KNMT presenteert Arbeidsvoorwaardenregeling 2015
In de KNMT-Arbeidsvoorwaardenregeling van 2015 zijn salarisadviezen opgenomen. Het indexatiepercentage voor ondersteunend personeel voor 2015 bedraagt 2,16%. Werkgevers die in afwijking van het KNMT advies van vorig jaar wel hebben geïndexeerd, kunnen de salarissen zo nodig verhogen tot het adviesniveau voor 2015. De salarissen kunnen niet worden verlaagd.
Updates voor werkgevers en voor werknemers
De KNMT-Arbeidsvoorwaardenregeling 2015 is aangepast aan wetgeving en ontwikkelingen voor 2015. Om de vele wijzigingen, veranderingen en verduidelijkingen in de voorgaande arbeidsvoorwaardenregeling snel inzichtelijk te maken, ontwikkelde het KNMT twee updates; één update bevat de belangrijkste aandachtspunten voor werkgevers; de andere update gaat kort in op aandachtspunten voor werknemers.
Toelichting systematiek
KNMT adviseert over de salarissen voor het ondersteunende personeel voor 2015 weer door de gangbare systematiek te indexeren. Voor het jaar 2015 bedraagt het indexatiepercentage 2,16%. Jaarlijks worden de adviessalarissen geïndexeerd. De nullijn van 2014 vormde daarop een uitzondering. De tarieven voor 2014 zijn uiteindelijk geïndexeerd met 3,79% waarbij in die tariefstijging rekening was gehouden met een stijging van de personeelskosten. Het voor 2015 opnieuw hanteren van de nullijn acht KNMT om die reden en in het licht van het goed werkgeverschap niet redelijk. Het indexatiepercentage is uiteraard een advies; je bent vrij om er al dan niet gevolg aan te geven.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
VWS-begroting 2027 verheft ‘passende zorg’ tot norm
4 minDe totale zorguitgaven lopen in 2027 op tot 118 miljard euro, drie procent meer dan dit jaar. Het kabinet-…
LHV en InEen: 'Overheid moet niet op stoel zorgverlener gaan zitten'
4 minBeroepsorganisaties LHV en InEen zien weinig nieuws in de begroting van het ministerie van VWS die…
Wet Loontransparantie: zo bereid je jouw organisatie voor op 2027
3 minGelijke beloning voor gelijkwaardig werk is al jarenlang een wettelijk uitgangspunt. Toch bestaat er nog steeds…
Nieuwe LHV-tool vergelijkt waarnemen en loondienst
3 minDe LHV heeft de nieuwe LHV Inkomstentool-huisarts gelanceerd, waarmee huisartsen het financiële verschil tussen…
Visser & Visser organiseert Prinsjesdagbijeenkomsten voor (zorg)ondernemers
2 minWelke impact hebben de plannen van Prinsjesdag op uw praktijk of zorgonderneming? Die vraag staat centraal…
Nieuwe cao Huisartsen in loondienst definitief: 8,25% loonsverhoging
4 minDe werkgeverspartijen hebben ingestemd met het onderhandelingsresultaat voor een nieuwe cao Huisartsen in…
Je salarisadministratie is uitbesteed. Is de zorgkennis dat ook?
4 minVeel zorgpraktijken besteden hun salarisadministratie uit. Logisch, want salarisverwerking is complex en…
5 praktische tips om tijd en geld te besparen met jouw administratie
4 minDe boekhouding is pas echt efficiënt als deze compleet is. Toch blijkt in de praktijk dat juist daar vaak het…

Reactie toevoegen