Mondzorg in basispakket volwassenen kost overheid 1,2 miljard
Eigenlijk stijgen de uitgaven voor de zorgverzekeringswet (Zvw) met 1,9 miljard, maar daarvan gaan de verzekerden 700 miljoen euro zelf betalen wegens het eigen risico. Door de verschuiving naar het basispakket kunnen de premies van de aanvullende verzekeringen voor mondzorg omlaag.
Tot nu toe zit alleen voor jongeren tot achttien jaar de mondzorg in het basispakket. Het gaat daarbij om de periodieke controle, maar ook om bijvoorbeeld zenuwbehandelingen en het trekken van tanden en kiezen. Sommige implantaten, bruggen en kronen vallen er niet onder. Voor volwassenen zit alleen de zorg voor kaak- en mondziekten in het basispakket.
Inhaalslag
De onderzoekers verwachten dat mensen die nu geen aanvullende verzekering hebben voor mondzorg en het eigen risico hebben opgebruikt, meer mondzorg gaan gebruiken. Daarentegen zullen mensen die nu wel aanvullend zijn verzekerd en nog eigen risico over hebben, minder mondzorg gebruiken. Ook verwacht het CPB bij opname van mondzorg voor volwassenen in het basispakket een inhaalslag, die echter tijdelijk zal zijn.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
VWS-begroting 2027 verheft ‘passende zorg’ tot norm
4 minDe totale zorguitgaven lopen in 2027 op tot 118 miljard euro, drie procent meer dan dit jaar. Het kabinet-…
LHV en InEen: 'Overheid moet niet op stoel zorgverlener gaan zitten'
4 minBeroepsorganisaties LHV en InEen zien weinig nieuws in de begroting van het ministerie van VWS die…
Wet Loontransparantie: zo bereid je jouw organisatie voor op 2027
3 minGelijke beloning voor gelijkwaardig werk is al jarenlang een wettelijk uitgangspunt. Toch bestaat er nog steeds…
Nieuwe LHV-tool vergelijkt waarnemen en loondienst
3 minDe LHV heeft de nieuwe LHV Inkomstentool-huisarts gelanceerd, waarmee huisartsen het financiële verschil tussen…
Visser & Visser organiseert Prinsjesdagbijeenkomsten voor (zorg)ondernemers
2 minWelke impact hebben de plannen van Prinsjesdag op uw praktijk of zorgonderneming? Die vraag staat centraal…
Nieuwe cao Huisartsen in loondienst definitief: 8,25% loonsverhoging
4 minDe werkgeverspartijen hebben ingestemd met het onderhandelingsresultaat voor een nieuwe cao Huisartsen in…
Je salarisadministratie is uitbesteed. Is de zorgkennis dat ook?
4 minVeel zorgpraktijken besteden hun salarisadministratie uit. Logisch, want salarisverwerking is complex en…
5 praktische tips om tijd en geld te besparen met jouw administratie
4 minDe boekhouding is pas echt efficiënt als deze compleet is. Toch blijkt in de praktijk dat juist daar vaak het…

Reactie toevoegen