Meldpunt voor problemen met Wet DBA
Dat maakt staatssecretaris Eric Wiebes (Financiën) maandag bekend in een eerste voortgangsrapportage van de Wet DBA.
Daarbij komt er extra capaciteit bij de fiscus voor de beoordeling van ingediende modelcontracten en wordt er met branche- en koepelorganisaties gekeken hoe de communicatie rondom de wet verbeterd kan worden. De Wet DBA is in mei ingegaan. Met de invoering is de oude Verklaring arbeidsrelatie (VAR) vervangen door modelovereenkomsten per sector voor zelfstandigen zonder personeel (zzp’ers). Daarin zijn de voorwaarden voor de werkrelatie omschreven. De regels zijn bedoeld om schijnzelfstandigheid tegen te gaan.
Volgens de Belastingdienst is in veel gevallen duidelijk dat een zzp'er of ondernemer niet in loondienst is. In die gevallen is een modelovereenkomst ook niet nodig. Maar opdrachtgevers en zzp’ers ondervinden ook problemen met de nieuwe wet. Zo stuurde de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) vorige week een brandbrief naar Wiebes waarin staat dat de Wet DBA en bijbehorende regels omtrent modelovereenkomsten voor zzp'ers niet werken voor de omroepen.
Meer informatie over de overgang van VAR naar DBA, vind je in dit dossier. Voorbeelden van modelovereenkomsten vind je hier.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25% bij, maar bekostiging blijft knelpunt
4 minHuisartsen in loondienst krijgen er 8,25 procent structureel bij en ontvangen een eenmalige uitkering van 4,25…
Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet
4 minDe KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…
KNMT wil arbeidsvoorwaarden regelen met drie alternatieven
4 minDe KNMT wil praktijkhouders drie alternatieven aanbieden om arbeidsvoorwaarden te regelen: een handboek…
Voorzieningenrechter: 'Geen acute noodsituatie in fysiotherapie door tarieven'
3 minDe voorzieningenrechter deed donderdag uitspraak in de kort gedingen die een groot aantal…
Huisartsenorganisaties kondigen nieuwe juridische stappen aan tegen NZa
5 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) houdt in haar definitieve tariefbesluit voor de huisartsenzorg vast aan de…
Praktijkhouders met een bv: Maak vóór 1 juli verantwoording voor WNT rond
4 minTandartsen en andere praktijkhouders met een bv moeten vóór 1 juli aantonen dat ze voldoen aan de Wet normering…
Fysiotherapeut Harry Geurkink: ‘We hebben tempelwachters nodig in de zorg’
4 min'Wat maken ze er een puinhoop van in de zorg', klinkt geregeld in kranten, op televisie en op…
Mondzorgclubs naar de rechter vanwege NZa-tarieven
4 minDe KNMT gaat in beroep tegen het besluit van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) over de…

Reactie toevoegen