Man moet drie maanden cel in voor vals tandartsdiploma

maandag 24 juni 2019
timer 2 min
Een 37-jarige man uit Wijk bij Duurstede moet de cel in voor het voorhanden hebben en afleveren van een vals tandartsdiploma. Op dinsdag 18 juni kreeg de man van de Utrechtste rechtbank zes maanden gevangenisstraf opgelegd, waarvan de helft voorwaardelijk.

De rechters oordeelden dat de man, manager van twee tandartspraktijken, schuldig is aan het vervalsen van een masterdiploma tandheelkunde in april 2016 om in Hongarije als tandarts te worden erkend. Het diploma gaf aan dat de man eind december 2015 aan de Vrije Universiteit is afgestudeerd, terwijl hij op dat moment tandheelkunde studeerde aan de Universiteit van Amsterdam en nog aan een masteropleiding moest beginnen. Op de laptop van de man stond een digitale kopie van het valse diploma. Dit nagemaakte diploma was door een onbekende vrouw in Hongarije bij de verantwoordelijke instantie aangegeven.

 

‘Onwaarschijnlijk relaas’

Tijdens de rechtszaak verklaarde de verdachte slachtoffer te zijn van de wraakzuchtige ex-man van zijn echtgenote. Volgens hem biechtte zijn echtgenote kort voor de zitting op dat ze door haar ex was bedreigd en afgeperst om een onbekende man toegang te verlenen tot zijn laptop. Verder gaf zijn raadsvrouw aan dat haar cliënt geen enkel belang had bij een Hongaarse erkenning als tandarts. De rechtbank oordeelde het alternatieve scenario als ‘onwaarschijnlijk relaas’ vanwege het feit dat het valse diploma een bewerking was van het echte diploma van een tandarts in een van zijn praktijken. Daarnaast had een vertaalbureau contact met het emailadres en het telefoonnummer van de verdachte over het vertalen van het diploma in het Hongaars. Ook bleek dat het vertaalbureau was betaald via zijn tandartspraktijk.

 

Samenleving moet kunnen vertrouwen op echtheid diploma’s

De officier van justitie eiste 180 uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf tegen de verdachte, maar de rechtbank vond het feit daarvoor te ernstig. De rechters gaven aan dat de samenleving moet kunnen vertrouwen op de echtheid van diploma’s. Bovendien zijn de beweegredenen van de man vooralsnog onbekend en toonde hij geen berouw. De rechtbank geeft aan dat er niet op te  vertrouwen dat hij in de toekomst niet opnieuw in de fout gaat.

 

Bron: Wijks Nieuws, Wijkenaar moet cel in voor vals tandartsdiploma

Beeld van Shutterstock

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Man moet drie maanden cel in voor vals tandartsdiploma

Meer artikelen met dit thema

Afvaren op een ijsberg aan wet- en regelgeving

16 okt om 16:00 uurtimer5 min

We staan aan de vooravond van een onomkeerbare verschraling van de zorg, voorspelt Alexander Tolmeijer,…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
all_inclusiveAchtergrondartikel

Prinsjesdag-webinar: ‘De arbeidsrelatie met zelfstandigen blijft een speerpunt’

2 okt om 13:00 uurtimer5 min
Tijdens Prinsjesdag presenteert het kabinet volgens de traditie de rijksbegroting en fiscale plannen voor het…
Lees verder »
Tandartsen krijgen dankzij de Wlz een uurtarief van 207 euro (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

‘Mondzorg kwetsbare ouderen is een graaicultuur geworden’

19 sep om 09:15 uurtimer4 min

EenVandaag deed onderzoek naar de praktijken van mondzorgketens, die in verpleeghuizen veel…

Lees verder »
Foto: Valerie Kuypers/Rijksoverheid
flash_onNieuws

IZA-monitor over eerste lijn: groei capaciteit én wachttijden

11 sep om 16:15 uurtimer4 min
Twee jaar na de start van het Integraal Zorgakkoord (IZA) zijn de effecten in de praktijk nog niet echt zichtbaar…
Lees verder »
flash_onNieuws

Tandartsen en orthodontisten steunen massaal bezwaarprocedure KNMT tegen NZa

20 aug om 11:30 uurtimer4 min
Meer dan 4.600 praktijkhoudende tandartsen en orthodontisten hebben zich aangesloten bij de bezwaren van de KNMT…
Lees verder »
Arjen van Zon - Eigen foto
mic_external_onInterview

Arjen van Zon (WVF): ‘De malaise in de fysiotherapie heeft een politieke oorzaak’

21 jul om 17:45 uurtimer6 min

Arjen van Zon, voorzitter van de Werkgevers Vereniging Fysiotherapie (WVF), reageert op de…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

Mondzorgalliantie: ‘Kom met een uniforme regeling voor financieel kwetsbare mensen’

16 jul om 11:30 uurtimer2 min

De twaalf grootste gemeenten pleiten gezamenlijk voor het verbeteren van de toegang tot…

Lees verder »
Foto Eddy van Hijum - door Martijn Beekman/Rijksoverheid
flash_onNieuws

Verdere aanpak schijnzelfstandigheid: bewijslast verschuift naar werkgever

8 jul om 12:00 uurtimer3 min

Het demissionaire kabinet gaat door met hervorming van de arbeidsmarkt met het wetsvoorstel…

Lees verder »