KNMT: "Regulering tarieven beperkt patiënt"
“Een tariefkorting van 5 tot 20 procent op de tandheelkundige zorg betekent risico’s voor de toegankelijkheid van goede en gevarieerde mondzorg en remt de innovatie,” zegt KNMT-voorzitter en tandarts Rob Barnasconi. “Nederland behoort al jaren tot de top van Europa als het gaat om goede en betaalbare tandheelkundige zorg. Met deze substantiële korting komt die positie aanzienlijk onder druk te staan en dat is niet in het belang van de patiënt.”
Diversiteit
De korting die de NZa nu oplegt is gebaseerd op gemiddelden en doet volgens de KNMT daarmee geen recht aan de diversiteit in zorgvraag en behandelaanbod. Barnasconi: “Daarmee dreigt de tandheelkunde zich te moeten ontwikkelen in de richting van standaardproducten voor standaardprijzen, wat de keuzemogelijkheden voor de patiënt beperkt. De volwassen patiënt betaalt de kosten voor tandheelkunde immers helemaal zelf en zou dus ook zelf moeten kunnen kiezen.”
Implantologie
De NZa voert een aparte korting door op de tarieven voor implantologische behandelingen. De KNMT vreest dat deze korting van bijna 20 procent zowel gevolgen heeft voor de toegankelijkheid van deze zorg als voor de technische ontwikkelingen op dit vakgebied.
Regulering
De KNMT is van mening dat het reguleren van privaat gefinancierde zorg in strijd is met het Europees recht dat uitgaat van vrij verkeer van personen en diensten. De belangenbehartiger meent dat de overheid op deze manier het tandheelkundig zorgaanbod reguleert, terwijl de tandheelkundige zorg voor volwassenen privaat wordt gefinancierd. De KNMT is inmiddels een procedure gestart om dit bij de rechter te toetsen.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Belastingdienst bezoekt mondzorgpraktijken die met zzp-tandartsen werken
4 minTandartspraktijken die met zzp-tandartsen werken, kunnen een bedrijfsbezoek van de Belastingdienst verwachten.…
Hoe financieel gezond is jouw praktijk?
4 minJe praktijk draait misschien goed, maar weet je ook hoe jouw onderneming er financieel voor staat? Juist dat…
Dertien brancheorganisaties zetten Green Deal Duurzame Zorg voort tot 2030
4 minDertien brancheorganisaties uit de zorg tekenden op 9 oktober de Green Deal Duurzame Zorg 2027–2030 'Samen…
'Dat maak ik zelf wel uit' hoort in elke zorginstelling op de plank
5 minMag de overheid je vrijheid inperken om je gezondheid te beschermen? In haar laatste boek ‘Dat maak ik zelf wel…
Minister negeert advies: geen extra plekken Tandheelkunde
4 minOnderwijsminister Rianne Letschert verhoogt het aantal opleidingsplekken Tandheelkunde niet, ondanks het…
LHV pleit in de Tweede Kamer voor vaste financiering voor palliatieve zorg thuis
3 minDe huisarts kan alleen de spil in de palliatieve zorg thuis blijven als de financiering en het netwerk eromheen…
KNMT kritisch over nieuwe Zelfstandigenwet: 'Duidelijker, maar niet eenvoudiger'
4 minMinister Thierry Aartsen presenteerde 1 oktober het concept van de Zelfstandigenwet, waarmee hij een einde wil…
Agressie in de mondzorg: drie op de vier praktijken krijgt ermee te maken
3 minAgressie tegen tandartsen en hun team neemt toe, zo blijkt uit recente mediaberichten. Drie op de vier…

Reactie toevoegen