Ledenraad LHV stemt in met hoofdlijnenakkoord

timer 3 min
De ledenraad van de LHV heeft ingestemd met het onderhandelaarsakkoord dat VWS, Zorgverzekeraars Nederland, Patiëntenfederatie Nederland, InEen en de LHV onlangs bereikten. Als de andere organisaties ook akkoord gaan, wordt het hoofdlijnenakkoord voor de huisartsenzorg al op korte termijn getekend.

‘Voor de LHV waren drie dingen belangrijk’, vertelt LHV-voorzitter Ella Kalsbeek. ‘Allereerst meer geld om de problemen in de huisartsenzorg op te lossen, zoals de zorg voor oudere en andere kwetsbare patiënten, de problemen in achterstandswijken, de enorme druk op de ANW-uren en de noodzaak tot betere ICT. Daarnaast: geen vrijblijvende afspraken èn monitoring van die afspraken door een onafhankelijke partij. Dat is onze inzet in de onderhandelingen geweest. Na de moeizame gesprekken boeken we nu een goed resultaat met een akkoord waarin we deze inzet terug zien. We verwachten dat dit landelijke kader een positieve invloed heeft op regionale onderhandelingen in de komende jaren. En al moeten de afspraken per regio worden uitgewerkt, de kern is: er komt meer tijd voor de patiënt.’

 

De ledenraad van de LHV stemde met grote meerderheid in met het Hoofdlijnenakkoord Huisartsenzorg 2019-2022. Wel sprak de ledenraad haar zorgen uit over de toegenomen werkdruk van huisartsen en de ervaring dat het gesprek met de zorgverzekeraars hierover moeizaam verloopt. Ella Kalsbeek: ‘Uiteraard nemen wij deze zorgen heel serieus en zullen we ons als LHV inzetten om die regionale gesprekken tussen huisartsen en zorgverzekeraars beter te laten verlopen.’


Belangrijke afspraken

  • De huisartsenzorg wordt de komende vier jaar versterkt: er komt € 471 miljoen bij. Daarnaast blijft de € 100 miljoen beschikbaar die eerder voor huisartsenzorg was bestemd, maar niet uitgegeven: voor onder meer ICT-ondersteuning en achterstandswijken. Zo krijgen huisartsenpraktijken in achterstandswijken € 12 miljoen extra.
  • In het hoofdlijnenakkoord is verder afgesproken dat er de komende 4 jaar € 75 miljoen beschikbaar komt voor het project OPEN (online patiëntinzage eerstelijnszorg Nederland).
  • Naar schatting stijgen lonen en prijzen tussen 2019 en 2022 met gemiddeld 3,4% per jaar. Deze loon- en prijsstijgingen worden gecompenseerd in de prijzen en tarieven voor de huisartsenzorg. Hierdoor neemt in de periode van 4 jaar het beschikbare budget voor de huisartsenzorg toe met 580 miljoen euro.
  • De NZa gaat monitoren of de afspraken over de vastgestelde prioriteiten worden nageleefd. Dit betekent dat de NZa de contracten tussen zorgverzekeraars en huisartsen, de totstandkoming van regionale afspraken, daadwerkelijke uitgaven en regionale verschillen onder de loep gaat nemen.

 

Dit hoofdlijnenakkoord heeft een looptijd van 4 jaar, van 2019 tot en met 2022.

Bron: lhv.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

De LHV erkent dat de aankondiging van een nieuwe cao met loonsverhogingen voor praktijkhouders kan voelen als een dubbele belasting. (Foto; Shutterstock)
flash_onNieuws

Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25% bij, maar bekostiging blijft knelpunt

timer4 min

Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25 procent structureel bij en ontvangen een eenmalige uitkering van 4,25…

Lees verder »
'De KNMT wil dat tandarts-zzp'ers naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de mondzorg.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet

timer4 min

De KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…

Lees verder »
'Het alternatief moet op een breed draagvlak onder de leden kunnen rekenen.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT wil arbeidsvoorwaarden regelen met drie alternatieven

timer4 min

De KNMT wil praktijkhouders drie alternatieven aanbieden om arbeidsvoorwaarden te regelen: een handboek…

Lees verder »
Vrouwe Justitia Shutterstock
flash_onNieuws

Voorzieningenrechter: 'Geen acute noodsituatie in fysiotherapie door tarieven'

timer3 min

De voorzieningenrechter deed donderdag uitspraak in de kort gedingen die een groot aantal…

Lees verder »
flash_onNieuws

Huisartsenorganisaties kondigen nieuwe juridische stappen aan tegen NZa

timer5 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) houdt in haar definitieve tariefbesluit voor de huisartsenzorg vast aan de…

Lees verder »
Het doel van de Wet normering topinkomens is om bovenmatige beloningen van bestuurders in sectoren met publiek geld tegen te gaan. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Praktijkhouders met een bv: Maak vóór 1 juli verantwoording voor WNT rond

timer4 min

Tandartsen en andere praktijkhouders met een bv moeten vóór 1 juli aantonen dat ze voldoen aan de Wet normering…

Lees verder »
 Harry Geurkink en de Japanse wachters van het Rijksmuseum
person_outlineBlog

Fysiotherapeut Harry Geurkink: ‘We hebben tempelwachters nodig in de zorg’

timer4 min

'Wat maken ze er een puinhoop van in de zorg', klinkt geregeld in kranten, op televisie en op…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Mondzorgclubs naar de rechter vanwege NZa-tarieven

timer4 min

De KNMT gaat in beroep tegen het besluit van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) over de…

Lees verder »