Meldplicht kindermishandeling van de baan

donderdag 3 november 2016
timer 1 min
De voorgenomen meldplicht voor zorgverleners bij vermoedens van kindermishandeling is definitief van de baan. De Tweede Kamer neemt een alternatief voorstel van de Artsencoalitie tegen kindermishandeling over.

Het voorstel van de coalitie richt zich op oplossingen voor directe hulp aan het mishandelde kind, met concrete handvatten voor artsen, binnen de bestaande verplichte meldcodes en met draagvlak van alle artsenberoepsgroepen.

 

Het toevoegen van een meldplicht aan de verplichte meldcode, zoals aanvankelijk de bedoeling was, werkt volgens de Artsencoalitie contraproductief. Elk kind verdient zorg op maat. Een meldplicht laat artsen geen ruimte voor maatwerk, maar zorgt voor escalatie met alle mogelijke nadelige gevolgen voor het kind.

 

In het alternatieve voorstel wordt de bestaande meldcode verbeterd, zodat zorgverleners beter geholpen worden om de juiste keuzes te maken bij vermoedens van kindermishandeling. Zo komt er een pragmatische checklist om signalen vroegtijdig ter herkennen, komen er meldnormen bínnen de meldcode en wordt de samenwerking met Veilig Thuis verbeterd.

bron: KNMT

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Meldplicht kindermishandeling van de baan

Meer artikelen met dit thema

Alexander Tolmeijer: (Foto: Martin Hols)
mic_external_onInterview

Alexander Tolmeijer als nieuwe minister van VWS: ‘Regeldruk terugdringen en de voedingsindustrie aanpakken’

5 feb om 16:00 uurtimer4 min
Tandarts en Dentiva-directeur Alexander Tolmeijer heeft een uitgesproken visie op de toekomst van de zorg. Als…
Lees verder »
Charlotte van den Wall Bake tijdens de Dag van de Praktijkmanager 2025. Foto: Jitske Seckel
mic_external_onInterview

Charlotte van den Wall Bake als minister van VWS: ‘Ik zou van werkgeluk een topprioriteit maken’

15 jan om 16:00 uurtimer4 min

Charlotte van den Wall Bake is coach, trainer en spreker en begeleidt al ruim twintig jaar zorgprofessionals.…

Lees verder »
Nora Ennahachi: 'Er is in de mondzorg een tekort aan empathisch leiderschap.' (Fotografie: MyDent/Dent Management)
mic_external_onInterview

Nora Ennahachi (MyDent) als minister van VWS: ‘Ik zou bewust naast zorgverleners en burgers gaan staan’

14 jan om 10:30 uurtimer5 min

Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent, een grote tandartspraktijk in Utrecht en…

Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
mic_external_onInterview

Praktijkmanager Fiona Harmsen als minister van VWS: ‘Kies voor vrouwenemancipatie als motor van de mondzorg’

18 dec 2025 timer4 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport was? Fiona Harmsen, praktijkmanager van…
Lees verder »
Leefstijlarts Alja Sluiter (Foto: Claudia Kamergorodski)
descriptionArtikel

Zorgvernieuwers aan het woord: Wat zou u doen als minister van VWS?

17 dec 2025 timer3 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport werd? Die vraag dringt zich op in deze roerige…
Lees verder »
In hun visie op de arbeidsmarkt schrijven D66 en CDA: 'Voor zzp’ers gaan we meer zekerheid creëren en tegelijkertijd schijnzelfstandigheid voorkomen (Zelfstandigenwet).' Op de foto: informateur Sybrand Buma (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Kabinetsformatie: 'Voor zzp’ers gaan we meer zekerheid creëren'

4 dec 2025 timer3 min

In het tussenverslag dat informateur Sybrand Buma samen met D66-leider Rob Jetten en CDA-leider Henri Bontenbal…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

NZa neemt uitspraak bestuursrechter serieus en start overleg over tarieven

25 nov 2025 timer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) zegt de recente uitspraak van het College van Beroep voor…

Lees verder »
Volgens de VvAA schiet de huidige uitstelregeling structureel tekort en leidt deze tot onnodige regeldruk en kwaliteitsrisico’s. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Jaarverantwoording: bij capaciteitsproblemen accountant uitstel mogelijk tot 1 oktober 2026

20 nov 2025 timer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) breidt de beleidsregel 'Uitstel jaarverantwoording' uit…

Lees verder »