Mondzorg en fysiopraktijken kunnen voorschot continuïteitsbijdrage aanvragen

woensdag 15 april 2020
timer 2 min
Voor de maand mei kunnen zorgaanbieders een maandelijkse continuïteitsbijdrage aanvragen. Fysio- en mondzorgpraktijken met acute financiële nood kunnen vanaf deze week gefaseerd een verzoek om vooruitbetaling indienen. Het gaat om aanbieders die niet direct betrokken zijn bij de zorg aan coronapatiënten.

Met de continuïteitsbijdrage willen zorgverzekeraars zorgaanbieders ondersteunen die in financiële problemen (dreigen te) komen door de coronacrisis. Alleen zorgaanbieders mét een contract kunnen op dit moment een vooruitbetaling aanvragen bij die zorgverzekeraars waarmee zij een contract hebben. Ook wordt gewerkt aan de aanvraagprocedure voor zorgaanbieders zonder contract met (bepaalde) zorgverzekeraars.

 

'Als het niet anders kan'

ZorgverzekeraarsNederland vraagt zorgaanbieders om alleen een vooruitbetaling aan te vragen als dat echt niet anders kan, omdat de administratieve afhandeling complex is. De vooruitbetaling betreft een voorschot op de continuïteitsbijdrage. Zorgverzekeraars vragen zorgaanbieders wel, als dat enigszins mogelijk is, daarop te wachten. Aanbieders met een contract kunnen een vooruitbetaling aanvragen als ze actief zijn in de branches: eerstelijns laboratoria, mondzorg, kraamzorg, fysiotherapie, oefentherapie, ergotherapie, wijkverpleging, zittend ziekenvervoer en zelfstandige behandelcentra in de medisch specialistische zorg.

 

'Fasering aangebracht'

Om de vooruitbetaling in goede banen te leiden, is een fasering aangebracht. Vanaf dinsdag 14 april kunnen aanvragen ingediend worden voor fysiotherapie en vanaf donderdag 16 april voor mondzorg. Vanaf maandag 20 april voor de overige sectoren: kraamzorg, oefentherapie, ergotherapie, wijkverpleging, zittend ziekenvervoer en zelfstandige behandelcentra in de medisch specialistische zorg. Zorgaanbieders zonder contract kunnen pas een vooruitbetaling aanvragen als de aanvraagprocedure voor hen gereed is. Een vooruitbetaling kan worden aangevraagd via het Zorginkoopportaal van VECOZO

 

Wilt u ook op de hoogte blijven van Medisch Ondernemen? Schrijf u hier in voor onze  nieuwsbrieven Eerstelijn en Mondzorg .

 

Links: ZN,  Aanvullende informatie over de continuïteitsbijdrage en de mogelijkheid van vooruitbetaling ; Vecozo, Zorginkoopportaal

Foto: Shutterstock

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Vier tips voor een zorgeloze hr- en salarisadministratie

27 apr om 16:00 uurtimer4 min

Een correct salaris op het juiste moment. Voor werknemers is dat vanzelfsprekend. Maar in de…

Lees verder »
Foto: Shutterstock.
flash_onNieuws

NZa: Zorgaanbieders keerden in 2024 311 miljoen aan dividend uit

16 apr om 10:00 uurtimer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft op basis van jaarverantwoordingen over 2024 inzicht…

Lees verder »
Erik van Dam (Foto: VvAA)
mic_external_onInterview

Erik van Dam over de aanloop naar de Zelfstandigenwet: ‘Kijk de komende tijd goed hoe je samenwerkt’

2 apr om 10:30 uurtimer5 min

Erik van Dam, senior adviseur Kennismanagement bij VvAA, schetst hoe twee wetstrajecten die ‘…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT licht alternatieven voor cao toe in webinar: 'Praktijkhouders kunnen het zelf aangeven'

1 apr om 10:15 uurtimer4 min

De KNMT heeft een verkenning naar een opvolger van de ingetrokken arbeidsvoorwaardenregeling (AVR) afgerond.…

Lees verder »
Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »
Foto: Shutterstock.
flash_onNieuws

Fysiotherapie draait recordomzet én ziet marges afnemen: ‘Ruim helft praktijkhouders overweegt verkoop’

11 mrt om 16:00 uurtimer5 min
De Nederlandse fysiotherapiesector draaide in 2025 goed, maar hield steeds minder van de omzet over. Dat is de…
Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »
flash_onNieuws

Jan Willem Vaartjes bij Dental Expo: ‘Zelfstandig blijven werken en ondernemen in de zorg’

12 feb om 16:00 uurtimer3 min
Op 6 maart geeft Jan Willem Vaartjes – initiatiefnemer van de Vereniging Bevlogen Tandartsen – in samenwerking met…
Lees verder »