Man moet drie maanden cel in voor vals tandartsdiploma

maandag 24 juni 2019
timer 2 min
Een 37-jarige man uit Wijk bij Duurstede moet de cel in voor het voorhanden hebben en afleveren van een vals tandartsdiploma. Op dinsdag 18 juni kreeg de man van de Utrechtste rechtbank zes maanden gevangenisstraf opgelegd, waarvan de helft voorwaardelijk.

De rechters oordeelden dat de man, manager van twee tandartspraktijken, schuldig is aan het vervalsen van een masterdiploma tandheelkunde in april 2016 om in Hongarije als tandarts te worden erkend. Het diploma gaf aan dat de man eind december 2015 aan de Vrije Universiteit is afgestudeerd, terwijl hij op dat moment tandheelkunde studeerde aan de Universiteit van Amsterdam en nog aan een masteropleiding moest beginnen. Op de laptop van de man stond een digitale kopie van het valse diploma. Dit nagemaakte diploma was door een onbekende vrouw in Hongarije bij de verantwoordelijke instantie aangegeven.

 

‘Onwaarschijnlijk relaas’

Tijdens de rechtszaak verklaarde de verdachte slachtoffer te zijn van de wraakzuchtige ex-man van zijn echtgenote. Volgens hem biechtte zijn echtgenote kort voor de zitting op dat ze door haar ex was bedreigd en afgeperst om een onbekende man toegang te verlenen tot zijn laptop. Verder gaf zijn raadsvrouw aan dat haar cliënt geen enkel belang had bij een Hongaarse erkenning als tandarts. De rechtbank oordeelde het alternatieve scenario als ‘onwaarschijnlijk relaas’ vanwege het feit dat het valse diploma een bewerking was van het echte diploma van een tandarts in een van zijn praktijken. Daarnaast had een vertaalbureau contact met het emailadres en het telefoonnummer van de verdachte over het vertalen van het diploma in het Hongaars. Ook bleek dat het vertaalbureau was betaald via zijn tandartspraktijk.

 

Samenleving moet kunnen vertrouwen op echtheid diploma’s

De officier van justitie eiste 180 uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf tegen de verdachte, maar de rechtbank vond het feit daarvoor te ernstig. De rechters gaven aan dat de samenleving moet kunnen vertrouwen op de echtheid van diploma’s. Bovendien zijn de beweegredenen van de man vooralsnog onbekend en toonde hij geen berouw. De rechtbank geeft aan dat er niet op te  vertrouwen dat hij in de toekomst niet opnieuw in de fout gaat.

 

Bron: Wijks Nieuws, Wijkenaar moet cel in voor vals tandartsdiploma

Beeld van Shutterstock

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Man moet drie maanden cel in voor vals tandartsdiploma

Meer artikelen met dit thema

Afschaffing transitievergoeding (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Kabinet wil per 2027 af van compensatie transitievergoedingen

11 jun om 15:45 uurtimer4 min

Het kabinet heeft aangekondigd per 1 januari 2027 te stoppen met de compensatie voor…

Lees verder »

Toetreden tot een maatschap als medisch specialist: alles wat je moet weten

27 mei om 14:00 uurtimer5 min

Krijg je binnenkort de kans om toe te treden tot een Medisch Specialistisch Bedrijf (MSB)? Dan sta je aan het…

Lees verder »
'Een werkomgeving waarin samenwerking, waardering en ruimte voor eigen ideeën centraal staan, draagt direct bij aan duurzame inzetbaarheid én aantrekkelijk werkgeverschap.' (Foto: Shutterstock)
person_outlineBlog

Wet DBA en wet Loontransparantie - hoe kan deze wetgeving bijdragen aan werkgeluk?

20 mei om 16:30 uurtimer5 min

De arbeidsmarkt verandert snel. Nieuwe wetgeving rondom loontransparantie en…

Lees verder »
Foto: Shutterstock. Volgens de auteurs speelt de fysiotherapeut een sleutelrol in passende preventieve zorg, bij valpreventie en ondersteuning bij gedragsverandering. Toch ontbreken in het beoordelingskader van de NZa juist de indicatoren hiervoor.
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Behoudend toezicht’ NZa remt ontwikkeling en innovatie fysiotherapie, stellen Utrechtse onderzoekers

4 mei om 12:45 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) schetst in het recente Marktonderzoek Fysiotherapeutische…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

LHV pleit voor snellere toetsing van platforms als Moetiknaardedokter.nl

29 apr om 16:30 uurtimer4 min

Uit onderzoek van de NOS blijkt dat online huisartsentool Moetiknaardedokter.nl jarenlang…

Lees verder »
Foto: Shutterstock.
flash_onNieuws

NZa: Zorgaanbieders keerden in 2024 311 miljoen aan dividend uit

16 apr om 10:00 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft op basis van jaarverantwoordingen over 2024 inzicht…

Lees verder »
Erik van Dam (Foto: VvAA)
mic_external_onInterview

Erik van Dam over de aanloop naar de Zelfstandigenwet: ‘Kijk de komende tijd goed hoe je samenwerkt’

2 apr om 10:30 uurtimer5 min

Erik van Dam, senior adviseur Kennismanagement bij VvAA, schetst hoe twee wetstrajecten die ‘…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT licht alternatieven voor cao toe in webinar: 'Praktijkhouders kunnen het zelf aangeven'

1 apr om 10:15 uurtimer4 min

De KNMT heeft een verkenning naar een opvolger van de ingetrokken arbeidsvoorwaardenregeling (AVR) afgerond.…

Lees verder »