in zorg’
21 jan om 14:30 uur5 minBuurtzorg-directeur Jos de Blok stelt dat het Nederlandse zorgstelsel aanzienlijk efficiënter…
Calculus: eerste aanspreekpunt voor bedrijfsvoering in de huisartsenpraktijk
16 dec 2025 5 minWaar kun je dit jaar nog actie op ondernemen? Vijf fiscale tips voor praktijkhouders
10 dec 2025 5 minNZa neemt uitspraak bestuursrechter serieus en start overleg over tarieven
25 nov 2025 4 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) zegt de recente uitspraak van het College van Beroep voor…

Reactie toevoegen