Nieuwe cao’s Huisartsenzorg en Hidha van kracht
Werkgevers en werknemers in de huisartsenzorg moeten zich voorbereiden op een toekomst met veel veranderingen, stellen de cao-partners. Vanwege de veranderingen zijn teamwork en voortdurende ontwikkeling van ieders vakmanschap en professionaliteit noodzakelijk. Het is belangrijk dat de huisartsenzorg een aantrekkelijke sector blijft voor huidige en toekomstige werknemers.
Cao Huisartsenzorg
De nieuwe Cao Huisartsenzorg ging op 1 maart 2019 in en loopt tot en met 31 december 2020. De lonen worden structureel verhoogd met zes procent, waarvan drie procent per 1 juli 2019 en met 3 procent per 1 april 2020. Mede door de nieuwe wetgeving in de huisartsenzorg wordt de cao geactualiseerd en verduidelijkt waar nodig. Ook wordt de functie van praktijkmanager opgenomen in de Functiewaardering Huisartsenzorg (FWHZ). Ten slotte worden de functies doktersassistent (inclusief de spreekuurondersteuner), praktijkondersteuner, verpleegkundig specialist en physician assistant opnieuw gewogen in de FWHZ.
Cao Hidha
De nieuwe cao voor huisartsen in dienst van een huisarts (Hidha) loopt van 1 maart 2019 tot en met 28 februari 2021. Ook de lonen van de hidha’s worden structureel met zes procent worden verhoogd, waarvan drie procent per 1 september 2019 en nog eens drie procent per 1 augustus 2020. Verder konden hidha’s in een periode van 26 weken meer dan tien procent overwerken, maar wordt in de nieuwe cao verkort naar 13 weken. Dit om te voorkomen dat overwerken ‘structureel’ wordt.
Alle informatie bij: LHV, Nieuwe Cao Huisartsenzorg en Cao Hidha van kracht
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet
4 minDe KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…
KNMT wil arbeidsvoorwaarden regelen met drie alternatieven
4 minDe KNMT wil praktijkhouders drie alternatieven aanbieden om arbeidsvoorwaarden te regelen: een handboek…
Voorzieningenrechter: 'Geen acute noodsituatie in fysiotherapie door tarieven'
3 minDe voorzieningenrechter deed donderdag uitspraak in de kort gedingen die een groot aantal…
Huisartsenorganisaties kondigen nieuwe juridische stappen aan tegen NZa
5 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) houdt in haar definitieve tariefbesluit voor de huisartsenzorg vast aan de…
Praktijkhouders met een bv: Maak vóór 1 juli verantwoording voor WNT rond
4 minTandartsen en andere praktijkhouders met een bv moeten vóór 1 juli aantonen dat ze voldoen aan de Wet normering…
Fysiotherapeut Harry Geurkink: ‘We hebben tempelwachters nodig in de zorg’
4 min'Wat maken ze er een puinhoop van in de zorg', klinkt geregeld in kranten, op televisie en op…
Mondzorgclubs naar de rechter vanwege NZa-tarieven
4 minDe KNMT gaat in beroep tegen het besluit van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) over de…
Kabinet wil per 2027 af van compensatie transitievergoedingen
4 minHet kabinet heeft aangekondigd per 1 januari 2027 te stoppen met de compensatie voor…

Reactie toevoegen